Çorlu Son Dakika Kısa Haberler

Kısa Haberler Corona da Endişelenecek Durum Yok -_-  Çorludaki Hava Kirliliği TBMM de Soruldu -_- 

Bizim Suçumuz Ne  10.02.2020 06:55:02
Çorlu’nun en üst liginde (Süper Amatör lig) mücadele eden Çorluspor1947 futbol takımında yolunda gitmeyen bir şeyler var. Hafta sonu oynanan karşılaşmada M. Ereğlisi´ne 1-0 yenilen Çorluspor1947´nin BAL hayalleri 2021’ye kaldı gibi görünüyor. Peki sorun nerede? Trakya´nın en büyük ilçesinin futbol takımı neden başarısız oluyor? Tesislerimiz mi yetersiz? Belediye mi yeterli desteği vermiyor? İş adamları, esnaf destek olmuyor mu? Seyirci mi zayıf, gerekli desteği vermiyor mu? Teknik kadro mu beceriksiz? Futbolcu, takımı sahada mı bırakıyor? Bu şehrin çocukları mı başarısız? Alt yapıda futbolcu mu yok? Cevap bekleyen onlarca soru var… Sorun nerede? ve biz bu sorunu neden çözemiyoruz? Siyasetteki yolumuzu Tekirdağ merkez Süleymanpaşa kesiyor, Milletvekili çıkaramıyoruz, il başkanı gönderemiyoruz… Peki futbolda bu şehrin önünü kim kesiyor? Nüfusu Çorlu’nun 10’da 1’i olan ilçeler nasıl oluyor da bizden çok daha başarılı oluyor? Hani Çorlu, Avrupa’nın spor şehri olmuştu. Biz bu şehre sevdalanmak istiyoruz. Boynumuzda kaşkollar, elimizde flamalar, Atatürk meydanında coşmak istiyoruz. Arabalarımız ile şehir turu atmak istiyoruz. ‘’ŞAMPİYON ÇORLU’’ diye bağırmak istiyoruz. Ama sonuç hep hüsran... Birileri çıkıp bunun sebebini açıklamalı hesabını vermeli…
Corona da Endişelenecek Durum Yok  19.08.2020 11:40:17
Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı Çorlu´da endişelecek bir durum olmadığını kaydetti.

Çorlu´nun arka sokaklarında Bu sabah Corona Covid-19 tedbirleri denetimine çıkan Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı basın mensuplarının konu hakkında sorularını cevapladı.

Endişelecek Bir Durum Yok
Çorlu´daki Corona virüs  vaka sayısının Türkiye ortalaması altında olduğunu kaydeden Kaymakam Sarılı ´´Malumunuz sayı veremem ama şunu söyleyebilirim, Çorlu´daki sağlık birimlerimiz canla başla mücadelesi devam ediyor. Çorlu´da bugün itibarı ile endişe edecek bir durum yok´´ dedi.

Türkiye Ortalması Altındayız.
Çorlu´da görev yapan daire müdürleri ile birlikte arka sokaklar da esnaf ziyaretinde bulunan Kaymakam Sarılı ´´Corona virüs sayısı olarak Türkiye ortalaması altındayız´´ dedi.

26 Ekip Aynı Anda Denetimde
Çorlu´da bygün 26 ayrı noktada 26 ekip olarak denetim yapıldığını kaydeden Kaymakam Cafer Sarılı ´´her mahallemizde kontrol ekipleri oluşturduk, Corona teşhisi konmuş vatandaşlarımızı da evlerinden çıkmamaları karantina da kalıp kalmadıklarını kontrol ediyoruz´´ dedi.

Maske Takmamak 900 TL.
Amaçlarının ceza kesmek olmadığının altını çizen Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı ´´Kontrollerimiz haberli habersiz devam ediyor. Çorlu´daki vatandaşlarımız tedbirleri genellikle uyuyor, bizlerde kontrollerimiz devam ediyor, amacımız vatandaşa ceza kesmek değil, ama unutmaması gereken bir şey var maske takmamanın cezası 900 TL.´´ dedi.
Çorludaki Hava Kirliliği TBMM de Soruldu  09.08.2020 10:00:50
Son günlerde Çorluda özellikle gece saatlerinde artan pis kokular TBMM gündemine taşınarak Çevre ve Şehirçilik Bakanına soruldu.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun Çorludaki pis kokuların kaynağını ve engellenmesi hakkında Çevre ve Şehirçilik Bakanı Murak Kurum tarafından cevaplandırılmak üzere yazılı soru önergesi verdi.

CHP Tekirdağ Mv. İlhami Özcan Aygun;
Anayasa’nın 56. Maddesinde “Herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğu”, “devletin herkesin hayatını, beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlama görevine sahip olduğu” belirtilmektedir. 

Bu çerçevede bakanlığın koku sorununa neden olan kaynakları bularak bir an önce gereken önlemleri alması elzemdir.

Tekirdağ’daki konuya ilişkin makamların ve mülki amirlerin soruna olan duyarsızlığı da vatandaşımızı oldukça üzmektedir. 

Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği’nin 6. Maddesinde; işletmelerin mevcut en iyi arıtım teknikleri uygulayarak hava kalitesi sınır değerlerini aşmama ve baca gazı emisyonlarını usule uygun olarak ölçme zorunluluğu bulunmaktadır. 

Çevre Kanunu, kokuya sebep olan fabrika ve işletmelere; gerekli önlemleri alarak sorunu çözme yükümlülüğü getirmektedir. Yönetmelik ve yasa hükümlerine uymayanlara verilen cezaların uygulanmasından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sorumludur. 

Bu çerçevede Çorlu’da yaşanan ve giderek artan koku sorununun kaynağını bulacak ve gerekli önlemleri alacak mısınız? 

Çorlu’da arıtmasız çalışan fabrikaların tespitine dönük denetimleri arttırıp, bu konuda köklü bir çözüm üretecek misiniz? 

Çorlu’da yaşayan vatandaşlarımızın feryadına kulak vererek, bölgeyi “temiz ve solunabilir” hava kalitesine kavuşturabilecek misiniz?

Tavuk Porsiyon

Adet  0 TL.

Diyar Döner

535 966 07 83

Kuru Fasulye

Adet  0 TL.

İstanbul Çorba

0553 854 5959

Fotğrafcılık Temel Atö

Kişi  0 TL.

Pera Dil Akademi

0282 654 29 29

Tam Ekmek Döner

Adet  0 TL.

Class Döner

282 651 50 61

Baskılı yağmurluk Apar

Adet  0 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65

Kereviz

Adet  0 TL.

İstanbul Çorba

0553 854 5959