Yarım Ekmek Suçuk

13TL.

Kokorech

532 522 83 86

İnfrared Isıtıcı

0TL.

Doğan AVM

282 654 23 00

Yarım Ekmek Dana Kokoreç

13TL.

Kokorech

532 522 83 86

Mustafa AYDINLI

Mustafa AYDINLI 1956 kertme köyü/çorum doğumlu çifçi bir ailenin oğlu olup ilkokulu doğduğu köyde, ortaokulu ve endüstri meslek lisesi elektrik bölümünü çorum’da, gazi üniversitesi tekn
Eğitimci- şair ve yazar
Yazara Mesaj Yaz
Bu Bölümde Yazılan Yazıların Sorumluluğu Yazarlara Aittir
Deprem Nereyi Salladı  07.02.2020   (204) Okunma
Değerli okuyucular, üzülerek belirtelim ki, Dünya’da deprem yönünden risk oranı en yüksek ülkelerden birisiyiz. Depremin oluşunu önleme olanağı yok, fakat alınacak önlemlerle özellikle can ve mal kaybını önleme olanağı vardır.

Elazığ depreminden üç gün sonra Küba’da 7,7 şiddetinde daha büyük bir depremde hiç can kaybı olmadı. Japonya’da da defalarca daha şiddetli depremler oluyor, bizdeki kadar can ve mal kaybı olmuyor.

Depremi kaderimiz diyerek işinden çıkamayız. Elazığ’daki 6,8 şiddetindeki deprem, asıl iktidarı sallamıştır. Bir sarsıntıda neler ortaya çıkmadı ki. En güvendiğimiz kurumların başında gelen kara gün dostu Kızılay; Meğer bir rüşvet çarkının aracısı konumundaymış.

Başkent Gazın da sahibi olan Torunlar Şirketler Grubu sözde şartlı bağışla ENSAR Vakfına 7 milyon 930 bin dolar aktarıyor. Oradanda paralar, ABD’ deki TÜRKEN vakfına gidiyor. Kızılay’a 750 bin dolar komisyon ücreti kalıyor. Bu yolu tercihle şirketin vergi kaçırmasının savunusu ise; “Vergi kaçırmak başkadır, vergiden kaçınmak başkadır” gibi halkı ahmak yerine koyan bir savunma ile yapılıyor. Halk kombinin düğmesini açarken eli titriyor. Doğalgaza gelen zamlarla, yoksul halk inim inim inliyor, soğuktan titriyor. Başkent Gaz şirketi şeytanın aklına gelmeyecek oyunlarla 1,5 milyon dolar vergi kaçırıyor.

Ayrıca halktan toplanan 65 milyar liralık deprem vergilerinin nerede kullanıldığı zamanları olmadığı için açıklanamıyor.

Bağış yapılan ENSAR Vakfı kim, kendi bünyesindeki 45 erkek çocuguna tecavüzden hükümlü bir kurum. Masum halkın bağışları adı tecavüzle anılan örgüte aktarılıyor.

Kızılay, Ensar Vakfı, Başkent Gaz kirli ittifakından üçüde kazançlı çıkıyor. Kaybeden sadece ülkemizin masum halkıdır. ‘Karagün dostu kızılay’ karanlık ilişkiler içinde. Herşey belgeli.

6,8 lik deprem başta iktidarı sallamış ve yolsuzluk ağı içindeki kurum ve kuruluşları açığa çıkarmıştır.

YAZANLAR

  Müjdat UYSALCAN
  Hülya PERİN
  Mehmet Taylan KOÇER
  Ercan KILIÇLI
  Nizamettin GÜMÜŞ
  Feray KARAGÖZ
  Mustafa AYDINLI
  Atıf MUTLU
  Murat SEVGİ
  Gülgün PALA KEÇECİ
  Gülbin PEKEL

SON BEŞ YAZI

  Ayasofya Üzerine
  Çalışan Polis ve Polis şiddeti
  Buruk Bayram Sevinci
  İçimizdeki Adam
  Belediyelerde İhaleler Nasıl Oluyor.

Patates Köfte

Adet  10 TL.

İstanbul Çorba

0553 854 5959

Baskılı yağmurluk Apar

Adet  0 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65

Salon Çamı

Adet  0 TL.

Çiçek Evi

Baskılı Deri Ajanda

Adet  0 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65

Margarita

Adet  0 TL.

Çiçek Evi

Sebzeli Misket

Adet  10 TL.

İstanbul Çorba

0553 854 5959