Darbe ve Teröre Hayır.

(09.01.2021)         

Çorlu Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına basın açıklaması yapan Kurtuluş Ay şunları kaydetti.

Bu ülke ne çektiyse Terör ve darbelerden çekti. Terör belasından da onbinlerce canımızı yitirdik.Resmi sivil onbinlerce Can onbinlerce ana kuzusu. Bu sebepledir ki bu aziz milletin Teröre Terör sevicilere darbecilere darbe sevicilere karşı tavrı her daim sert olmuştur. Son zamanlarda tam da terörün kökü Devletimiz tarafından kazınırken Yine birileri hain planlar içine girip terörü sosyal psikolojik olarak yeşertme çabaları içine girmiştir. Sivil toplum örgütleri olarak bu hain planları uygulama içerisinde olan uluslararası şer odaklarını ve ülkemiz içindeki uzantılarını yakınen takip etmekteyiz farkındayız Ve farkındalığı durmadan arttırma çabasındayız.Bu alçakça söylem ve eylemler bu ülkeye ve insanına en büyük ihanettir.Bir Diğer husus ise Yine başka birileri tarafından dile getirilen darbe tehdit söylemleridir. Biz millet olarak bu söylemlere cevabımızı 15 Temmuz´da net olarak verdik. Ancak şu da gözden kaçmasın ki darbe söylemlerinin gölgesinde yeşermeye çalışan terör belasının da üzerine gitmeye bu belanın toplumsal kökenlerini de yok etme azminde ve çabasındayız. Dikkatlerinize sunmak isteriz ki terör yeniden darbe söylemlerinin gölgesinde yeşermek istemektedir.Tarih bize darbeciler darbe seviciler ve terör unsurlarının sürekli kol kola yürüdüğünü göstermektedir. 27 Mayıs´a 12 Eylül´e 15 Temmuza ,öncesinde sonrasında birçok üzücü acı veren bu olaylara baktığımızda yine terör ve darbelerin birlikte hareket ettiğini görmekteyiz.Milletçe bu acı veren olaylarda binlerce canımızı yitirdik İnsanlarımız hala bu kötü günleri unutamadı.İşte Tam da bu sebeple 15 Temmuz´da Millet darbecilere çok sert bir cevap verdi.En son 15 Temmuz´da ve sonrasında tüm oyunlarını bozduk Allah´ın izni ve yardımıyla. Bozma ya da devam edeceğiz inşallah.Milletçe Vatanımızı terörün ve darbelerin oyuncağı ettirmeyeceğiz. Küresel şer odaklarının coğrafyamızı bir kan gölüne çevirdiklerini görüyoruz.Hain planlarını ülkemizde de uygulamalarına İzin vermeyeceğiz.Basit bir rektör atamasına dahi en sert tepkileri verenlerin darbe söyleminde bulunanlara ve terör örgütlerine de aynı sertlikte tepkiler vermesini bekliyoruz. Bundan Sonrasında da , vatanımızın ve milletimizin güvenliği ve huzuru noktasında sivil toplum kuruluşları olarak ülkemizin milletimizin devletimizin yanında duracağımızın net olarak anlaşılmasını istiyoruz. Ilerleyen zaman zarfında da dil din ırk mezhep ayırt etmeksizin 83 milyon insanımızın bir tekinin dahi darbelerden ve terörden zarar görmemesi için elimizden ne geliyorsa yapacağımızın bilinmesini istiyoruz. Ama hiç kimsenin darbe ve terör şakşakçığlığı yapmasını da istemiyoruz.

Çocuklarımızın bir kısım kendini bilmez kişilerce darbe ve terör bataklığında yok edilmemesi için tüm çabamızla gayret etmeye devam edeceğiz. Bu kirli zihniyetin üniversitelerde okuyan çocuklarımızdan uzak durmasını istiyoruz. onlar üzerinden iktidar devşirmeye kalkmaları midemizi bulandırıyor.Biz bu oyunları geçmişten biliyoruz. Ne vatanımızı ne çocuklarımızı ne polisimizi ne askerimizi bu kirli zihniyete yedirmeyeceğiz...

Darbe ve terör tehditlerine Bu millet en net cevabı 15 Temmuz´da vermiştir.Tekrarı halinde Milletin vereceği cevap daha da sert olacaktır. Bunun da bu kirli zihniyet ve sahipleri tarafından bilinmesini isteriz.

Artık Vatanımızda terör ve darbesevicilik istemiyoruz. Milletimiz acılarını unutmak , bu kötülükleri tarihin dehlizlerine gömmek istemektedir.

Saygılarımızla...

ÇORLU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU BAŞKANI 
KURTULUŞ AY

 

 

Kurtuluş Ay Başkan Haberleri (Son 5)

 Darbe ve Teröre Hayır.
Çorlu Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına basın açıklaması yapan Kurtuluş Ay şunları kaydetti.

Bu ülke ne çektiys
 İlim Yayma Cemiyetinden Kan Bağışı