AKPARTİ İl Başkanı Hk. Suç Duyurusu

(30.01.2021)         

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın karne dağıtması olayı hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın hakkında Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulunan CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Özcan Devlet Yetkilisi Değil
Mestan Özcan Devlet yetkilisi gibi kendi sınırlarını aşarak karne dağıtım işi yapmıştır. Türk Ceza Kanunun ilgili maddelerine göre suç işlemiştir. Aynı şekilde bilgileri temin eden Okul Müdürü de suç işlemişti. Burada kontrol görevinde ihmali görünen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri de bu yanlışa ortak olmuşlardır. Bu konu ile ilgili savcılığımıza TCK ilgili kanun maddelerini belirten bir dilekçe ile suç duyurusunda bulunduk Biz bu konuda Türk yargısına güveniyoruz.  Bu sürecin takipçisi olacağız.” dedi.

Kendisini Uyarıyoruz
Özcan’ın Karne dağıtımında yetkili olmadığını da ifade eden Saygın; ”AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın yaptığı ilk iş değildir. Daha öncede buna benzer girişimleri olmuştur. Biz kendisini uyarıyoruz.  Biz bir Devlet yetkilisi değilsiniz. Siz siyasi bir Partinin İl Başkanısınız. Buna göre hareket edin. Siyasi Parti İl Başkanının yetkileri ne ise onları kullanın. Bir şeyi yaptıktan sonra da kendinizi temize çıkarmaya çalışmayın. Bunu masum bir hareket gibi göstermeyin” dedi.

Kendi Dükkânı Açık Diğerleri Kapalı
AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’a ait köfte Salonun faal durumda olmasını da eleştiren, Saygın;” Mestan Özcan’ın İstanbul yolu üzerinde bir köfteci dükkânı var. Bu dükkân Tekirdağ’da hizmet veren tek köfteci dükkânı. Komşusu aç yatarken, bu işi yapanların dükkânları kapalıyken kendi dükkânını açık tutarak, bir şekilde nüfusunu kullanarak bu işleri yapmasını kınıyoruz.  Kendisi çok duyarlı ise diğer konularda da duyarlı olmasını bekliyoruz. Biz asla insanlara yardım edilmesinden öksüz ve yetimlerin sevindirilmesine karşı çıkan bir hareket içinde olmayız. Bizde aynı şeyleri usulüne göre yaparız. Tekirdağ’da sadece 3 tane yetim yok.  Bu davranışı kınıyoruz.  Sonucu bekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Şenel Zeynel SAYGIN Başkan Haberleri (Son 5)

 Mv.Faik Öztak a Destek
CHP Tekirdağ İl başkanlığı yaptığı yazılı basın açıklaması ile  CHP Genel Merkez Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Fai
 AKPARTİ İl Başkanı Hk. Suç Duyurusu
CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın karne dağıtması olayı hakkında suç
 CHPde Kadın İşbirliğinin Gücü
CHP Tekirdağ Kadın Örgütü olarak 12 Aralık 2020 de imece usulü başlattığımız ve 10 Ocak 2021 de tamamladığımız etkinliğimiz i