HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Arıtma Tesisleri Teski ye Devredildi

 Saray, Muratlı ve Hayrabolu ilçelerinin atıksu arıtma tesisleri DSİ’den TESKİ’ye devredildi.

Anılan tesisler bir süredir DSİ ve TESKİ’nin

corlu 11.01.2018 22:56:12    (299) Okunma

Saray, Muratlı ve Hayrabolu ilçelerinin atıksu arıtma tesisleri DSİ’den TESKİ’ye devredildi.

Anılan tesisler bir süredir DSİ ve TESKİ’nin ortaklaşa işletme sürecindeydi. Tesislerin ortak işletme sürecinin dolması ve eksikliklerin giderilmesiyle birlikte, düzenlenen bir imza töreni ile tesisler tamamen TESKİ’nin sorumluluğuna geçti.
Devir protokolünü Devlet Su İşleri adına DSİ Atıksu Dairesi Başkanlığı Tatbikat Şube Müdürü Emre YAĞIZ, TESKİ Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Dr.Şafak BAŞA imzaladı. İmza törenine DSİ Tekirdağ Şube Müdürü Emre KARAKAŞ, TESKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı İmdat Demir de katıldı.

TESKİ’nin teslim aldığı bu 3 arıtma tesisi ile birlikte, DSİ’den teslim alınan ve işletilen tesis sayısı 4’e yükseldi. Daha önce Malkara atıksu arıtma tesisi teslim alınarak işletmesi TESKİ’ye geçmişti. İmza töreninde 2018 yılı içinde Çerkezköy ve Çorlu Atıksu Arıtma Tesislerinin de TESKİ’ye devredileceğinin bilgisi verildi.


Törende konuşan DSİ yetkilisi Emre Yağız; “DSİ ve TESKİ iyi bir ortak işletme süreci geçirdi. TESKİ yetkilileri ve personeli ortak işletme sürecinin her aşamasından DSİ yetkililerine nezaret etti ve yardımcı oldu. Yapılan bu işbirliği ile ortak işletme sürecinde, TESKİ tarafından görevlendirilen personel de tesisin işleyişini öğrenmiş oldu. Bu durum diğer kurumlarda hiç görmediğimiz bir şeydi. TESKİ’nin bu süreçte DSİ’ye verdiği tüm destek ve yardımlardan dolayı TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA ve tüm TESKİ ekibine teşekkür ederim, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”dedi.

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA yaptığı konuşmasında; “Bugün devir aldığımız Saray Atıksu Arıtma Tesisinin günlük kapasitesi 7.166 metreküp olup, 50.000 nüfusa hizmet verecek kapasitededir. Muratlı Atıksu Arıtma Tesisi günde 5.236 metreküp arıtma kapasiteli olup, 27.000 nüfusa hizmet verecek kapasitededir. Hayrabolu Atıksu Arıtma Tesisi ise günlük 5.339 metreküp arıtma kapasiteli olup, 27.000 nüfusa hizmet verecek kapasitedir. Devir alınan tüm atıksu arıtma tesislerimiz uzun yıllar ihtiyaç giderecek şekilde projelendirilmiştir.

Böylece üç ilçemizin daha atıksu arıtma tesisi sorunu çözülmüş oldu. 2018 yılı içinde devir alınacak olan Çerkezköy ve Çorlu Atıksu Arıtma Tesisleri ile birlikte Ergene Havzasının evsel atıksu problemini çözmüş olacağız. İleri biyolojik olarak, standartlara uygun bir şekilde arıtılan evsel atıksular, yine standartlara uygun bir şekilde doğaya deşarj edilecektir. TESKİ’nin yaptığı tesislerle birlikte il genelinde arıtma kapasitemiz günde 200.000 metreküpe yaklaşmıştır. Atıksu arıtma tesislerimizin Tekirdağ’lılara hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

corlu 11.01.2018    (299) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  CHP Çorludan Yeni A.Adayları Geliyor 18.10
  ORİON AVM 19. Yaşını Kutluyor. 15.10
  Önseçim Sandığını Örgütün Önüne Koyun 15.10
  İbrahim Uyan Arkamdan Vuruldum 13.10
  Aden Koleji Fark Yarattı 11.10
  BOCCE Takımını Kur ORİON a Gel 11.10
  Tekirdağ Barosu Bambaşka Olacak. 08.10
  Vezir Sofrası Açıldı. 08.10
  Rasim Yüksel in En Büyük Hayali 08.10
  İş ve Personel Arayanlar Burada Buluştu 06.10
  CHP Çorlu da İstifalar Başladı. 05.10
  Nuh Nuhoğlu Neden İstifa Etti. 02.10
  Doğa Sporları Alanı Olsun 02.10
  Kadir Başkan Sosyal Medyadan Cevap Verdi. 01.10
  Efsane Mecit Dede Muhtarlığa Aday 28.09

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası