Gülgün PALA KEÇECİ
Hırsızlar Çorluda Cirit Atıyor  08.02.2021   (561) Okunma


Çorlu’da son günlerde hırsızlık olaylarında ciddi artış yaşanıyor. 

Son 10 gün içinde; sadece bir mahallede; İnşaatı bitmiş teslime hazır 6 katlı binanın asansör ve antigron kabloları, (30 bin TL değerinde) Bir kıraathanenin televizyonları (akşam saat 18:30 da) Bir toptan gıda satıcısının, kıyma makinesi ile çuvallar dolusu gıda malzemesi; Yine bir bakkaldan 20 bin TL değerinde sigara; Maskeli hırsızlar tarafında çalındı. 

Covid 19’la mücadele ettiğimiz son 1 yıl içinde bir çok esnaf kepenk kapatmak zorunda kaldı. Evine ekmek götürmeye zorlanan esnafımıza dadanan hırsızlar vatandaşlarımızı da huzursuz etmeye başladı. 

 Bana göre bu olayların sebebi 279 bin 251 kişinin yaşadığı Çorlu’nun il olmayıp İlçe statüsünde kaldığından dolayı güvenlik personeli açığı had safhada. 

 ÇORLU’DA POLİS AÇIĞIMIZ VAR. 
Yıllardır gerek haberlerimizde gerekse programlarımızda sürekli dile getirdiğimiz bir konu var. Çorlu’daki polis açığı ... 

Son nüfus sayımına göre Çorlu’nun nüfusu 279 bin 251 olarak kayıtlara geçti. Çorlu’da tüm kademelerde görevli 400 civarında polis memuru bulunuyor. Yani Çorlu’da yaşayan 700 vatandaşımıza 1 polis memuru düşüyor. 

AK PARTİLİ VEKİLLERİMİZE ÇAĞRIMDIR 
Siyaset devlet ile vatandaş arasında bir köpüdür. Devletimizi yönetmekle yetki verdiğimiz siyasi iktidarın Tekirdağ’daki temsilcileri, Tekirdağ için her zaman gurur olan T.B.M.M. Başkanımız sayın Mustafa Şentop hocamıza Milletvekillerimiz sayın Mustafa Yel ve sayın Çiğdem Koncagül’e çağrımdır. Çorlu’da asayişte büyük problem yaşıyoruz. Polis sayımız çok çok yetersiz olduğundan dolayıda ne yazık ki polislerimiz asayiş olaylarına yetişmekte güçlük çekiyor. Durum böyle olunca da Çorlu’da ne yazık ki asayiş sağlanamıyor. 

BAŞKAN SARIKURT’TA DERTLİ 
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt Meclis toplantısında yaptığı açıklamada ‘Üzülerek söylüyorum ki Çorlu’muzda güvenlik konusunda bazı sıkıntılarımız var. Bir kez daha altını çizerek ifade etmek istiyorum: Eğer bizler bu kentin yöneticileriysek, elimizi taşın altına koymalı ve hem Çorlu’muz hem de vatandaşlarımız için asayişi sağlamalıyız. Kısacası kentimize sahip çıkmalıyız. Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluk içinde yaşayacağı bir kent yaratmak, bence Çorlu’muz için en önemli hizmet. Emniyet ekiplerimizin de personel sayısını artırmasını ve her gün daha da büyüyen Çorlu’muzda asayişin sağlanmasını talep ediyoruz. Asayişi ve güvenliği sağlamak İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün görevi fakat bizler de 7/24 görev başında olan Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ile elimizden gelen desteği sunuyoruz. Hatta yakın zamanda zabıta kadromuza 23 yeni arkadaşımızı dâhil ederek bu konuyu ne kadar ciddiye aldığımızı bir kez daha göstermiş olduk. Güvenli bir kent için ilerleyen zamanlarda daha büyük adımların atılmasını bekliyoruz.” Dedi. 

Hırsızlık olaylarının yaşanmadığı ailemizle birlikte rahatça sokaklarında dolaşabileceğimiz bir Çorlu özlemiyle...