HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Ergeneli Kadınlar 8 Mart Kahvaltısında Buluştu

 Ergene Belediye Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, ilçedeki kadınlar için düzenlenen sabah kahvaltısı yoğun katılımla gerçekl

corlu 09.03.2018 15:49:07    (337) Okunma

Ergene Belediye Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, ilçedeki kadınlar için düzenlenen sabah kahvaltısı yoğun katılımla gerçekleşti.

Ulaş Hizmet Binası Düğün Salonunda düzenlenen kahvaltı programına Ergene Kaymakamı Fatih KIZILTOPRAK ve eşi İlke KIZILTOPRAK, Ergene Belediye Başkanı Rasim YÜKSEL ve eşi Ayten YÜKSEL, Belediye Başkan Yardımcısı Ayça ÇEVİKELLİ, CHP İlçe Başkanı Erdinç İREL, mahalle muhtarları, dernek temsilcileri ve kurum temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda Ergeneli bayan katıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Türk toplumunda kadının aile içindeki yeri ve önemi çok büyüktür. Bizim tarihimizde kadın erkek her zaman yan yana olmuştur. Kadınımız Cumhuriyetin kurulması ile birlikte Atatürk tarafından tekrardan baş tacı yapılmıştır. Kadınlarımızın hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil etmektedir. Bu anlayışla başımızın tacı şehit annelerimizin, yarınlarımızın mimarı kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum’ ifadelerine yer verdi.

Değerli Ergeneli bayanlar hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun ifadeleri ile başlayan Ergene Kaymakamı Fatih KIZILTOPRAK ‘ Ergenemiz çok güçlü, kadınlarımız sayesinde. Ergene güçlü bir ilçe, güçlü olmasındaki en önemli sebep yanımızdaki bayanlarımız. Bizler hizmetlerimizi bayanlarımızın desteği ile yapıyoruz. Bu hizmetleri yapmamda değerli eşiminde çok büyük katkısı olmuştur’ ifadelerine yer veren Kızıltoprak, eşimin de 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum’ dedi. Bizim görev yapmamızda en önemli ve en anlamlı vazifeleri yapan Şehit annelerimizdir. Bizzat eli öpülesi şehit annelerimizin kadınlar gününü kutluyorum. Türkiye şanslı bir ülke bizim inancımızda geleneğimizde kültürümüzde kadınlara önem verme vardır. Ergene’de kadının daha güçlü olması, yönetimi daha güçlü kılacaktır’ dedi.

Ardından sözü alan Kaymakamın Eşi İlke Kızıltoprak ‘Hak, yenilik mücadelesinin en değerli üyesi, asaletin hanımefendiliği en çok kendisine yakıştırdığım kadınların, bu anlamlı gününü kutluyorum ve bu anı sizlerle birlikte yaşamaktan dolayı mutluyum. Daha huzurlu daha mutlu bir toplumun oluşmasında kadının rolünün önemli olduğunu biliyorum. Hepimize büyük görevler düşüyor. Ne yapabilirim karşısında pes etmemek gerektiğine inanıyorum. Ben çalışan bir anneyim emekçiyim. Birlikte güçlü yarınlara kadınlarımızın gücüyle çıkalım. Bu organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü bir kez daha kutluyorum’ ifadelerine yer verdi.

Kadınların çok yoğun ilgi gösterdiği kahvaltıda salon adeta kadınlarla doldu taştı. Yapılan konuşmaların ardından Ergene Belediyesi tanıtım videosunun gösterildiği etkinlikte kadınlar gününe özel katılımcılara hediyeler verildi.

Ergene Belediyesi Avukatı Sedef Buyer’in kadın hakları konusunda verdiği bilgilerin ardından ’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ etkinliği sona erdi.
Kahvaltıya katılan kadınlar etkinliğin oldukça faydalı geçtiğini dile getirerek, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Başkan Yüksel ‘ 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Kadınlara Çiçek Dağıttı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, sabahın erken saatlerinde işe giden kadın vatandaşlarla bir araya geldi. Ergeneli kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak birer çiçek dağıttı. Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediyesi olarak kadına her zaman değer veren hizmetler vermeye gayret ettiklerini belirtti.


corlu 09.03.2018    (337) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Tecrübe Deyince İbrahim Gönül.. 13.12
  ÇORLU TSO YENİDEN “A” SINIFI 12.12
  CHP İle İttifak Söz Konusu Değil. 12.12
  Onların 9 unu Toplasan İbrahim Uyan Yapmaz 09.12
  Ergene nin Birleştirici Gücü Müge Yıldız 09.12
  Saray da Sandığın Zaferi 09.12
  Belediyelerin 2019 Bütçesi; 2.7 Milyar TL. 08.12
  Çorlu Belediyesinde Su Usulsüzlüğü 05.12
  Vatandaş Ne İstiyorsa Onu Yapıyoruz. 05.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Valilik açıklaması 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Ceza Yok 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Son Nokta. 30.11
  Adalet Tecelli Etti 30.11
  O Pankart Örtülü Mesaj mı? 27.11
  Otopark Ücretlerin Kimin İşene Yaradı 21.11

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası