7/24 Vatandaşımızın Yanındayız

(26.01.2021)         

Sosyal belediyecilik denilince ilk akla gelen belediyelerden biri olan Ergene Belediyesi bu alanda en güzel örnekleri sergilemeye devam ediyor. Belediye ekipleri her gün yüzlerce ihtiyaç sahibi ailenin evine tek kullanımlık kaplarda 3 çeşit sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyor.


Ergene Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda hizmetlerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in talimatlarıyla tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli tarafından Ergene’de ikamet eden tüm ihtiyaç sahiplerine hizmet verecek şekilde belediye bünyesinde kendi imkanları ve kendi personeli ile ürettiği yemekleri yine kendi personeli aracılığı ile belirlenen ihtiyaç sahiplerine evlerine her gün teslim etmeye devam ediyor. 


“İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Bir Belediyeyiz”

Merkez, mahalle, köy ayırımı yapmadan Ergene’nin neresinde bir ihtiyaç sahibi varsa, evinde yemek pişiremeyecek durumda olan kim varsa evine sıcak yemeğini götürüyoruz, götürmeye de devam edeceğiz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Halkımız için tüm birimlerimiz ve personelimizle omuz omuza verdik. Koronavirüs salgını ile mücadelede başlatmış olduğumuz sıcak yemek yardımı hizmetimiz tüm hızıyla devam ediyor. Ergene’de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için canla başla çalışmaya, evlerine sıcak yemek dağıtmaya devam edeceğiz. Her gün yüzlerce ihtiyaç sahibi ailelere tek kullanımlık kaplar içerisinde 3 çeşit sıcak yemeği evlerine kadar götürüp teslim ediyoruz. Ergene Belediyesi olarak insana hizmet ve hürmet eden bir belediyeyiz” dedi.


“Başkanımız Bizi Hiç Yalnız Bırakmıyor”

Ergene Belediyesi ekipleri tarafından ulaştırılan yemekleri alan vatandaşlar Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve belediye ekiplerine teşekkürlerini iletirken, “Dar günlerimizde yanımızda olan, bizlere yalnızlığımızı hissettirmeyen başta Ergene Belediye Başkanımız olmak üzere tüm Belediye personeline ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bizler görüyoruz ki Ergene Belediye Başkanımız Rasim Yüksel her zaman bizlerin yanında, zor günümüzde bize kucak açan, soframızdan sıcak yemeğimizi eksik etmeyen, bizleri mağdurda bırakmayan Belediyemize teşekkür ederiz” dediler.


 

 

Rasim Yüksel Başkan Haberleri (Son 5)

 Ergene Atatürk Evi Kaldığı Yerden Devam Edecek


 200 KM Yol Yaptık


 PAKOPa Ankarada Karşı Durduk
Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplantı salonunda Karamehmet mahallesine kurulması planlanan 200 tesisli Plastik İhtisa
 Engelli Abalarını Ücretsiz Bakım Onarım
Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza atan Ergene Belediye
 2. El Giyim Mağazamız Yeni Yerinde

rgene Beledi