HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

İbrahim Uyan Arkamdan Vuruldum

 

Marmara Ereğlisi Belediyesinin 2019 bütçesine CHP´li bazı meclis üyelerinin Red oyu vermesi sonrasında açıklama yapan Belediye Başkanı İbrahim Uy

corlu 13.10.2018 12:21:40    (1467) Okunma

Marmara Ereğlisi Belediyesinin 2019 bütçesine CHP´li bazı meclis üyelerinin Red oyu vermesi sonrasında açıklama yapan Belediye Başkanı İbrahim Uyan ´´Arkamdan vurdular, böyle insanları meclise aldığım için tüm partililerden özür diliyorum´´ dedi.

Marmara Ereğlisi Belediye binasında basın toplantısı düzenleyen Başkan İbrahim Uyan ´´2019 bütçesine AK Partili meclis üyeleri siyasetten reddedebilir Ama bizim içimizdeki muhalif bir grup da bizim bütçemize Red verdi´´ dedi.

Bu İşin Altından Fehmi Duman Çıktı.
2019 yılı bütçesine CHP´li üyelerin red verilmeis olayını araştırdıklarını kaydeden Uyan ´´Bu işin altından Fehmi Duman Çıktı, Fehmi Duman da bana gelen bilgilere göre, bölgemizdeki demir fabrikasında müdürlük yapan bir Orhan Çebi var. bu Orhan Çebi ile sıkça görüşüp bazı konuları koordine ederek belediye bütçemize evet vermemesi yönünde böyle bir çalışma yapılmış´´ dedi.

Bunlara Kardeşleri Dahi Oy Vermemiş
2014 seçimlerine değinen İbrahim Uyan ´´Benimle birlikte seçilen ve bu bölgeye hizmet etmek için meclis üyeliğine aday olan ve seçilenler ve arkalarında kardeşlerinin dahi oy vermediği,  bazı meclis üyeleri var, tabi bunları biz adayı yaptıktan sonra gördük´´ dedi.

Plan Bütçe Komisyonunda Görevli Ama Red Veriyor.
Açıklamalarına devam eden Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ´´ben bu Red gerekçesini Fehmi Duman´a sordum, Plan Bütçe komisyonunda görev alıyor, 2019 bütçesini görüşmek üzere Fehmi dumanı komisyona 5 defa çağırmamıza rağmen, resmi yazı ile davet etmemize rağmen komisyon toplantılarına gelmiyor 2019 bütçesi meclise geliyor ve orada bunlar Red oyu veriyorlar´´ dedi.

Soruyorum ´Benim Haberim Yok´ Diyor.
İbrahim Uyan ´´Fehmi Duman´a soruyorum ´sen niye ret ediyorsun´ diyorum, benim bütçeden haberim yok diyor Kardeşim sen bütçenin en göbeğindesin zaten, sen bunun komisyonundasın´´ dedi.

Encümende Evet, Mecliste Hayır Diyorlar
Kanun gereği bütçenin encümenden sonra Meclis genel kuruluna geldiğini kaydeden Uyan ´´Encümen deki Ziya Doğan´a soruyorum ´sen neden red verdin´ diyor ki ´ben bütçeyi bilmiyorum´ ya sen buna encümen de evet demişsin, meclise gelince neden hayır diyorsun´´ dedi.

En Büyük Hatayı Bu Dönem Yaptım
20 yıllık (4 dönem) Belediye Başkanlığı görevi süresince en büyük hatayı bu meclis üyelerini secerken yaptığını kaydeden Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan´´En büyük hatayı bu dönem meclis üyelerinin tamamını çok iyi denemeden, tanımadan meclise almışım´´ dedi.

Arkadan Vuruldum
İbrahim Uyan ´´Güvendiğim diye düşündüğüm insanların bu kadar beni arkadan vuracak kadar ve bizleri üzecek kadar, o kelimeyi kullanmak istemiyorum ama çok üzücü, ben kendilerine buradan kınıyorum´´dedi

İnsanda Onur Olur Omurga Olur
Uyan ´´Sizi burada seçen birçok seçmen var, iki meclis üyesi partiden istifa etti. İnsanda bir onur bir omurga olur, sen meclis üyeliğinden istifa et, partiden (CHP) niye istifa ediyorsun, bir de utanmadan benim Parti ile problemim yok diyor, Parti ile problemin yok ise partide kal, meclis üyeliğinden istifa et´´ dedi. 

Partililerden Özür Diliyorum
Belediyenin 2019 bütçesine red oyu veren CHP´li meclis listesine yazdığı için partililerden özür dileyen Belediye Başkanı İbrahim Uyan ´´Aynı şey Mustafa Karaçay için de geçerli madem beni beğenmiyorsunuz meclis üyeliğinden istifa et, Fehmi Duman ile kardeşleri bile konuşmuyor, böyle insanları meclise aldığım için partililerden çok özür diliyorum ben bunların böyle olduğunu bilmiyordum´´ dedi.
corlu 13.10.2018    (1467) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Kaymakam Hastayı Evinde Ziyaret Etti 21.01
  Kadir Abiniz İle Devam mı Tamam mı? 12.01
  Onkoloji Hastanesi Belediyede Takıldı 11.01
  Kanser Ölümlerinde Tekirdağ 4. Sırada 10.01
  İstanbul un Kadir Abisi Nerede 07.01
  AKPARTİ Kazanırsa Sorumlusu CHP Olur. 04.01
  İŞDER İş Fuayesi düzenliyor 04.01
  Bizim için Şehit Olanlara Layık Olabiliyormuyuz 31.12
  Nuh Nuhoğlu Görevi Bırakma Sinyali Verdi. 30.12
  Öztrak; İstanbul da Seçimi Kaybedecekler 29.12
  2018 de En Çok Bu Kelimler Arandı. 29.12
  ÇORLU CEP TV takipçileri 2019a şanlı girdi 29.12
  Yılbaşı hediyeniz Orion’dan 29.12
  Büyükşehir Belediyesi’nden Eğitime Uygulama Desteği 29.12
  Tekirdağda İşsiz Sayısı Kaç? 27.12

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası