İl Kongresi Yapıldı.

(01.08.2021)         

Memleket Partisi Tekirdağ 1. olağan il kongresi yapıldı. Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa´nın Altınıova mahallesindeki bir cafede de yapılan kongrede, seçime tek liste giren mevcut başkan Bora Küçükçetin delegenin tüm oyunu alarak yeniden il başkanı seçildi.

Kongrede açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Bora Küçükçetin, Ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınlarda müdahalede yetersiz kalındığını ifade ederek, AK Parti Hükümetini eleştirdi.

Yangınla müdahale için daha fazla uçağın gerektiğini de kaydeden ´´Küçükçetin, ” Türkiye’nin ormanları yanıyor. Fakat yerinde ve zamanında müdahale edilemiyor.  Türkiye Cumhuriyeti çok büyük ve zengin bir Devlet. Bu kadar da orman zenginliğimiz varken,  biz 30 yangın söndürme uçağı alamıyorsak yazık bize.  Ekolojik denge maf oldu. Hayvanlar doğa örtüsü yandı. Orman yasasına göre ormandan bir  tane dal çıkaramazsınız. Bu yapılanların sorumluları bir gün adil yargı önünde hesap verecekler. ”dedi.

Enflasyon Yüzünden Halkımızın Cebi Yanıyor.
Türk Lirasının enflasyon karşısında giderek değer kaybettiğini de ifade eden Memleket Partisi İl Başkanı Bora Küçükçetin,” 1 Ocak 2009 yılında tedavüle giren 200 TL’lik banknotun satın alma gücü 35 TL’ye düştü. Çarşı- Pazar el yakıyor. İnsanlar geçim sıkıntısı yaşıyor.  Türk insanı borçları yüzünden transa yaşıyor. Tür insanı borçlu, kaygılı ve ümitsiz yaşıyor. Memleket Partisi  bu sebeplerle insanımızın sorunlarına çözüm üretmek amacı ile yola çıktı. Memleket Partisi bir çıkış ve umut kapısıdır” dedi.

Sınırlarımız Bu KAdar Kolay Girilebilir Olmamalı
Türkiye sınırından giren yabancılara da değinen Küçükçetin; “Elinin kolunu sallayan ülkemize girip içimize karışıyor. girenlere baktığımızda elinde bir çanta ile genç Afganlar kolunu sallaya ülkemize giriyor.  Çocuklar kadınlar aileler gelmiş olsa Türk insanı olarak kucak açarız. Ama gelenler kim belli değil. Türkiye’nin sınırları bu kadar kolay girilmemeli” dedi.

 30 Büyükşehir İçinde Tekirdağ Büyükşehir En Sonlarda

Tekirdağ’ın gelişmişlik seviyesine göre diğer illerin çok gerisinde kaldığını kaydeden Küçükçetin,” Birçok Büyükşehir’i ziyaret ediyorum. Ama ne yazık ki gelişmişlik bakımından Tekirdağ Büyükşehir diğer büyükşehirlerin arsında en sonlarda kalmış. Tekirdağ bunu hak etmiyor. Tekirdağ çok daha iyi hizmeti hak ediyor. Ama vizyonsuz yöneticiler bize zaman kaybettiriyorlar. 11 İlçelerimiz de ilçelerimiz dökülüyor. Hepsi bir birinden kötü. Ancak Belediyeler su gibi para harcıyor. Harcama Dağ, ortaya çıkan ise fare. Biz hem genelde hem yerelde Halkın çıkarına olmayan uygulamaları eleştireceğiz.” dedi.

Memleket Partisi Tekirdağ İl yönetimi şu isimlerden oluşuyor.

Başkan Bora Küçükçetin
Taner Ağan, Yavuz Akgün, Gülay Albayrak, Cengiz Balcı, Serpil Biçer, Ekrem Can, Gaye Çolakoğlu, Aslıhan Çömlekçi, Aziz Deniz, Nurullah Eligüzel, Sadi Erduran, Serdar Gelgeç, Sermet Gülcivan, Tolga Hızlı, Nur İnciroğlu, Ali Kuluptakan, Mesut Orta, Hasan Öztürk, Halil Bedri Selvi, Gökhan Sezer, Tunç Şenel, İlmiye Terzi, Çetin Yapıcıer, Harun Yılmaz, 

Kurultay Delegeleri; 
Gülay Albayrak Kaleş, İlker Baydemir, Yüksel Bora, Ekrem Can, Halil Çalışkan, Gaye Çolakoğlu, Nurullah Eligüzel, Serdar Gelgeç, Fatma İşbilir, Ali Kuluptakan, Bora Küçükçetin, Birkan Özer, Hasan Öztürk, İlmiye Terzi, Tufan Türker, Menderes Yıldız.

 

 

Bora Küçükçetin Başkan Haberleri (Son 5)

 İl Kongresi Yapıldı.
Memleket Partisi Tekirdağ 1. olağan il kongresi yapıldı. Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa´nın Altınıova mahallesindeki bir c
 İl Yönetimi Belli Oldu
Memleket Partisi Tekirdağ Kurucu İl Başkanı Sn. Bora KÜÇÜKÇETİN başkanlığında İl binasında
yönetim kurulu ile yapıl
 Tekirdağ İl Yönetimi Belirlendi