Mantar Çorbası

3TL.

Hayal Sofrası

2826525566

Voltaj Regülatörü (Ev İçin)

500.00TL.

Selim Elektrik

282 654 31 57

Acılı Ezme

3TL.

Komagene Çiğ Köfte

5374605914

Atıf MUTLU

Atıf MUTLU 1963 yılında Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde doğmuşum. 1985 yılında Kara Harp Okulundan Jandarma Teğmen olarak mezun olup Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına katıldım. Yarbay rütbesi ile emekli olduğum 2006 yılından beri Çorlu’da yaşıyorum. Evli ve iki erkek çocuk babasıyım. Çorlu Kent Konseyi Yürütme Kurul üyesiyim.
Yazar
Yazara Mesaj Yaz
Bu Bölümde Yazılan Yazıların Sorumluluğu Yazarlara Aittir
Horoz Ve Tilki  20.02.2013   (2309) Okunma
Hepiniz gibi ben de küçükken çok masal dinlerdim. Tilkili olan birkaç masalı
hatırlıyorum. Ama şimdi okuyacağınız masalı hiç duymamıştım. Duymayanlar için aktarayım istedim.
“ABD´de askeri bir okulun sınıflarının birinde öğrenciler  öğretmeni beklerken ışıklar kapanmış ve bir çizgi film gösterilmeye başlanmış.
Filmin adı " Küçük Tavuk ". 
Bir kümes var. Kümeste bir çok tavuk ile genç horozlar, bir de yaşlı horoz bulunuyor. Kümesin etrafında da bir tilki dolaşıyor. Yaşlı horoz, tilki içeri girmesin diye kümesin kapısını sıkı sıkıya kapatmış, tavukları dışarı bırakmıyor. Tabii dışarı çıkamadıkları için doğru dürüst beslenemeyen tavuklar da zayıf ve küçük kalmış. Yaşlı horoz ise dışarı bırakmadığı tavuklara ölmeyecek kadar mısır tanesi dağıtarak yaşamalarını sağlıyor.
Tilki kümese giremeyince kümesin tellerinde küçük bir delik açarak genç bir horoza sesleniyor ve ona biraz mısır veriyor. Mısırı yiyen genç horoz her gün gelen tilkiden mısır alıyor. Bir süre sonra tilki genç horoza tek başına yiyebileceğinden fazla mısır verince genç horoz hem kendisi yiyor hem de diğer tavuklara dağıtıyor. Durum böyle devam edince yaşlı horozun etrafındaki tavuklar azalmaya başlıyor ve kümesteki gücü yavaş yavaş kırılıyor. Tavuklar artık popüler olan ve iyi beslenen genç horozun etrafında toplanıyor.
Bir gün mısırı içeri uzatmak yerine kümesin kapısının önüne bırakıyor. Kümeste bir tartışma çıkıyor. Kapıyı açalım mı açmayalım mı diye.  Yaşlı horozun tüm karşı koymasına rağmen korkarak da olsa kapıyı açıyorlar, kafalarını dışarı uzatıp yemlenip hemen geri çekiyorlar. Bir süre böyle devam ediyor. Hiçbir şey olmuyor. Kümesteki tavuklar rahatlıyor. Korkuları azalıyor. Nihayet bir gece tilki
kümesin önündeki avluya mısır döküyor. Artık korkusuz olan tavuklar genç ve güçlü horozun öncülüğünde dışarı çıkıyor ve rahat rahat yemleniyorlar. Kümesteki her tavuk semiriyor. 
Tilki bir süre sonra gece kümesin kapısından kendi mağarasına kadar mısır tanelerini döküyor. Sabah kümesten çıkan ve korkusuzca yemlenen tavuklar yemlene yemlene mağaraya kadar gidiyor ve mağaraya giriyorlar. Onları içeride bekleyen tilki kümesin hepsi mağaraya girince mağaranın kapısını kapatıyor."
Çizgi film burada bitmiş. Işıklar yanmış. Ve dersin öğretmeni kürsüye çıkarak, "İşte Üçüncü Dünya ülkeleri böyle yönetilir" diyerek derse başlamış. 
***
Sorular:
1-Kümes NERESİ?,
2-Yaşlı horozlar KİMLER?
3-Genç horoz KİM, şu anda neler yapıyor?
4-Tilki KİM?
5. En önemlisi üçüncü dünya ülkesi HANGİSİ?”

Evet haklısınız.
Ben de çok safım!

YAZANLAR

  Nizamettin GÜMÜŞ
  Feray KARAGÖZ
  Cenab ERSÖZ
  Av. Burhan ATEŞ
  Nejdet KÜLÜNK
  Atıf MUTLU
  Murat SEVGİ
  Hüseyin KARADENİZ
  Gülgün KEÇECİ
  Zaim ERKEN
  Erdal ÖZCAN
  Doğan GÜNEŞ
  Gülbin PEKEL

SON BEŞ YAZI

  KUDÜS
  Tek suçlu Zarrab mı?
  vizyon Misyon
  Çifte STANDARTLI CHP
  FAŞİST DİKTATÖR

Mantar Çorbası

Adet  3 TL.

Hayal Sofrası

2826525566

Voltaj Regülatörü (Ev

Adet  500.00 TL.

Selim Elektrik

282 654 31 57

Acılı Ezme

Paket  3 TL.

Komagene Çiğ Köfte

5374605914

Baton Yaş Pasta

Adet   TL.

Mevlana Pastanesi

282 673 11 76

Ali nazik

Adet  8 TL.

Hayal Sofrası

2826525566

İÇLİ KÖFTE KAMPANYA 6

Paket  10 TL.

Komagene Çiğ Köfte

5374605914