R.Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı

(28.02.2021)         

AK Parti Tekirdağ İl Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü faydalı ve kalıcı bir şekilde kutlamak için farklı bir yönteme başvurdu. Doğum gününe yetiştirilmek üzere bir hatıra ormanı oluşturulması için çalışmalara başlayan Partililer, adres olarak Malkara İlçesini seçti.

Malkara İlçesi Küçükhıdır Mahallesi, Çeliktepe Mevkii’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına bir hatıra ormanı oluşturan AK Parti Tekirdağ İl Teşkilatı, doğada kalıcı bir hayat sunan bu hatırayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a doğum günü hediyesi olarak sunmakta.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunun AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Cumhurbaşkanımıza sunulacak olan hediyeler arasında, bu proje ile hem “geleceğe nefes” verileceğini, doğanın korunmasına katkı sağlanacağını hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önem verdiği bir konu olan doğa hususunda hatıra ormanının oldukça anlamlı bir hediye olacağını belirtti.

Mestan Özcan sözlerine şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın doğum günü yaklaştıkça, biz de arkadaşlarımızla neler yapabiliriz şeklinde istişarelerde bulunduk. Daha sonra bir hatıra ormanı yapma fikri ortaya çıktı. Hepimiz bu fikri çok beğendik ve benimsedik. Hem Sayın Cumhurbaşkanımızın doğum gününü kutlamak hem de Tekirdağ’ımızın ağaçlandırılmasına bu vesile ile katkıda bulunmak bizleri oldukça heyecanlandırdı ve mutlu etti. Doğanın korunması, ağaçlarımıza iyi bakılması ve ağaçlandırma faaliyetleri yapmak bizler için âdete kutsal bir göre gibi. Biz, bizden sonraki nesillere, yeşil bir Türkiye bırakmak için yoğun çabalar harcıyor ve ülkemizin dört bir yanında on binlerce fidan dikiyoruz. Bu doğum günü ise, bizler için bu görevimizi bir kez daha ifa ve ifade etmek imkânı verdi. Şimdiden hayırlı olmasını diliyor, bu vesile ile bütün vatandaşlarımızı doğaya daha da çok duyarlı olmaya ve ağaçlandırma faaliyetlerinde bulunmaya davet ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti’de görev almış ve rahmetli olmuş parti mensupları adına da fidanlar dikildi.

Etkinliğe AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı, İl Kadın Kolları Başkanı ve Teşkilat mensupları katıldı.

 

 

Mestan Özcan Başkan Haberleri (Son 5)

 R.Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı
AK Parti Tekirdağ İl Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü faydalı ve kalıcı bir şekilde kutlamak için farklı bir
 Çorlu da Güvenlik Toplantısı Yapılacak
Geçtiğimiz gün Ankara´da bir dizi ziyaret yapan Akparti Tekirdağ İl başkanı Mestan Özcan yaptığı yazılı basın açıklamasında İiİşle
 İçme Suyu Barajlarımız Hayırlı Olsun
Tekirdağ’ın Su İhtiyacını Çözecek İnecik Barajları İçin İhaleye Çıkılıyor.

Tekirdağ İl Merkezinin ve
 B.şehir Bel.Başkanından Bıktık
Gönül Belediyeciliği Trakya buluşmalarının yapıldığı Keşan´daki toplantıya katılan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan
 Bakan Ziyareti Sonrası Basın Açıklaması
Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un Tekirdağ ziyareti sonrasında Akparti İl Başkanı Mestan Özcan yazılı basın açıklaması y