2. El Giyim Mağazamız Yeni Yerinde

(09.06.2021)         

rgene Belediyesi 2. El Giyim Mağazası yeni yerinde açıldı

 

Kurulduğu günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden ve Sevgi Kenti Ergene’de ihtiyaç sahibi olan herkese imkanlar ölçüsünde yardım elini uzatan Ergene Belediyesi yenilediği 2. El Giyim Mağazasını yeni yerinde Ergene halkının kullanımına sundu.

 

Ergene Kültür Merkezi’nin zemin katında ilçe genelinde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere yardım sağlamak ve aile bütçelerine katkıda bulunmak için Ergene Belediyesi tarafından kurulduğu ilk yıl hizmete alınan 2. EL Giyim Mağazası yeni yerinde yenilenen yüzüyle Ergene halkının hizmetinde

 

Ergene’deki ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürme adına pek çok projeye imza atan, evinde yemek pişiremeyecek durumda olanların evlerine her gün sıcak yemek ulaştıran, pandemi dönemi nedeniyle zor durumda kalan ailelere erzak ve yakacak yardımında bulunan bu yardımlarını da aksatmadan sürdüren Ergene Belediyesi Kültür Merkezi bünyesine dahil ettiği 2. El Giyim Mağazası ile Ergene halkına hizmet etmeye devam ediyor.

 

Adresten alınıyor, yıkanıp temizleniyor

 

Ergene Belediyesi ekipleri, ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunulması için hayırseverlerin bağışladığı ikinci el ve kullanılmayan kıyafetleri evlerden alıyor. Toplanan giysiler yıkanıp ütülendikten ve eğer ihtiyaç varsa tadilatları yapıldıktan sonra Ergene Kültür Merkezi’nin zemin katında oluşturulan 2. El Giyim Mağazası raflarında yerini alıyor.

 

“Mağazadan farkı yok”

 

Ergene Kültür Merkezi’nde yer alan 2. El Giyim Mağazasının giyim mağazalarından bir farkının olmadığını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel,” Tüm kıyafetler, yazlık ve kışlık olarak ayrılmasının yanı sıra bedenlerine göre de ayrılmış ve Ergene halkının kullanımına sunulmuş durumda. Sadece kıyafet giysi olarak değil, ayakkabı, çanta, giyim aksesuarları hatta kına gecesi, nişan kıyafetleri ve gelinlikler de mağazamızda ihtiyaç sahiplerini bekliyor” dedi.

 

“Sevgi Kenti Ergene için sevgimizi katarak çalışıyoruz”

 

Sevgi kenti Ergene için kesintisiz bir şekilde çalıştıklarını ve amaçlarının Ergene halkının isteklerine cevap vermek olduğunu kaydeden Başkan Yüksel, “Ergene halkının mutluluğu için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bize güvenen oyları ile destekleyen ve Ergene Belediye Başkanlığı görevine layık gören Ergene halkına bizler de söz verdiğimiz hizmetleri tek tek hayata geçirerek, Ergenemizin tüm mahallelerine hizmet götürerek karşılık vereceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Vatandaşlarımız için, sevgi kenti Ergene’nin gelişimi için çalışmalarımızı yoğun tempoda sürdürüyoruz. Bunları yaparken de halkımıza hiçbir ayrım gözetmeden hiçbir mahallemizi bir diğerinden ayırmadan hizmetlerimize devam ediyoruz” diye konuştu.

 

10.00 – 16.00 saatleri arasında isteyen herkes yararlanabilir

 

Ergene Kültür Merkezi’nde yer alan 2. El Giyim Mağazasından faydalanmak isteyenlerin pandemi tedbirleri nedeniyle çalışma saatlerinde yapılan düzenlemelerden ötürü 10.00 ila 16.00 saatleri arasında yararlanabilecekleri kaydedildi.

 

Ergene Belediye Başkanlığı tarafından Ergene Kültür Merkezi bünyesinde hayata geçirilen 2. El Eşya Mağazasından memnuniyet duyduklarını belirten vatandaşlar da emeği geçenlere teşekkür ettiler. 


 

 

Rasim Yüksel Başkan Haberleri (Son 5)

 Ergene Atatürk Evi Kaldığı Yerden Devam Edecek


 200 KM Yol Yaptık


 PAKOPa Ankarada Karşı Durduk
Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplantı salonunda Karamehmet mahallesine kurulması planlanan 200 tesisli Plastik İhtisa
 Engelli Abalarını Ücretsiz Bakım Onarım
Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza atan Ergene Belediye
 2. El Giyim Mağazamız Yeni Yerinde

rgene Beledi