HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Başkan Rasim Yüksel e 4 Soru.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ergene ilçe başkanlığı yaptığı yazılı basın açıklamasında Belediye Başkanı Rasim Yüksel´e 4 soru sordu.
MHP

corlu 13.02.2018 14:49:44    (2751) Okunma

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ergene ilçe başkanlığı yaptığı yazılı basın açıklamasında Belediye Başkanı Rasim Yüksel´e 4 soru sordu.
MHP ilçe başkanlığı tarafından meyda mensuplarına gönderilen yazılı basın açıklaması şöyle;
Bizler siyasi parti ilçe teşkilatları olarak yerelde varız ve siyasetimizi de yerelde yapmakla yükümlüyüz. Sırf bu sebepten dolayı , M.H.P. ERGENE İLÇE BAŞKANLIĞI olarak , Ergene Belediyesinin göreve başladığı günden itibaren takibindeyiz ve yapmış oldukları çalışmaları yakından takip etmekteyiz. Belediyenin yapmış olduğu çalışmaları görünce üzüntü duymakta ve bu başarısızlığın sebebini ya yetersiz kadrolara yada kabiliyet eksikliğine vermek istiyoruz. Ancak belediye yönetmek şu veya bu sebepten başarısız olmakla savunulamaz ;

Çünkü halka hizmet etmektesiniz ve mutlaka başarılı olmak zorundasınız. Biz M.H.P. olarak 30 Mart 2016 tarihinde Belediyenin göreve başladığının 3.yıl dönümünde , Sayın belediye başkanımız Rasim Yüksel Bey’e şu soruyu yöneltmiştik. ‘’ Ergeneli vatandaşlarımız bu sokaklarda artık ne zaman çizme giymeden yürüyebilecekler ‘’ ve tarihler 13 Şubat 2017 yi göstermekte ve yaklaşık 1 yıl zaman geçmiş , ancak sadece zaman geçmiş , Ergene yerinde saymaktadır. Herhangi bir soru yöneltildiğinde ,top Büyükşehir Belediyesine atılıyor ve sorunun muhatabı olmaktan kurtulma yolu seçiliyor.

Bu zaman zarfında yapmış olduğumuz incelemelerde , bazı sokaklara Kilitli Parke Taşlarla yol kaplamaları yapıldığı görülmüştür. Ancak bu yollar yapımından 1 yıl bile geçmeden çökmüş olduğu izlenmektedir. Tüm bu durumlardan dolayı Sayın Belediye Başkanımız Rasim Yüksel Bey ‘ e şu soruları yöneltmek İstiyoruz.

1 – Sayın Başkan Seçilmiş olduğunuz günden bugüne kadar yaklaşık 4 yıl geçmiş ve koltuğunuzda oturacağınız 1 yıl gibi bir süreniz kalmıştır. 4 yılda yapamadıklarınzı 1 yılda nasıl yapacaksınız , zira 1 yıl sonra belediye başkanı olamayabilirsiniz

2 – Yapılmış olan Kilitli Parke Taş Yollar neden 1 yıl bile geçmeden çökmektedir. Bu işi bilen yeterli teknik kadroya sahip değil misiniz , yoksa Taş kaplama yapılmadan önce yapılması gereken zemin iyileştirmesini yapılmış gibi mi gösteriyorsunuz.

3 – Velimeşe mahallesinde yapılmış olan spor tesislerinde , İhaleyi alan firma ile işi yapan firma arasında nasıl bir organik bağ vardır. Zira iki firmada bu ihaleye katılmıştır ve ihaleyi kazanamayan firma işi yapmıştır. Siz bu duruma neden göz yumdunuz.

4 – Yapmış olduğunuz ihaleli işlerin ilk keşif miktarı ile iş bittikten sonraki keşif miktarları birbirini tutmamaktadır ve nedense son keşifler hep artış göstermektedir. Yapılan işlerin büyük bir bölümü de iş süresini aşarak tamamlanmasına rağmen yüklenici firmalar bundan etkilenmemektedir.

Bu sorularımızı muhatabına gönderiyor ve Ergeneli değerli vatandaşlarımıza , artık hak etmedikleri muamelenin gösterilmesine asla razı gelmeyeceğimizi huzurlarınızda ilan ediyoruz. Her daim halkımızın yanında ve hizmetindeyiz. MHP ERGENE İLÇE BAŞKANLIĞI olarak Yapılan bütün çalışmaları yakından takip edeceğimizi bildiriyoruz. Ve diyoruz ki ; Ya bu hizmeti adam gibi yapın , yada 1 yıl sonra MHP zaten yapacaktır.

corlu 13.02.2018    (2751) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Özel Kaleme Atama Yapıldı 15.11
  Trabzonlulara Cevap Geldi 14.11
  AKPARTİ Gönül Belediyeciliği 14.11
  Uysalcan dan Anlamlı Ziyaret 14.11
  Müge Yıldız Aday Gibi Konuştu 14.11
  Umut Güngör TOBB Fuarcılık Meclisine Seçildi. 12.11
  Orion AVM Boyner de Çılgın İndirim 10.11
  Kaymakamdan Yeni Sanayi Sitesine Ziyaret 10.11
  ÇTSO dan 10 Kasım Mesajı 09.11
  Yaşlı Teyze İstedi Kaymakam Yaptı. 07.11
  Hükümet Süleymanpaşa yı Unutmuş 07.11
  Nuhoğlu Eşit ve Doğru Hizmet Verilecek 06.11
  AKPARTİ Ergene de Son Durum 06.11
  Uysalcan Muhtarların Sorunlarını Dinledi. 06.11
  Çorlu İş Dünyasından Tam Destek 03.11

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası