Çorlu Son Dakika Kısa Haberler

Kısa Haberler Çorluda Sigara İçilmesinin Yasak Olduğu Cadde ve Meydanlar Belli Oldu -_- 

Çorlu Tren Faciası Aileleri Açıklama Yaptı
16.07.2020 21:16:18
Bugün yapılan keşif esnasında yaşanan olaylar hakkında basın açıklaması yapan Çorlu Tren Faciası Aileleri; Kendilerine yapılan orantısız ve haksız müdahale için suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladılar.

İşte o açıklama;
25 canımızı yitirdiğimiz, 328 kişinin yaralanmasına sebep olan Çorlu tren katliamından 2 yıl sonra yapılan keşif sırasında jandarma barikatlarıyla keşif mahalline girmesine izin verilmeyen müşteki aileler, mahkeme ve keşif heyetine haklı tepkilerini gösterdi. Vagonla yapılan keşif sırasında aileler mahkeme heyetine seslenmek isterken, jandarma orantısız müdahale ile ailelerin heyete ulaşmasını engelledi. Bu Esnada kazada 2 yeğeni ve 2 ablasını kaybeden mağdur ailelerden Emine Canbaz’ın ayağı kırıldı.

Kaza esnasında trenin içinde bulunan, olayı bizzat yaşayan aileler, kaza gününden bu güne kadar mahkeme heyetinin, savcılığın aldığı tavrın, umursamazlığın devamı olarak keşif mahalinden uzak tutulmaya çalışılmış, bir defa daha adeta suçlu muamelesi görmüş, darp edilmiştir.

Aileler ve davanın avukatları olarak yapılan bu hukuka aykırı müdahaleleri kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz Yarın bu orantısız ve haksız müdahale ile ilgili suç duyurusunda bulunacağız.

Gerçek faillerin yargılanması için verdiğimiz mücadeleyi her geçen gün büyüterek devam ettireceğiz. Bizlere yapılan haksızlıklara ve failleri koruma çabalarına karşı 25 canımız için sürdürdüğümüz Adalet arayışımızı, her geçen gün sesimizi yükselterek sürdüreceğiz.
Çorluda Sigara İçilmesinin Yasak Olduğu Cadde ve Meydanlar Belli Oldu
12.11.2020 22:13:19

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir..