HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Kimsesizler Evi Faaliyete Geçiyor

 Süleymanpaşa Belediyesi kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyor. Kış günlerinde evsizlerin barınma ihtiyaçlarını sağlayacak, kliması ve tuvaleti ola

corlu 18.01.2018 22:11:54    (649) Okunma

Süleymanpaşa Belediyesi kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyor. Kış günlerinde evsizlerin barınma ihtiyaçlarını sağlayacak, kliması ve tuvaleti olan Kimsesizler Evi, sosyal belediyecilik anlamında da bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Sosyal belediyecilik adına ilklere imza atmayı sürdüren Süleymanpaşa Belediyesi, Kimsesizler Evi ile sokakta yaşayan vatandaşlar için kalıcı bir çözüm getirdi. Dört kabin ve iki tuvaletten oluşan modüler yapıdaki Kimsesizler Evi, aynı anda 4 kadın ve 4 erkeği barındırabilecek kapasiteye sahip.
Süleymanpaşa Otogarı yanına yerleştirilen Kimsesizler Evi’nde kalacak olan vatandaşların yeme-içme ihtiyaçları da yine Süleymanpaşa Belediyesi tarafından karşılanacak. Ayrıca, kışlık giyecek ihtiyacı olan vatandaşlara giyecek ve ayakkabı yardımı da yapılacak.

3 YILDA 1500 GECE KONAKLAMA, SICAK YEMEK VE KIYAFET YARDIMI YAPILDI

Süleymanpaşa’da yaşayan kimsesizler için kurulduğu ilk günden bu yana çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediyesi, görev süresi boyunca sokakta yaşayan vatandaşların kış şartlarından olumsuz etkilenmelerinin önüne geçmek adına pansiyon kiralama, sıcak yemek ve kıyafet yardımı gibi uygulamalarda bulunmuştu.

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kimsesizlerin kış aylarındaki barınma ihtiyaçlarının karşılanması adına 2015 yılında 371, 2016 yılında 287 ve 2017 yılında ise 852 olmak üzere toplam 1510 gecelik konaklama hizmeti temin edildiği, bu süreler zarfında her gün kimsesiz vatandaşların Dost Eli Aşevi’nden yeme-içme, Dost Eli Mağazası’ndan ise kıyafet, ayakkabı ve diğer ihtiyaçlarının giderildiği belirtildi.

EŞKİNAT: “HİÇ KİMSE KİMSESİZ KALMADI, KALMAYACAK”

Kimsesizler Evi ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bizim görev süremizin ilk gününden itibaren Tekirdağ’ın kalbi Süleymanpaşa’da hiç kimse kimsesiz kalmadı, bundan sonra da kalmayacak. Sokaklarda yaşamak zorunda kalan evsiz ve kimsesiz vatandaşlarımızın soğuk kış günlerinde barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlattığımız Kimsesizler Evi, Süleymanpaşa Otogarı’nın yanındaki alana konuldu. Yeni belediye binası yapılana kadar da orada olacak. O alanda güvenlik görevlimiz de var. Kimsesizler Evi şimdilik sekiz kişiyi barındırma kapasitesine sahip. 4 kadın, 4 erkek orada kalabilecek. Kadın ve erkek tuvaletleri de mevcut. Burada kalacak olan kişilere sıcak çorbaları ve yemekleri de Dost Eli Aşevimizden verilecek. Biz büyük bir aileyiz,” diye konuştu.
Kimsesizler Evi’nin kanalizasyon ve elektrik bağlantıları yapıldıktan sonra vakit kaybetmeden hizmete sokulacağı öğrenildi.

corlu 18.01.2018    (649) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  O Araçlar Sayıştay Raporuna Yansıdı 17.11
  Özel Kaleme Atama Yapıldı 15.11
  Trabzonlulara Cevap Geldi 14.11
  AKPARTİ Gönül Belediyeciliği 14.11
  Uysalcan dan Anlamlı Ziyaret 14.11
  Müge Yıldız Aday Gibi Konuştu 14.11
  Umut Güngör TOBB Fuarcılık Meclisine Seçildi. 12.11
  Orion AVM Boyner de Çılgın İndirim 10.11
  Kaymakamdan Yeni Sanayi Sitesine Ziyaret 10.11
  ÇTSO dan 10 Kasım Mesajı 09.11
  Yaşlı Teyze İstedi Kaymakam Yaptı. 07.11
  Hükümet Süleymanpaşa yı Unutmuş 07.11
  Nuhoğlu Eşit ve Doğru Hizmet Verilecek 06.11
  AKPARTİ Ergene de Son Durum 06.11
  Uysalcan Muhtarların Sorunlarını Dinledi. 06.11

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası