Baskılı Hediyelik Seti

0TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65

Kaşarlı Köfte

22TL.

Birtat Köfte

282 651 78 78

Masa üstü Kalemlik

0TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65

Mustafa AYDINLI

Mustafa AYDINLI 1956 kertme köyü/çorum doğumlu çifçi bir ailenin oğlu olup ilkokulu doğduğu köyde, ortaokulu ve endüstri meslek lisesi elektrik bölümünü çorum’da, gazi üniversitesi tekn
Eğitimci- şair ve yazar
Yazara Mesaj Yaz
Bu Bölümde Yazılan Yazıların Sorumluluğu Yazarlara Aittir
Halk Kazandı  25.06.2019   (339) Okunma
31 Mart 2019 seçimlerin de, Ekrem İmamoğlu’nun kazanması üzerine, bu sutunlar da barış dili kazandı diye yazmıştık. Mazbatanın geri alınarak seçimlerin yenilenmesi üzerine de yapılan seçimin vicdan seçimi olacağını belirtmiştik. Devamındaki makalemizde ise İstanbul’un Türkiye’nin özeti olduğunu açıklamıştık.

İstanbul BŞB Başkanlığı seçiminin yenilenmesini isteyen Cumhur İttifakı büyük bir hezimete uğramıştır. İstanbul seçimi, tek adam rejimine karşı, bir demokrasi refarandumuna dönüşmüştür. Bu topraklar üzerinde yaşayan insanların bir vicdan muhasebesine dönüşmüşür. Ceberrut parti devleti çökmüş, milli irade kazanmıştır.

Saygın hukukcuların belirttiği gibi, yok hükmünde olan 16 Nisan refarandumu tam anlamıyla tartışmalı hale gelmiştir. Atı alanın Üsküdar’ı geçemeyeceği anlaşılmıştır. Rejimin değişmesine sebep olan yok hükmündeki refarandumdan beri, ülke her alanda freni patlamış kamyon gibi bayıra aşağı gitmektedir. Ekonomi çökmüş, yosulluk diz boyu, şirketler peşpeşe konkordato ilan ediyor. Halk soğana, hayvanları samana muhtaç olmuştur. Ülke de pek çok talan, tarikatlar, cemaatler, yandaşlar kanalıyla, halkımızın kutsal inançları sömürülerek, allahla kul arasına girilerek yapılmaktadır. “Falan partiye oy verirseniz cennete giderseniz” gibi akıllara durgunluk veren söylemleri duyduk.

Seçim sürecinde akıl almaz bir kampanya yürütülmüştür. Halka parmak sallanmıştır. Halk tehdit edilmiştir. Kendi dışındakilere “Zillet İttifakı” demişlerdir. Barış söylemi unutulmuş, kendi dışındakilere herkese terörist denmiştir. Rakibine oy çaldılar gibi aslı astarı olmayan söylemler, koskoca ana muhalefet lideri Sayın Kılıçdaroğlu’na linç girişimi yapılmış, yalan beyanla Ordu Valisine küfür edildiği söylenmiş, bir defa olsun barış, sevgi dili kullanılmamıştır. Halka bir tebessüm çok görülmüştür. Devletin seçim yenilemekle ettiği masraf bir yana, halk tatil proğramı yapamaz olmuş, gidenler geri dönmek gibi yeni bir zaman ve ekonomik giderle baş başa kalmıştır.

İktidarın gözü öylesine kararmıştır ki, bu topraklarda yaşayan insanların vicdanlarını, haklıdan yana olma, masumdan yana olma asilliğini, geleneğini görememişlerdir. Göremiyorlar ki bu halk, tehdite, şantaja, yalana, dolana, talana boyun eğmez. İstanbul’da kazanan için en büyük etken budur.

Seçim sonuçları Mustafa Kemal ilke ve ideallerinden sapmanın ülkeyi ne hale getirdiği, halkın buna karşı yanıtıdır. Tek adam rejimine karşı, parlementer demokrasi taleplerinin yüksek sesle duyurulmasıdır.

Seçim sonuçları, İstanbul’a ihanet edenlere, İstanbul’lunun 847 milyon liralık alın terinin kazanımının yandaş ve vakıflarca, cemaatlerce talan edilemeyeceğinin yanıtır.

Bu sonucun alınmasın da AKP, MHP, CHP, HDP, İYİ PARTİ, SP ve adını sayamadığım pek çok farklı düşüncenin katkısı vardır. Bu bir toplumsal reflekstir. Düşünün ki

büyükçe bir bina ve birisi yangın vaaaaar diye bağırıyor. Herkes cümle kapıya doğru koşar. Türkiye halkı bu iktidardan kurtulmak için kurtuluş kapısına doğru koşmuştur. Aklın yolu bir.

Bu sonucun alınmasın da; TC’lerin bazı kurumlardan kaldırılmasından alında, kurucu değerlere karşı yapılan pek çok saygısızlığı kapsıyor. İki ulusal kahramana “İki ayyaş” nitelemeleri, “Lozan hezimettir”, “Doksan yıllık reklam arası” söylemleri unutulmadı. Türkiye kendiliğinden tehlikeyi görmüş, kendiliğinden toplumsal ittifak oluşmuştur. Tek adam rejimine karşı halk iradesi sandığa yansımıştır. Sonuçta halk kazanmıştır, taşlar yerine oturmuş, hak kazanmıştır.

YAZANLAR

  Müjdat UYSALCAN
  Hülya PERİN
  Mehmet Taylan KOÇER
  Ercan KILIÇLI
  Nizamettin GÜMÜŞ
  Feray KARAGÖZ
  Mustafa AYDINLI
  Atıf MUTLU
  Murat SEVGİ
  Gülgün PALA KEÇECİ
  Gülbin PEKEL

SON BEŞ YAZI

  İnsanlığın Göçü
  Ayasofya Üzerine
  Çalışan Polis ve Polis şiddeti
  Buruk Bayram Sevinci
  İçimizdeki Adam

Baskılı Hediyelik Seti

Adet  0 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65

Kaşarlı Köfte

Adet  22 TL.

Birtat Köfte

282 651 78 78

Masa üstü Kalemlik

Adet  0 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65

Baskılı Şapka

Adet  0 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65

Baskılı Pufitik Anahta

Adet  0 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65

Baskılı Anahtarlık

Adet  0 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65