Gülgün PALA KEÇECİ
Gelen Gideni Aratmasın  05.01.2021   (287) Okunma

Çok güzel anılarla girdiğimiz 2020 yılı getirdiği felaketlerle ömrümüz boyunca unutmayacağımız bir yıl olarak hafızalarımıza kazındı.

 

Mart ayında tüm dünyada olduğu gibi Türkiyeyi’de etkisi altına alan Covid- 19 illeti bu güne kadar 21.685 vatandaşımızı hayattan kopardı. 25 milyonun üzerinde test yapıldı. Mart ayından bu yana maske mesafe hijyen kurallarıyla yaşar olduk.

 

Covid bize sevdiklerimizle aramıza mesafe koymayı öğretti. Uzun zamandır sevdiklerimizle bir araya gelemesek te güzel günlerin çok yakın olduğunu umut etmekten başka da elimizden gelen bir şey yok. İnşallah aşı sayesinde eski güzel günlerimize dönmek umuduyla. 

 

2021 SENDEN UMUTLUYUZ

Hayatım boyunca ilk defa bu yıl korona virüs tedbirleri nedeniyle ailemden, arkadaşlarımdan uzak bir yılbaşı geçirdim. Devletimizin koyduğu kurallara bir vatandaş olarak uyarak toplu kutlama yapmayarak yeni yıla çekirdek ailem ile birlikte girdim.

 

Kurallara uymayanlar yokmuy du tabi ki vardı. Emniyet güçlerimiz gece boyunca toplu halde yılbaşı kutlaması yapanları uyararak ceza kesti. Bunlara ne gerek vardı. Hepimizin sağlığı için bu kurallara uymamız gerekirdi.

 

 Tüm okurlarımıza Gelenin gideni aratmadığı bir 2021 yılı diliyorum. Sevgilerimle.