Kapı Kapı Dolaşıp Erzak Dağıttı

(03.02.2021)         


Yeni tip korona virüs salgınının görüldüğü ilk andan itibaren Ergene halkını bir an olsun yalnız bırakmayan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel soğuk kış günlerinde vatandaşların içini ısıtan yardımlarına yine devam ediyor. 

2020 yılı içerisinde Ergene’de ikamet eden tüm ihtiyaç sahiplerini kapsayacak şekilde oluşturduğu sosyal destek sistemi ile yüzlerce aileye çeşitli yardımlarda bulunan Ergene Belediyesi yardımlarını sürdürüyor. 


Ergene Belediyesinden Yürekleri Isıtan Yardım

Pandemi dönemi nedeniyle yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle temel besin ve ihtiyaç maddelerine ulaşamayan vatandaşları mahalle muhtarlarının da yardımları ile tespit eden Ergene Belediyesi Kültür Müdürlüğü ekipleri ilçenin çeşitli mahallelerinde yardım dağıtımlarına devam ediyor. Son yapılan yardım dağıtımına Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, belediye başkan vekili Salih Tıknas ile Ergene Belediyesi Meclis Üyesi Abdullah Yaman da katıldı. 

Ergene’de tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere kapı kapı dolaşarak erzak dağıtımında bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Pandeminin ilk aylarından vatandaşlarımızın, komşularımızın yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Gıda maddesi ihtiyacı olanlara erzak kolilerini, temizlik ve hijyen maddesine ihtiyaç duyanlara maske, kolonya ve dezenfektan, tekerlekli sandalye ihtiyacı olanlara akülü ya da normal tekerlekli sandalyelerini ulaştırarak hediye ediyoruz” dedi. 


Başkan Yüksel, elbirliği ile atlatacağımız bir pandemi dönemi yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe, dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zamanlarda ihtiyaç sahiplerinin taleplerine kayıtsız kalmamız mümkün değil. Ergene Belediyesi her zaman sosyal belediyeciliğin gereklerini fazlasıyla yerine getiren bir belediye oldu bundan sonra da olmaya devam edecek” diye konuştu.  


Ailelere Erzak Öğrencilere Tablet 

İhtiyaç sahibi ailelere gıda malzemelerinden oluşan erzak kolilerini ulaştıran Ergene Belediyesi yeni tip korona virüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmiş olmasından dolayı ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencileri eğitimden uzak kalmasın diye tablet ve internet desteği de sağlamıştı. 

Başkan Yüksel Sevgi Kenti Ergene’de büyük bir dayanışma içerisinde olduklarını ifade ederek zor geçen bu süreci dayanışma içerisine el birliği ile atlatacaklarını ifade etti.


 

 

Rasim Yüksel Başkan Haberleri (Son 5)

 Ergene Atatürk Evi Kaldığı Yerden Devam Edecek


 200 KM Yol Yaptık


 PAKOPa Ankarada Karşı Durduk
Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplantı salonunda Karamehmet mahallesine kurulması planlanan 200 tesisli Plastik İhtisa
 Engelli Abalarını Ücretsiz Bakım Onarım
Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza atan Ergene Belediye
 2. El Giyim Mağazamız Yeni Yerinde

rgene Beledi