Murat VAKİTÇİ
Pis Kokular Geliyor.  20.09.2022   (634) Okunma

Çorlu´da ikamet eden biri olarak akşam belli saatlerden sonra pis kokular yüznden nefes alamıyor, pencereleri açamıyoruz. Bunun sebebi belli. Bilinçsiz ve plansız sanayileşmenin getirdiği kontrolsüz salınımlar. 
Bunu salan kim? İnsan
Bunu soluyan kim? İnsan
Havaya salınan, toprağa salınan, denize ve derelere salınan kimyasallar ve atık sular malesef verimli Trakya topraklarını,  mavi suyunu ve dahi oksijen yüksek havasını çekilmez hale getirdi. Tabi bizim burnunuza sadece koku geliyor. Direk temasını bilemediğimiz zararlılar hayatınızı ve vücudumuzu işgal ediyor. Ve  bizler malesef dünyamızı ,doğayı ve hayatımızı zehirliyoruz. Zehirleyenlere ses çıkarmıyor. Bu pespayelik, vurdumduymazlık, işi oluruna salıverme ne zaman son bulacak?  Sesimiz ne zaman son bulacak? Yetkili veya yetkisiz insanlar nerde?  Niçin Trakyamızın geleceği için siyaset ve ticaretin ötesinde bir çalışma ve birliktelik sağlanmaz? Niçin?
Bazı soruların cevabını yazdım da, çoğunun cevabını yazamadım. Onları da haydi hepberaber bulalım. Artık düşünme zamanı geçti. Ses çıkarmazsak,  sonrasında ses çıkaracak takatımız kalmayacak. Hastalıktan sesimiz çıkmayacak.
Biz şuan evlatlarımızın   mirasında yaşıyoruz. Onlara nasıl bir gelecek bırakacağımıza biz karar vereceğiz.
Geç kalmadan bu çalıştayı yapmak zorundayız. Yarın çok geç olabilir.
Saygılar