HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Pazarcılar Odası Başkanı Özür Diledi

 Pazarcılar Odası Başkanı Enver Şengelir, söylemiş olduğu bir söz nedeni ile Çorlu halkından özür diledi. Pazarcılar odası başkanı Enver Şengelir gönde

corlu 10.03.2018 10:11:03    (1040) Okunma

Pazarcılar Odası Başkanı Enver Şengelir, söylemiş olduğu bir söz nedeni ile Çorlu halkından özür diledi. Pazarcılar odası başkanı Enver Şengelir gönderdiği açıklamada ´Söylediğim cümle federasyon başkanına söylenmiştir, yanlış anlaşılma olduysa başta Pazarcı esnafı olma üzere Çorlu´lu hemşerilerimden özür dilerim´ dedi.

Basın Açıklaması şöyle:
Çorlu Pazarcılar Odası seçimleri sonrasında benim şahsım üzerinden başlatılan bölücü ırkçı söylemleri şiddetle kınıyorum. Biz Çorlu’da yaşayan başta pazarcı esnaf arkadaşlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımız birlik beraberlik ve huzur içinde yaşamaktayız ve yaşamaya devam edeceğiz.

Bir kesim gazeteci arkadaşlarımızın gerçeği öğrenmeden şahsım hakkında yaptığı haberleri gazetecilik etik ilkelerine yakışmadığını, olayın gerçeğini öğrenmeden haber yapmasını da kınıyorum.

Çorlu Pazarcılar Odası seçimlerinin hemen sonrasında salonda söylemiş olduğum ‘’700 Km öteden Gelip Çorlu esnafının oyunu alamasınız’’ sözü Ankara’dan gelen Pazarcılar Federasyon başkanı hitaben söylenmiştir.

Bilindiği üzere her odanın bağlı olduğu Ankara merkezli federasyonlar vardır. Bizim Çorlu Pazarcılar Odasının da bağlı olduğu Pazarcılar Federasyonu başkanı ile benim aramda şahsi olarak başkanlık yarışı yaşanmaktadır. Federasyon başkanını davet etmemize rağmen Çorlu Pazarcılar Odası seçimlerine gelmiş ve karşı adaya açık destek vermiştir.

Çorlu Pazarcı esnafının teveccühü ile kazandığımız seçim sonrasında salonda söylediğim ’700 Km öteden Gelip Çorlu esnafının oyunu alamasınız’’ cümlesi tamamen Ankara’dan gelen Federasyon başkanına söylenmiştir.

Ben Enver Şengelir olarak insanın memleketine hiç bakmam ahlakına iş anlayışına bakarım. 4 dönemdir gururla görev yaptığım Çorlu Pazarcılar Odası yönetiminde bu güzel Türkiye’mizin Kars’ından, Ardahan’ınından, Tunceli’den Malatya’dan Kahramanmaraş’ından, Balıkesir’inden Samsun’undan kalkıp ekmek davası için Çorlu’ya gelmiş bir çok arkadaşım yönetim kurulunda beraber görev yaptık yapmaya da devam edeceğiz.

Seçim sonrası salonda söylediğim bu cümlenin hedefi belli olmasına rağmen başta Pazarcı esnafımız olmak üzere Çorlu’da yaşayan tüm hemşehirilerimden özür dilemeyi de erdemlik olarak sayarım.

Çorlu Belediye Başkanımız Sayın Ünal Baysan’ın güzel söylemini burada tekrarlama istiyorum ‘’Adımız Çorlu Soyadımız Türkiye’’
Enver ŞENGELİR
Çorlu Pazarcılar Odası Başkanı

corlu 10.03.2018    (1040) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Tecrübe Deyince İbrahim Gönül.. 13.12
  ÇORLU TSO YENİDEN “A” SINIFI 12.12
  CHP İle İttifak Söz Konusu Değil. 12.12
  Onların 9 unu Toplasan İbrahim Uyan Yapmaz 09.12
  Ergene nin Birleştirici Gücü Müge Yıldız 09.12
  Saray da Sandığın Zaferi 09.12
  Belediyelerin 2019 Bütçesi; 2.7 Milyar TL. 08.12
  Çorlu Belediyesinde Su Usulsüzlüğü 05.12
  Vatandaş Ne İstiyorsa Onu Yapıyoruz. 05.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Valilik açıklaması 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Ceza Yok 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Son Nokta. 30.11
  Adalet Tecelli Etti 30.11
  O Pankart Örtülü Mesaj mı? 27.11
  Otopark Ücretlerin Kimin İşene Yaradı 21.11

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası