Biz Birlikte Daha Güçlüyüz

(31.03.2021)         

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki işbirliği çalışmalarının İstanbul’da düzenlenen toplantısına katılarak misafirperverliğinden dolayı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ederek yapılacak ortak çalışmalar ile daha güzel hizmetler yapacaklarını belirtti.


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında gerçekleşecek olan işbirliğinin güçlendirilerek çerçevesinin belirlenmesi, ortak yapılacak çalışmaların değerlendirilmesi ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak üzere geçtiğimiz haftalarda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen toplantının ikincisi İstanbul’da düzenlendi. 


İstanbul’da düzenlenen toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra, CHP Parti Meclis Üyesi Gökhan Günaydın, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, İSTAÇ A.Ş Genel Müdürü Aslan Değirmenci, İstanbul Enerji A.Ş Genel Müdürü Yüksel Yalçın, İBB Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Tarık Safi, BELBİM A.Ş Genel Müdürü Yücel Karadeniz, İSBAK Genel Müdürü Esat Temimhan, İSTON A.Ş Genel Müdürü Ziya Gökmen Togay, İSFALT A.Ş Genel Müdürü Burak Sırali, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, BİMTAŞ Genel Müdürü Özcan Biçer, İMAR İnşat A.Ş Genel Müdürü Onur Soytürk, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı Kaan Gaytancıoğlu, TEKPARK A.Ş Genel Müdürü Hüseyin Özcan, İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuzman, İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Saygın ile Tekirdağ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bürokratları katıldı.

İstanbul’da düzenlenen toplantıda Kültür, Spor, Park-Bahçe, Çevre-Enerji, Ulaşım ve Şehircilik masaları oluşturularak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantı sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile bir araya gelen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na misafirperverliğinden dolayı teşekkürlerini sunarak yapılacak ortak çalışmalar ile daha güzel hizmetler yapacaklarını belirtti.


Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Yeni kurulan bir ilçe olmamıza rağmen gerek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi gerekse Ergene Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarımız ile ilçemizi Tekirdağ’ın yükselen değeri haline getirdik. Göreve geldiğimiz yıldan itibaren gece gündüz demeden, yorulmadan, dinlenmeden Ergene halkımız için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin desteğinin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyemizin de desteği ile daha güçlüyüz. Hep birlikte Tekirdağ’ımızda ve Ergene’mizde güzel çalışmaların altına imza atacağımızdan hiç şüphem yok” dedi.

 

 

Rasim Yüksel Başkan Haberleri (Son 5)

 Ergene Atatürk Evi Kaldığı Yerden Devam Edecek


 200 KM Yol Yaptık


 PAKOPa Ankarada Karşı Durduk
Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplantı salonunda Karamehmet mahallesine kurulması planlanan 200 tesisli Plastik İhtisa
 Engelli Abalarını Ücretsiz Bakım Onarım
Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza atan Ergene Belediye
 2. El Giyim Mağazamız Yeni Yerinde

rgene Beledi