HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Çorludaki Oda Başkanları İsyanda

 18 Şubat 2018 tarihinde yapılacak Çorlu Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi seçimleri öncesinde bir araya gelen oda başkanları, 30 yıldır değişmeyen yönet

corlu 11.02.2018 21:08:25    (1412) Okunma

18 Şubat 2018 tarihinde yapılacak Çorlu Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi seçimleri öncesinde bir araya gelen oda başkanları, 30 yıldır değişmeyen yönetimin değişme zamanı geldiğini kaydettiler.

Oda Başkanları Ateş Püskürdü.
 Geçtiğimiz hafta sonu Özcanlar restaurantta toplanan oda başkanları yaptıkları açıklamada Çorlu Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi yönetimine ateş püskürdü.

Yönetim Yetersiz
Çorlu´da seçimlerini tamamlamış 5 oda başkanı bir araya gelerek yaptığı basın açıklamasında esnaf kefalet kooperatifinin bu güne kadar esnafa kredi kullandırmakta yetersiz kaldığını kaydetti.

Yönetim Görevini Yapamıyor
Çorlu´da 15 bin esnaf bulunduğunu kaydeden oda başkanları ´´kooperatif mevcut yönetimi bu büyümeye ayak uyduramıyor, yakınımızda 1500 esnafı bulunan bir ilçemizde 2017 yılında 35 milyon TL. kredi kullandırılırken 10 kat büyük 15 bin esnafın bulunduğu Çorlu´da sadece 50 milyon TL kredi kullandırılmıştır. orantıya vursak Çorlu esnafının 2017 yılında 350 milyon TL. kredi kullanması gerekirdi.´´ dediler.

Esnafımız Yüzde 14 Fazla Faiz Ödüyor
Oda Başkanları ´´Devletimiz esnaf kredilerine yüzde 5 faiz uygularken, Çorlu Esnaf kredi kooperatifinden geri dönüyor ve özel bankalardan yüzde 19 faizle kredi çekmek zorunda kalıyor. esnafımız kredi faizinde yüzde 14 fazla faiz ödemek zorunda bırakılıyor´´ dedi.

Kan Değişimi Zamanı Gelmiştir.
Çorlu esnaf ve kredi kooperatifinde kan değişimi zamanının geldiğini kaydeden oda başkanları ´´Devletimizin esnafımıza verdiği kredi imkanları tanıtmak ve kullandırmak için göreve talibiz´´ dedi.

Lüzumsuz Mevzuatı Kaldıracağız 
Mevcut yönetimin yetersiz kaldığını kaydeden oda başkanları ´´esnafımızın kredi taleplerindeki lüzumsuz mevzuatı kaldıracağız, Çorlu´daki esnafımıza sosyal tesis kazandıracağız´´ dedi.

3 Yıl Sonunda Trakya´nın 1 Numarası Olacak
Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi yönetiminin 30 yıldır aynı kadro ile yönetildiğini kaydeden oda başkanları
´´Mevcut yönetimden bayrağı devir alma zamanı gelmiştir, biz yönetime talibiz, sorumluluklarımız bilincindeyiz, 3 yıl sonunda Çorlu esnaf kredi kooperatifini Trakya´nın 1 numarası yapacağımıza söz veriyoruz´´ dedi.

Böyle Seçim Olmaz
Kooperatif kanununda açık oylama maddesi olduğunu kaydeden Oda başkanları ´´bizler tek aday girdiğimiz seçimlerde bile sandık koyup kapalı oylama sistemi uyguluyoruz, kooperatiflerde açık el kaldırma sistemi ile oylama yapılıyor´´ dediler.

Sandıktan Kaçmamak Lazım
Oda Başkanları ´´Kooperatif kanununa göre genel kurula katılan üyelerin yüzde 51´nin teklifi ile sandık gelebiliyor, demokrasilerde sandıktan kaçmamak lazım, sandıktan kim çıkarsa saygı göstermek lazım´´ dediler.

Üyelerden Sandık Talep Ediyoruz
18 Şubat 2018 tarihinde yapılacak Çorlu Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi genel kurulunda, kapalı oylama (sandık) talep edeceklerini kaydeden Oda başkanları ´´üyelerden bunu talep ediyoruz, sandığa gidelim sandıktan kim çıkarsa o başkan olsun´´dediler.

Esnafın Yüzde 10´nu Kredi Kullanmış
1600 üyesi olan Çorlu Esnaf Kredi Kooperatifinde 200 esnaf kredi kullandığını kaydeden oda başkanları ´´başka bir ilçemizde 450 üyesi bulunan kooperatifte 250 üye kredi kullanmış, birisi yüzde 65´ler de bizde ise yüzde 10´lar da, dağıtılan pastadan bir dilimde bizim üyelerimize düşsün´´ dediler.

corlu 11.02.2018    (1412) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Adrese Teslim İhale Meclise Geldi
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Kadir Abi Sonunda İtiraf Etti.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Belediye Başkanları Rahatsız
  TEKPARK Basın Toplantısı da Fiyasko
  Asker Hastanesi Müze Olursa Belediye Hazır
  Otobüs Mü Reklam Panosu Mu?
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Şubat Ayında da Trend Arena Çok Hateketli 19.02
  ÇBSK Şampiyonadan 3 Altın 3 Bronzla Döndü 19.02
  8. Çorlu Kitap Fuarı’nda Muhteşem Final 19.02
  Tespit Komisyonunun Çalışmaları Sona Erdi 19.02
  TREDAŞ 160 Öğrenciye Danışmanlık Yaptı 19.02
  Ergene de Kilit Taş Çalışmaları Devam Ediyor 19.02
  İyi Parti Çorlu İlçe Başkanlığı Divan Heyeti Belirlendi 19.02
  O İddialara TESKİ den Cevap Geldi. 18.02
  Kadir Başkan Bu Sorulara Cevap Verecek mi? 17.02
  Satrançta Marmaraereğlisi’nin Gururu Oldular 17.02
  Öğrenciler Tekirdağın Tarihi Yapıları İle Tanıştı 17.02
  5 Oda Başkanından Esnaflara Müjde 17.02
  Üyelerime Umre Turu İndirimi Yaptı 16.02
  Çorlu 8. Kitap Fuarı Devam Ediyor 16.02
  Edirne Yunanistan Başkonsolosluğunu Ziyaret Ettiler 16.02

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası