Sosisli

7TL.

Diyar Döner

535 966 07 83

Patates Köfte

10TL.

İstanbul Çorba

0553 854 5959

Künefe

12TL.

Diyar Döner

535 966 07 83

Mustafa AYDINLI

Mustafa AYDINLI 1956 kertme köyü/çorum doğumlu çifçi bir ailenin oğlu olup ilkokulu doğduğu köyde, ortaokulu ve endüstri meslek lisesi elektrik bölümünü çorum’da, gazi üniversitesi tekn
Eğitimci- şair ve yazar
Yazara Mesaj Yaz
Bu Bölümde Yazılan Yazıların Sorumluluğu Yazarlara Aittir
Yiten Değerlerimiz  28.06.2019   (443) Okunma
Ahlak; “insanın doğuştan getirdiği ya da sonradan kazandığı birtakım tutum ve davranışların tümü.” Diğer bir tanımla; “Kişide huy olarak bilinen nitelik; iyi ve güzel olan nitelikler.” Sözlük anlamı. Çoğu zaman bu “İyi ve güzel” huylarımızı büyüklerden geçmişimizden alırız, kültürel olgunlaşma gibi erdem ve değerlerle, kişilik ve nitelik kazanırız. Son dönemde bu erdemleri ne kadar koruyabiliyoruz. Çevremizde nelere tanık oluyoruz. Topluma örnek olması gereken insanlar nasıl örnek oluyorlar? Bakalım.

Her iktidar kendi ahlaksal, toplumsal ve etik değerlerini de birlikte getirir yada yaratır. Günümüzde bu değerlerin yaratılması ve korunması iç açıcı değildir.

AKP Milletvekili Metin Külünk, Habertürk Tv’de Balçiçek İlter’in yayınladığı programda “ 17 Aralık’la insanların günah işleme özgürlüğüne müdahale edildi. Günahları ortaya saçarak Allah’ın hududuna müdahale ediliyor” demiştir. Şaka değil aynen böyle demiştir.

Adıyaman’da yayın yapan Mercan Tv spikeri AKP Milletvekili Mehmet Metiner’e soruyor. AKP’ye “Aile Kalkınma Partisi” diyorlar ne dersiniz? Metiner; “Biz inançlı insanlarız değil mi? Cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede ne okunur; ´akrabalarını koru kolla´ der."

Spiker; “Sizin yaptığınız bu mu oluyor?” deyince. “Vallahi sen Allah´ın ayetine bile karşı geliyorsan ben sana ne diyeyim" yanıtını vermektedir. Mizah yapmıyorum, yolsuzluğa ayet kılıfı geçiriyor. Kendinden emin bir şekilde.

Ensar Vakfın’da 45 erkek çocuğa tecavüz edilmiş ve eleştiriler üzerine; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz.”

Peki İstanbul BB tarafından bu çocuklara tecavüz edilen vakfa aktarılan para ne kadar? Tamı tamına 28,7 milyon lira. Kamu yararına dernekler sınıfında yer alan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bir kuruş yardım yok. Üstelik bu dernek yıllarca, binlerce kız çocuğunu okutup yetiştirmiş bir tek sorun yok. Atatürkçü Düşünce Derneği’ne de bir kuruş yardım yok.

Diğer taraftan Başbakanlık ve TBMM başkanlığı yapmış sayın Binali Yıldırım İstanbul seçimlerinde “Oyları çaldılar” diyor. Spiker sıkştırıyor, belgesi var mı? Nasıl çaldılar? Gibi soruları peş peşe sıralayınca “Canım ben onu siyaseten söyledim demektedir” yani buradan anlıyoruz ki siyaset=yalan anlamına geliyor. Siyaset yapmak için yalan söylemek meşrudur anlıyoruz.

Yazdıklrımızı günlük basını takip edenler zaten biliyor. Biz doğamız gereği muhalif sınıfa giriyoruz. İsterseniz bu iktidarı canla başla destekleyen fakat umduğunu bulamayan aynı mahallenin yazarlarına bakalım ne diyor?

Vakit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, “Zalimlere yardım etmeyin, ateş size de dokunur”başlıklı yazısında dikkate değer ifadeler kullanıyor. Dilipak yazısında AKP’yi eleştirerek, “Aile dağılıyor, gençlerin hali felaket. Demek ki, sadece bakanlıklar kurarak, yasa çıkartarak, ‘din ve ahlak KÜLTÜRܒ, ‘DEĞERLER eğitimi’ ile olmuyormuş bu iş!” ifadelerini kullanmıştır. Dahası; ““O din zannettiğimiz birçok şey din değildi...Bizi destekleyen medyada ahlak yerlerde sürükleniyor.. .gerçek şu ki, para, şöhret ve makam

ahlakımızı bozdu. Bunu beklemiyorduk... Dönüştürmeyi düşünürken dönüştürüldük. Ava giderken avlandık. Biz de ötekilere benzemeye başladık”

Artık yandaş yayın organları ve kalemşörleri de itiraf ediyor ki; Mevcut iktidar kendi ahlakını ve toplumsal değerlerini kendisi yaratmıştır. Toplumsal olarak 17 yılın sonun da geleceğimiz nokta buysa, yazık dünden kaybetmişiz

YAZANLAR

  Müjdat UYSALCAN
  Hülya PERİN
  Mehmet Taylan KOÇER
  Ercan KILIÇLI
  Nizamettin GÜMÜŞ
  Feray KARAGÖZ
  Mustafa AYDINLI
  Atıf MUTLU
  Murat SEVGİ
  Gülgün PALA KEÇECİ
  Gülbin PEKEL

SON BEŞ YAZI

  İnsanlığın Göçü
  Ayasofya Üzerine
  Çalışan Polis ve Polis şiddeti
  Buruk Bayram Sevinci
  İçimizdeki Adam

Sosisli

Adet  7 TL.

Diyar Döner

535 966 07 83

Patates Köfte

Adet  10 TL.

İstanbul Çorba

0553 854 5959

Künefe

Adet  12 TL.

Diyar Döner

535 966 07 83

Baskılı laptop Çantası

Adet  0 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65

Evlilik Paketi valeria

Adet  0 TL.

Doğan AVM

282 654 23 00

Tavuk İskender

Adet  14 TL.

Diyar Döner

535 966 07 83