Gülgün PALA KEÇECİ
Pes Artık  25.02.2021   (362) Okunma


Geçtiğimiz günlerdeki köşe yazımda Çorlu’da hırsızlık olaylarının arttığına değinmiş ve polis açığının acilen giderilmesi gerektiğini belirtmiştim. 

Çorlu’da son yaşadığımız hırsızlık olayı ise pes dedirtti. Vatanımızı korurken şehit olan ve Omurtak caddesi üzerinde bulunan Çorlu Şehitliğinde yatan şehitlerimizin kabirlerinin başında bulunan pirinç bayrak direkleri çalınması pes artık dedirtti. 

Pirinç bayrak direklerini çalan şüpheli O.B., polis tarafından yakalandı. Sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan O.B. bayrak direklerini satmak için çaldığını söyledi. 

Hırsızlık üzerine Çorlu Kaymakamlığı, şehitliğe aydınlatma sistemi kurdu, 24 saat gözetilecek güvenlik kamerası kurulması için de çalışma başlattı. Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, çalınan bayrak direklerinin yenilerinin takılacağını söyledi. 

İyi de keşke bu tedbirler çok baştan alınsaydı. Çorlu’da şehitlerimizin mezarlarını bile koruyamıyoruz. Çorlu’ya atanan yeni emniyet müdürümüz Murat Tabak’ın Çorlu’da asayişin sağlanması için kuvvetli kararlar almasını bekliyorum.