Guzmanya

0TL.

Çiçek Evi

Börek Pastirmali

0TL.

İzol Börek

0282 652 49 65

Tombik Et Döner

0TL.

Diyar Döner

535 966 07 83

İsmail ÖZTÜRK

İsmail ÖZTÜRK ergene esenler mah. doğumlu olan İsmail öztürk 23 aralık 1984 tarihinde dünyaya gelmiştir. sırası ile çorlu cumhuriyet İlkokulu, cumhuriyet ortaokuku ve m.r.uzel end. mes
İşçi
Yazara Mesaj Yaz
Bu Bölümde Yazılan Yazıların Sorumluluğu Yazarlara Aittir
Ben Bana Dedim ki  11.07.2020   (320) Okunma
Beynimin doluluğunun tavan yaptığı son günlerde sakinlik, sessizlik ve huzur arayışları

içerisinde köyümüzdeki derenin kenarına gittim ve söğüt ağacının altındaki çimlere, hayatın hırpaladığı, yorgunluğu karşı köşeden bile bakıldığında yüzündeki ifadeden okunabilen bir ihtiyar edasıyla oturdum. Sırtımı ağaca dayadım, ayaklarımı uzattım ve birbiri üzerine attım. Rastgele avucuma aldığım taş ve toprak parçalarını suya atmaya başladım. Suya düşen her taş ve toprak parçasının çıkarmış olduğu o tok ses ve akabinde oluşan görsellik beynimi dinlendiriyordu. Hafiften esen rüzgarın çimlere teması sonucu oluşan sesler de ninni gibi gelmiş olacak ki bir süre sonra şekerleme uykusuna dalmışım. Hemen hemen hiçbirini gözümün önünde canlandıramadığım birçok olay ve mekanla dolu karmakarışık rüyalar gördüğüm esnada derenin üzerinden, herhangi bir kürek veya benzeri bir nesnenin yardımına ihtiyaç duymadan hareket edebilen ilkel bir sal üzerinde bir insan sülieti belirdi.

Yanıma geldi, gözlerime baktı ve ben sana çok kırgınım dedi. Şaşırdım kaldım, ne

diyeceğimi bilemedim. Her ne kadar kızgınım demiş olsa da, tebessümle bakıyordu bana! Şaşkınlığım geçtiği gibi "İyi hoş da siz kimsiniz? " diye sordum. "İnsan kendini tanımaz mı? " diye cevap verdi. Bir şok daha yaşadım ve kendi kendime "hoppalaaa... İki dakika kafa dinleyelim dedik mevzuya bak... " diye söylendim. Ardından ayağa kalktım "ben hiçbir şey anlamadım " dedim . "Yahu anlamayacak ne var? Ben, senim " dedi. Duyguların, düşüncelerin, hayallerin, ideallerin, karakterin, zayıf yönlerin, güçlü yönlerin, aşkların, kırgınlıkların, surtında taşıdıkların, sırtından attıkların, pişmanlıkların, keşkelerin, mutlulukların, yanılgıların, üzüntülerin, sevinçlerin... "Ben, benimle biraz sohnet etmek istiyorum. İzin verir misin? " diye sordu. Gelişmelerin etkisi ile iyice şaşkınlaşmış bir ruh hali içerisinde gülümseyerek "Peki! Ben ve ben bu fırsatı yakalamışken güzelce bir sohbet edelim " dedim. Sözü karşımdaki bana bıraktım ve sadece dinledim.

Nazım´ın şiirlerini seversin değil mi? Sevdiğini tabii ki biliyorum. Madem seviyorsun

da neden çok sevdiğin şiirlerden birisi olanının ismine nispet yapar gibi hayatı ıskalamak için elinden geleni yapıyorsun? Kaç yaşıan geldin? Değiştir artık bazı şeyleri... Birçok insanın kaldıramayacağı badireler atlattın! Kimsenin cesaret edemeyeceği şeyleri yapabilmek için var gücünle uğraştın. Çocuk bile olamadın ama gocunmadın hiç. Hep bişeyler vermeye çalışıyorsun ama farkında olan var mı? Yoksa işini gördüren çekip gidiyor mu? Bırak bu işleri artık. Birçok şey başarabilirsin. Kendi kendini bu kadar baltalamanın mantığı ne? Sıkılmadın mı? Akıllanmaz mısın hiç? Şöyle bir ardına bak ve bazı şeylerin muhakemesini yap. Sen hep kaybedensin! Tabii ki kazandıkların da var ancak seni pek tatmin eden şeyler değil... İyi bir iş, iyi bir gelir. İyi de sen daha senin için mutluluğun tanımı nedir onu bile yapamıyorsun ki! Kime neyi ispat etmeye çalışıyorsun? Birşeyler yapabiliyorsan yap, düşünme ve yap... Lafla peynir gemisi yürümez! Konuşmayacak ve yapacaksın... Birşeyler üret ve insanlara kendini ürettiklerinle anlat. Kimsenin seni sevmesi için aşk dilenme. Seni sevenler zaten var. Aç gözünü ve sağına soluna bir bak. İşinin değerini bil. Çıkar için yanında olanları bir an önce def et! İdeallerinin peşinde koşmaya son sürat devam et... Üret, son nefesine kadar üret. Başarabilirsin! Allah ömür verdiği sürece başarabildiğini göreceksin. Ömür dediğin başından sonuna bazen üç günlük bazen üçyüz günlük... Önemli olan süresi değil yaşamının kalitesi. Bazı şeyleri aşmışsın birçok şeyin de farkındasın çünkü çok küçük yaşlarda iken büyümüştün unuttun mu? Unutma!!! Sakın ama sakın unutma... Unutursan sen olmazsın. En sevdiğin filmlerden biri değil mi Muzaffer İzgü´nün hayatını anlatan zıkkımın kökü isimli film? Bir kadının, makam veya mevkinin seni değiştirmesine izin verme! Farkında olarak yaşayan insan sayısı çok az. Lütfen sen de

eksilme... Ben seni seviyorum hem de çok seviyorum ama herkes seni sevmek zorunda değil. Bunu o koca kafana sok! Kendine iy bak ve üret... Son nefesine kadar ve hangi şart, koşulda olursa olsun. Ne zor şartlar altında neleri başarabildiğini bir an bile unutma..

YAZANLAR

  Gülşah YEMİŞÇİOĞLU
  Gülden ADIGÜZEL
  İsmail ÖZTÜRK
  Müjdat UYSALCAN
  Hülya PERİN
  Mehmet Taylan KOÇER
  Ercan KILIÇLI
  Nizamettin GÜMÜŞ
  Feray KARAGÖZ
  Mustafa AYDINLI
  Atıf MUTLU
  Murat SEVGİ
  Gülgün PALA KEÇECİ
  Gülbin PEKEL

SON BEŞ YAZI

  Ne Zaman Konuşacaksınız
  KABULLENMEK
  TOPLU TAŞIMADA HES KODU
  DAVRANIŞ - 1
  HİÇ YENİDEN BAŞLADIN MI ?

Guzmanya

Adet  0 TL.

Çiçek Evi

Börek Pastirmali

Adet  0 TL.

İzol Börek

0282 652 49 65

Tombik Et Döner

Adet  0 TL.

Diyar Döner

535 966 07 83

Tavuk Bonfile

Adet  0 TL.

Birtat Köfte

282 651 78 78

Çamaşır Suyu

Adet  0 TL.

Korkmaz Temizlik

532 652 02 68

Cep Ajandası Baskılı

Adet  0 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65