HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Ergene Belediyesinde Paralar Bitti.

 Ergene Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısında Belediye Başkanı Rasim Yüksel´e, özel bankalardan 9 milyon TL. borçlanma yetkisi verilmesi dikka

corlu 08.03.2018 16:00:25    (5367) Okunma

Ergene Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısında Belediye Başkanı Rasim Yüksel´e, özel bankalardan 9 milyon TL. borçlanma yetkisi verilmesi dikkat çekti.

AKPARTİ gurubunun itirazına rağmen oy çokluğu ile kabul edilen karara göre Ergene Belediyesi özel bankalardan 9 milyon TL. kredi alacak.

Plan Bütçe Komisyonuna havale edilen maddeye göre, Ergene Belediyesi kültür faaliyetlerinin yarım kalmaması için özel bankalardan faizle kredi çekecek. Plan bütçe komisyonu kararı 13 Mart Salı gün olağan üstü toplanacak Belediye Meclisinde yeniden oylanacak.

Göreve geldiği Mart 2014 tarihinden bu güne kadar bol keseden harcama yapan, düğünlerde taktığı altınlar, dağıttığı hediyeler, yaptığı konser ve festivaller ile gündemde kalan Başkan Rasim Yüksel´in yönetimindeki Ergene Belediyesi kasası sonunda boşaldı.

Konu hakkında soru önergesi veren AKPARTİ gurubu bugüne kadar yapamadıklarınız yapamayacaklarınızın teminatı mı diye sordu.

İşte O Soru Önergesi

07.03.2018 tarihli meclis toplantısının gündeminde görüşülecek olan 4. Maddede iç borçlanma ile ilgili 9.000.000 TL talebiniz bulunmaktadır. Konu ile ilgili aşağıdaki soruların yazılı ve sözlü olarak cevaplandırılması konusunu arz ve talep ederiz.

1. Ergene Belediye Başkanı olduğunuz tarihten 2017 yılının sonuna kadar ne kadar ödenek kullandınız?

2. Kullandığınız bu ödeneklerin kullanılan alanlara göre dağılım tablosu nasıldır? Aşağıdaki şekilde tablo hazırlanmasını arz ve talep ederiz.

3. Göreve geldiğiniz günden bu güne Ergenemizin modern bir şehir olması için hangi çalışmaları yaptınız? Ergenemizin bir çok öncelikli ihtiyacı olmasına rağmen bulunan parkın yanına park yapmak, şarkıya türküye 100.000 lerce TL para harcamak, kültür faaliyeti adı altında geziler düzenlemek, yemekler düzenlemek, gelecek seçimlere hazırlanmak suretiyle Ergene´mizi modern şehirler seviyesine mi çektiniz?

4. Göreve geldiğiniz günden bugüne gelen ödenekleri ne kadar verimli kullandığınızı düşünüyorsunuz? Bir verimlilik analizi yaptınız mı?

5. Talep ettiğiniz 9.000.000 TL krediyi önümüzde sizin için zorlu geçeceğini düşündüğünüz seçim çalışmalarında mı kullanmayı planlıyorsunuz?

6. Bugüne kadar Belediye kasasına giren ödenekler sizin cebinizden çıksaydı bu şekilde gereksiz harcama yapmaya devam eder miydiniz?

a. Cebinizdeki parayı gereksiz yerlere harcayıp komşudan faizini ödemek kaydı ile borç alır mıydınız?

b. Borç aldığınız parayı yine gereksiz harcamalarda kullanıp yine borcu borç ile ödemeye çalışır mıydınız?

c. Bir daha ki seçimde kazanamayacağınızı düşünürsek, bu borcu gelecek yeni başkana bırakmış ve Ergene Halkını borçlandırmış olmuyor musunuz?

7. Göreve geldiğiniz günden bugüne kadar Belediyeye gelen ödenekler ile Ergene Halkını hangi yeni teknolojilere ayak uydurmaya çalıştınız? Hangi yeni teknolojileri kullanarak hizmet ettiniz ki şuana kadar ki bütçenin çok altında bir rakam olan 9.000.000 (Dokuz Milyon) TL kredi ile yapmak istiyorsunuz?
Yapmadıklarınız yapmayacaklarınızın teminatı mıdır?
corlu 08.03.2018    (5367) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Tecrübe Deyince İbrahim Gönül.. 13.12
  ÇORLU TSO YENİDEN “A” SINIFI 12.12
  CHP İle İttifak Söz Konusu Değil. 12.12
  Onların 9 unu Toplasan İbrahim Uyan Yapmaz 09.12
  Ergene nin Birleştirici Gücü Müge Yıldız 09.12
  Saray da Sandığın Zaferi 09.12
  Belediyelerin 2019 Bütçesi; 2.7 Milyar TL. 08.12
  Çorlu Belediyesinde Su Usulsüzlüğü 05.12
  Vatandaş Ne İstiyorsa Onu Yapıyoruz. 05.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Valilik açıklaması 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Ceza Yok 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Son Nokta. 30.11
  Adalet Tecelli Etti 30.11
  O Pankart Örtülü Mesaj mı? 27.11
  Otopark Ücretlerin Kimin İşene Yaradı 21.11

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası