Çorlu da Güvenlik Toplantısı Yapılacak

(26.02.2021)         

Geçtiğimiz gün Ankara´da bir dizi ziyaret yapan Akparti Tekirdağ İl başkanı Mestan Özcan yaptığı yazılı basın açıklamasında İiİşler Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya geldiklerini ve önümüzdeki günlerde Çorlu´da geniş kapsamlı güvenlik toplantısı yapacaklarını açıkladı.

Süleyman Soylu Tekirdağ İçin Birçok Müjde Verdi
Ankara’da birçok bakanlıkta temaslarda bulunan ve ilgililere ihtiyaç ve taleplerini ileten, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, İl Başkan Yardımcısı ile İlçe Başkanları’nın en son durağı ise İçişleri Bakanlığı oldu. Burada Bakan Süleyman Soylu ile bir toplantı gerçekleştiren Tekirdağ heyeti, birçok müjde ile bakanlıktan ayrıldı. 

Çorlu İçin Güvenlik Toplantısı Yapılacak
Mestan Özcan Bakan Süleyman Soylu’nun Çorlu’ya ayrı bir önem verdiğini belirterek, iki hafta içerisinde Çorlu’da geniş kapsamlı bir güvenlik toplantısı yapılacağını ve Çorlu´nun tüm sorunlarının bu toplantıda ele alınacağını açıkladı. Söz konusu güvenlik zirvesinde Çorlu’da güvenlik hizmetlerinin daha da arttırılması ve ilçenin huzur yönünden daha da iyi olması için önlemlerin alınması yönünde kararlar alınacak. 

Kapaklı’ya Yeni Emniyet Binası Yapılacak
İlk olarak Kapaklı İlçesine yeni bir emniyet binası yapılması yönündeki taleplerini Bakan Soylu’ya ilettiklerini belirten İl Başkanı Mestan Özcan, bu talebin Bakan Soylu tarafından olumlu karşılandığını aktardı. Emniyet binası ile birlikte Karaağaç Mahallesi’ne yeni bir jandarma karakolu yapılması için de en kısa zamanda çalışmalara başlanacağı bildirildi.

Ereğli Yeni Hükümet Konağı’na Kavuşuyor
Açıklanan bir diğer müjde ise Ereğli’de depremde hasar görmüş Hükümet Konağı’nın çok hızlı bir şekilde yıkılarak; Kaymakamlık binası ve Emniyet Müdürlüğü binasını da barındıran bir kompleks inşaatının yapılması yönündeydi. Bu konudaki taleplerinin de Bakan Soylu tarafından olumlu karşılandığını belirten Mestan Özcan, gerekli değerlendirmelerin ardından, çalışmalara derhal başlanacağını açıkladı.
Malkara’ya Yeni Emniyet Binası Müjdesi
Mestan Özcan Malkara İlçesi’ndeki emniyet binasının fiziki kötülüğünün Bakan Soylu’ya iletildiğini, Soylu’nun ise bu konuyla derhal ilgileneceklerini söylediğini aktardı. Mestan Özcan: “Sayın Bakanımız hızlıca bir çalışma yapılması, gözden geçirilmesi, yeni yer tespiti ve bina çalışmalarının yapılması talimatlarını verdi.”
Hayrabolu’na Kaymakamlık ve Emniyet Binası Yapılacak
Mestan Özcan’ın açıkladığı son müjde ise Hayrabolu İlçesi’ne Emniyet Müdürlüğü ve Kaymakamlık binasının aynı yerde olduğu bir kompleksin yapılacağını yönündeydi. Bu taleplerini de Bakan Soylu’ya ilettiklerini söyleyen Özcan, Bakan Soylu’nun çalışmalara derhal başlanacağını söylediğini aktardı.
Bunlarla birlikte Tekirdağ’ın 11 ilçesinin güvenlik hizmetleri hususlarında ihtiyaçları giderilerek, bu konuda her ilçe için ayrı ayrı ayrıntılı çalışmalar yapılacak.
Ankara temasları sonrası konuşan İl Başkanı Mestan Özcan şunları kaydetti; “Hamdolsun Ankara’daki ziyaretlerimiz bizim için oldukça verimli geçti. Şehrimiz için birçok bakanlıktan aldığımız ve birbiri ardına açıkladığımız onlarca müjdeyi hemşehrilerimizle paylaştık. Son olarak İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile bir görüşmemiz oldu. Kendilerine ilçelerimizin ilgili sorunlarına tek tek ilettik. Sağ olsunlar hepsini ayrı ayrı dinleyerek hiçbir isteğimizi geri çevirmediler. Biz de bu hayırlı haberlerle şehrimize dönüyoruz. Yorulmadan, gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz İnşallah. Bütün bu müjdeleri almamızda emeği geçen, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop hocamıza, şehrimiz Milletvekilleri Sayın Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül’e ve emeği geçen diğer herkese şükranlarımı sunuyorum. Memleketimiz için hayırlı olsun.”

 

 

Mestan Özcan Başkan Haberleri (Son 5)

 R.Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı
AK Parti Tekirdağ İl Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü faydalı ve kalıcı bir şekilde kutlamak için farklı bir
 Çorlu da Güvenlik Toplantısı Yapılacak
Geçtiğimiz gün Ankara´da bir dizi ziyaret yapan Akparti Tekirdağ İl başkanı Mestan Özcan yaptığı yazılı basın açıklamasında İiİşle
 İçme Suyu Barajlarımız Hayırlı Olsun
Tekirdağ’ın Su İhtiyacını Çözecek İnecik Barajları İçin İhaleye Çıkılıyor.

Tekirdağ İl Merkezinin ve
 B.şehir Bel.Başkanından Bıktık
Gönül Belediyeciliği Trakya buluşmalarının yapıldığı Keşan´daki toplantıya katılan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan
 Bakan Ziyareti Sonrası Basın Açıklaması
Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un Tekirdağ ziyareti sonrasında Akparti İl Başkanı Mestan Özcan yazılı basın açıklaması y