HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Şampiyon Sporculara Belediye Maaş Bağlayacak

 Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde alınan karara göre Süleymanpaşa’da yaşayan

corlu 08.06.2018 12:27:29    (368) Okunma

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde alınan karara göre Süleymanpaşa’da yaşayan ve Avrupa ile Dünya şampiyonalarında derece kazanan sporculara aylık 2000 TL ödül verilecek.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gençleri spora teşvik etmek ve başarılı sporcuları desteklemek amacıyla yeni bir adım daha atarak bir ilki daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

MECLİS OYBİRLİĞİ İLE ONAYLADI

5 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen Süleymanpaşa Belediye Meclis toplantısında, Süleymanpaşa’da yaşayan ve Dünya ile Avrupa şampiyonalarında dereceye giren sporculara aylık 2000 TL ödül verilmesi, Belediye Meclis Üyeleri Deniz Taner, Edibe Akçakaya, Gönül Dinçer, Ergün Güleryüz ve Hülya Karaağaç tarafından verilen önerge ile gündeme getirildi. Önerge, mecliste görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

ULUSLARARASI MADALYA KAZANAN İKİ SPORCU VAR

Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu olan ve branşlarında milli takımlara seçilen Judo sporcusu Muhammet Mustafa Koç geçtiğimiz yıl Dünya üçüncüsü, Taekwondo sporcusu Sude Bulut ise bu yıl Avrupa üçüncüsü olarak gururumuz olmuştu.

ŞAMPİYON SPORCULARIN SAYISININ ARTMASI İÇİN AYLIK 2 BİN TL DESTEK VERİLECEK

Koç ve Bulut gibi uluslararası başarılara imza atan sporcuların spor hayatlarına odaklanabilmeleri ve yeni başarılar kazanmaları, aynı zamanda yurtdışında başarı kazanacak sporcu sayısının artması için desteklenmesini öngören karar ile Süleymanpaşa sınırları içinde yaşayan madalyalı sporculara her ay 2 bin TL destek verilecek.

EŞKİNAT: “ÇOCUK, SANATÇI VE SPORCU DOSTU BİR BELEDİYEYİZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Spor gençlerimizin ve çocuklarımızın sağlıklı yetişebilmeleri, hedef belirleme ve o doğrultuda ilerleme disiplini edinerek sadece sporda değil hayatta da başarılı olabilmeleri için çok önemli bir alan. Belediye olarak spora ve sporcuya verilen desteğin en doğru yatırımlardan biri olduğunu savunuyoruz. Uluslararası başarı elde eden sporcularımızın maddi olarak desteklenmesi konusunu meclis gündemine taşıyan meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Aylık 2 bin TL’lik maddi destek hem başarılı sporcularımızın şehrimizi terk edip başka şehirlere gitmelerini önleyerek memleketlerinde hayatlarını sürdürmelerini sağlayacak hem de spor yapan gençlerimizin branşlarında yükselebilmek için daha fazla motive olmalarının yolunu açarak hedef büyütmelerini temin edecektir. Süleymanpaşa Belediyesi, çocuk dostu, sanatçı dostu, sporcu dostu bir belediye olduğu iddiasındadır.
Gerçekleştirdiğimiz bu ve benzeri projelerle bu iddiamızı da somutlaştırıyoruz,” diye konuştu.

corlu 08.06.2018    (368) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Hasan Toprak O Arsaya Hastane Yapılacak 18.06
  AKP Tekirdağ İl Başkanı Özür Dilemeli 14.06
  Orion’dan 150 TL O-PARA kazanma fırsatı 13.06
  Vatandaşın Sorunları İle İlgileniyoruz. 11.06
  19 Mayıs Bütçesi Nasıl 222 Bin TL Oldu. 10.06
  Albayrak, Er Meydanında Söz Verdi 09.06
  6 Yıl Önce Söz Vermiştim 07.06
  Mezarlıklar Bayrama Hazır 01.06
  Akparti Ergenede Şifreyi Çözdü 27.05
  ÇBSK Basketbol Tk. 2. Lige Yükseldi. 27.05
  Aldığı Maaşı Öğrencilere Veriyor. 25.05
  Ergene Velimeşe 2.Lige Yükseldi 24.05
  Gazeteciler S.O.S Verdi 21.05
  19 Mayıs Çorluda Çoşku İle Kutlandı 21.05
  Zabıta Fırınlarda Gramaj Kontrolü Yaptı 18.05

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası