Tedbirler sayesinde aksaklık yaşamadık

(15.02.2021)         

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, kenti etkisi altına alan kar yağışı dolayısıyla gerçekleştirilen karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi. 

Çerkezköy Belediyesi, bölgemizde etkili olan kar yağışı öncesinde gerçekleştirdiği solüsyon çalışmalarının ardından, kent merkezi ve mahallelerimizde kar temizleme ve tuzlama çalışmalarıyla karla mücadeleyi sürdürdü. 


Hafta sonu etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşlarımızın olumsuz yönde etkilenmemesi için oluşturulan ekipler, karla mücadele çalışmalarına 24 saat esasına göre devam ediyor. 


KAR KÜREME, SOLÜSYON VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Çerkezköy Belediyesi’ne bağlı Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü Ekipleri 2 adet tuzlama makinesi, 1 adet solüsyon tankı, 2 adet kar küreme aracı, 3 adet kepçe, 2 adet kamyon ve 2 adet de greyder ile 23 personelden oluşan ekiple şehir merkezi başta olmak üzere tüm mahallelerimizde çalışmalarını sürdürüyor. 


400 TON TUZ, 110 TON SIVI TUZ KULLANILDI

Karla mücadele çalışmaları kapsamında bugüne kadar 400 ton tuz, 110 ton sıvı tuz ve 5 ton kar önleyici solüsyon kullanıldığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Kentimiz genelinde karla mücadele çalışmalarımız devam ediyor. Pazar günü etkili olan ve bugün sabah saatlerine kadar devam eden kar yağışı boyunca kentimizdeki ana arterleri ve bağlantı yollarının açık tutulması ve vatandaşlarımızın herhangi bir sıkıntı yaşamaması için Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü Ekiplerimiz 2 adet tuzlama makinesi, 1 adet solüsyon tankı, 2 adet kar küreme aracı, 3 adet kepçe, 2 adet kamyon, 2 adet greyder ve 23 personel ile 24 saat esasına göre çalışmalarına devam ediyor” dedi.


ULAŞIMDA AKSAKLIK YAŞANMADI

Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çalışmalar kapsamında bugüne kadar 400 ton tuz, 110 ton sıvı tuz ve 5 ton kar önleyici solüsyon kullanılarak ulaşımda herhangi bir aksaklık yaşanmaması sağlandı. Bugün kar yağışının durması ile birlikte ekiplerimiz ara sokaklarda ve kaldırımlarda kar temizleme çalışmalarına başladılar. Karla mücadele çalışmalarında özveri ile görev yapan ekiplerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


 

 

Vahap Akay Başkan Haberleri (Son 5)

 Sanat kurslarına ziyaret


 Tedbirler sayesinde aksaklık yaşamadık

Çerkezköy Beled

 Bugün Esnafımıza Sahip Çıkma Günüdür


 Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çerkezköy Belediye Meclisi’nin 2021 yılı Şubat ayı Meclis toplantısının ilk oturumu pandemi tedbirleri kapsamında Çerkezköy A
 Yeni Nikah Salonu Açıldı.
1 Şubat 2021 tarihi itibariyle Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde hizmet vermeye başlayan Nikah Salonunda ilk nikahı Beledi