HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.

 Ergene Belediyesinde yaşanan usulsüzlük iddiaları bitmek bilmiyor. Ergene Belediyesinin Akpartili meclis üyeleri yaptıkları basın toplantısı ile beled

corlu 07.09.2017 10:11:27    (6353) Okunma

Ergene Belediyesinde yaşanan usulsüzlük iddiaları bitmek bilmiyor. Ergene Belediyesinin Akpartili meclis üyeleri yaptıkları basın toplantısı ile belediyedeki usulsüzlük iddialarını tekrar gündeme taşıdı.

Akparti Ergene ilçe binasında yapılan basın toplantısına meclis üyeleri hazır bulunurken basın açıklamasını gurup sözcüsü Selçuk Gündoğan yaptı.

Yapılan açıklamada, Ergene Belediyesinde yaşanan usulsüzlükler hakkında mecliste verilen soru önergelerine, Belediye Başkanı Rasim Yüksel´in verdiği cevaplardaki üslubu eleştirilirken, evrakta sahtecilik yapmaktan 6 ay ceza alan Ergene Belediye Başkanlığı özel kalem müdürü Doğan Durmaz´ın görevine devam etmesi de tekrar gündeme taşındı.

Ergene Belediye Meclisi Akparti gurubunun basın açıklaması şöyle:
Ağustos ayında yapılan meclis toplantısında AK PARTİ MECLİS GRUBU tarafından verilen önergelere ilişkin belediye başkanının kamuoyunu yanıltıcı ve yakışıksız bir üslup ile yaptığı konuşmalar neticesinde Ergene’li vatandaşlarımızı doğru bilgilendirmek amacıyla bu basın açıklamasının yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Velimeşe Mahallesi Kirazdere mevkiindeki Sn. Erdinç UZAN’a ait ayçiçeği tarlasının belediye personeli ve belediyeye ait iş makinası ile talan edilmesi konusunda BELEDİYE BAŞKANI VATANDAŞA KARŞI KİN VE NEFRET DUYGUSU İLE HAREKET ETMİŞ, VATANDAŞIN KENDİNİ İFADE ETMEK İÇİN SÖZ İSTEMESİNİ DUYMAZDAN GELMİŞ, SUÇLULUK PSİKOLOJİSİ İLE HAREKET EDEREK SALONU TERK ETMİŞTİR. BU DAVRANIŞ İLE KONUNUN AÇIKLIĞA KAVUŞMASI ENGELLENMİŞTİR.

Kızılay Ergene Şubesi Seçimlerine Hile Karıştıran ve evrakta sahtecilikten hüküm giyen şahıslar arasında bulunan Özel Kalem Müdürüne 6 Ay Hapis Cezası Verilmesi konusunda BELEDİYE BAŞKANI SUÇLULARA ANLAMSIZ BİR CESARETLE SAHİP ÇIKARAK ADALETSİZLİK ÖRNEĞİ GÖSTERMİŞTİR. ANCAK CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISININ YEŞİLTEPE MAHALLESİNDEKİ ARSALARINA HAKSIZ MENFAAT SAĞLANMASI KONUSUNDA BU KADAR CESUR CEVAP VEREMEMİŞTİR. EVRAKTA SAHTECİLİK ÖRNEĞİNİN BİR GÖSTERGESİ OLAN BELEDİYE KASASINDAN KAYBOLAN 1,2 MİLYON PARANIN ARDINDAN YAŞANAN SON OLAY ERGENE’Lİ VATANDAŞLARIMIZIN BELEDİYEDEN ÇIKAN HER EVRAKA ŞAİBE İLE BAKMASINA SEBEP OLACAKTIR.

Yulaflı Mahallesi Düğün Salonunda meydana gelen ölümlü kazada belediye yönetiminin sorumluluğu konusunda KAMERALAR ÖNÜNDE ŞOV YAPARAK ÖLÜM OLAYINI SADECE KADER DİYE AÇIKLAMASI ERGENE HALKI İLE DALGA GEÇME ANLAMINI TAŞIMAKTADIR. BİZİM AMACIMIZ KENDİSİNE AİT OLMAYAN BİR MÜLKÜ NASIL KİRAYA VERDİKLERİNİ VE BELEDİYE YÖNETİMİNİN BU ELİM KAZADAKİ SORUMLULUĞUNU ORTAYA ÇIKARMAKTIR.

Belediye başkanı tarafından bayan meclis üyemize karşı uygulanan çirkin tavır ile konuşmasının engellenmesi konusunda AK PARTİ GRUBU OLARAK, ERGENE BELEDİYE MECLİSİNİN ERGENENİN EN ÜST ORGANI OLDUĞUNU BİLİYORUZ. BU YÜCE MECLİSTE ERGENE VE ERGENELİLER İÇİN HER MECLİS ÜYESİNİN FİKİRLERİNİ AÇIKÇA İFADE ETME ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KULLANMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ. KALDI Kİ; BAYANLARA SÖZ ÖNCELİĞİNİN VERİLMEMİŞ OLMASI KENDİ MEDENİ ÖLÇÜLERİNİN TEZAHÜRÜDÜR. KEŞKE CHP MECLİS ÜYELERİDE HÜR İRADELERİ İLE MECLİSTE FİKİRLERİNİ SUNABİLME CESARETİNİ GÖSTEREBİLSELER. BELEDİYE BAŞKANINININ BAYAN MECLİS ÜYEMİZDEN ÖZÜR DİLEMESİNİ İSTİYOR VE BU OLAYIN BİR DAHA HİÇBİR MECLİS ÜYESİ İÇİN YAŞANMAMASINI TEMENNİ EDİYORUZ. BU DURUMUN TEKERRÜR ETMESİ HALİNDE; AK PARTİ GRUBU OLARAK TEPKİMİZİ DAHA FARKLI KULLANACAĞIMIZI KAMUOYUNUN DİKKATİNE SUNUYORUZ.

Göreve geldiği günden bugüne kadar hiçbir vaadini yerine getirmeyen bir Belediye Başkanı’nın konuyla ilgili yaptığı açıklama tam bir faciadır. Arsaların maliklerini bilmek için Belediye Başkanı olmaya gerek olmadığı gibi bunu bahane olarak sunmak da abesle iştigaldir. Kreş yeri ile ilgili red gerekçemizi burada tekrar açıklamak isteriz. “Hali hazırda itfaiye alanı olarak görülen yerin kreş alanına çevrilme isteğinin, dört tarafı sanayi tesisleri ile çevrili olan ilçemiz için zafiyet doğuracağına inanıyoruz”bu açıklamadan da anlaşılacağı gibi; Belediye Başkanı’nın çocuklar üzerinden siyaset yapmasını engellemek amacıyla Meclis Üyelerimiz bu maddeye RED oyu kullanmıştır. Kreş ihtiyacının varlığı tarafımızdan bilinmekte olup, yer seçiminin son derece yanlış olduğunu tekrar vurgulamak isteriz. Halen arsalar konusunda Belediye Başkanı’nın bilgisi yok ise kendisini aydınlatalım; teklif edilen itfaiye arsasının 2 sokak ilerisindeki Çinili sokakta mülkiyeti belediyeye ait olan 5.055 m² arsa mevcuttur ve okul öncesi eğitim tesis alanı-kreş alanı olarak değerlendirilebilir.

Değerli basın mensupları, Sevgili Ergene’liler,

AK PARTİ GRUBU olarak, Ergene ilçemiz ile Ergene’li hemşerilerimizin menfaatleri doğrultusunda yalandan ve talandan uzak siyaset yapmaya devam edeceğiz.

Bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonraki zaman içinde de Ergene Belediyesi tarafından yapılan veya yapılacak olan uygulamaların HAK VE HALK YOLUNDAN AYRILMADAN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

corlu 07.09.2017    (6353) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Herkes Eleştirebilir Ama Sayın Yel Hariç 10.08
  Bşehir Sorumluluğundaki Yollar İçler Acısı 10.08
  ÇTSO Başkanı Hayalini Açıkladı 03.08
  Kütüphanede Öğrenciler Dertli 03.08
  Trakya Birlik Bu Fuara Neden Katılmadı 02.08
  Yaz Aylarında Sağlık İçin 10 Öneri 30.07
  Sulamada Yenilikçi Çözümler 29.07
  Gece Bekçiliği Yaparken 6 Kitabı Yayınlandı 19.07
  Tepkiler Artınca Basın Açıklaması Geldi 13.07
  Süleymanpaşa da Sinirler Gerildi. 11.07
  CHP İlçe Başkanından Vahim İddia 07.07
  Türkiye de Satılmadık Yer Bırakmadılar 05.07
  Bundan Sonra Ergene de Rahat Uyku Yok 04.07
  Deniz ve Havuzdan Bulaşan Hastalıklar 04.07
  Akparti İl Yönetimine 2 Kadın 01.07

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası