HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

İçten biri, içinizden biri

 KASAİD Onursal Başkanı, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Trakya Temsilcisi ve Çorlu Belediyesi Meclis Üyesi Feray Karagöz, CHP Çorlu Belediye Başk

corlu 24.10.2018 12:00:50    (511) Okunma

KASAİD Onursal Başkanı, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Trakya Temsilcisi ve Çorlu Belediyesi Meclis Üyesi Feray Karagöz, CHP Çorlu Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.
Yoğun bir katılımız yaşandığı aday adaylığı açıklamasına özellikle kadınlar damgasını vurdu.
Aday adaylığı açıklamasına Eşi Cem Karagöz ve kızı Cemre Karagöz ile birlikte katılan Feray Karagöz yaptığı açıklamada
‘15 Kasım 1978 tarihinde, Gaziantep’te, esnaf bir baba ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldim. 1995 yılında, babamın işi dolayısıyla İstanbul’a yerleştik. Emek dünyası ile tanıştığımda ise takvimler, 1997 yılının Temmuz ayını gösteriyordu. 11 Eylül 1999 tarihinde mutlu bir aile ortamının temellerini attım ve sevgili eşim Cem Karagöz ile evlendim. Yani Trakya geliniyim. Mayasında Anadolu Kültürü bulunan ve Batı Kültürü ile yoğrulan bu mutlu yuva, 03 Haziran 2005 tarihinde dünyaya gelen ve “Can Suyum” dediğim kızım Cemre’nin doğumu ile sarsılmaz bir kaleye dönüştü. 2006 yılından beri de Çorlu’da ikamet etmekteyim.
l BABAMIN NASİHATI ‘ÖNCE ESNAF OLMAYI ÖĞRENECEKSİN’
‘Çocuk yaşlarımdan bu yana, emek ve iş dünyasının içinde olduğunu belirten Feray Karagöz “Önce esnaf olmayı öğreneceksin kızım” diyen babamın hayatla ilgili öğretileri, “Her meslekte ve seçtiğin mesleğin her aşamasında çalışmalısın kızım Çalışmalısın ki insanları baş tacı yapmayı da, ayaklarına hizmet götürmeyi de öğrenesin.” nasihatı ile devam etti. Bu ilkeleri, yolumu aydınlatan bir meşale gibi sürekli yüreğimde taşıdım.
l ‘ANNEMİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM’
“Her erkeğin arkasında, başarılı bir kadın vardır” derler. Derler de eksik söylerler. Ben diyorum ki ‘Her başarılı kadının arkasında da, mutlaka bir kadın vardır’ Hayatımın en büyük kahramanı olan ve beni tarifi imkânsız duygularla besleyip bugünlere getiren annemin ellerinden, bir kez daha öpüyorum.
l ‘BİR ÇOK PROJEDE YER ALDIM’
21 yıldır çalışma hayatının içerisinde yer aldığını söyleyen Çorlu Belediyesi Başkan Aday Adayı Feray Karagöz ‘gerek eğitim sürecim, gerekse 16 yıldır devam eden sivil toplum hareketlerindeki aktif rol alma sürecim içerisinde; araştırma görevleri, saha faaliyetleri ve örgütlü çalışmalar gibi bir çok kapsamlı projenin içerisinde yer aldım.
l ÇORLU’MUZA, TRAKYA’MIZA GÜZEL ESERLER BIRAKMAYA TALİBİZ
Geçen zaman zarfında tamamlama imkânı bulduğu farklı eğitimlerle de kendini bu günlere hazırladığını belirten Feray Karagöz ‘ İşini severek yapan, insan ilişkileri noktasında esnek ama ilkeli olmanın verimlilik olarak geri döndüğünü sıklıkla tecrübe eden ve insan ilişkilerinin öğreticiliğinden faydalanmanın önemini idrak etmiş biri olarak, ekibim ile birlikte güzel işlere imza atacağımızdan eminim. “Sahada Yönetim” görüşünü benimseyen belediyecilik anlayışımız; “Kadın Dostu Kent”, “Yerelde Söz Sahibi Gençlik”, “Kültür-Sanat Kenti Çorlu” misyonlarımız ve örnek belediyecilik anlayışımız ile Çorlu’muza ve Trakya’mıza güzel eserler bırakmaya talibiz.
l KADINLARINI GERİDE BIRAKAN TOPLUM, GERİDE KALMAYA MAHKÜMDUR’
Biz kadınlar; mücadele eden, yılmayan, yaşatan, can katan, umut olan varlıklarız. Severiz üretmeyi, durmadan çalışmayı, emek ve değer katmayı. Biri iki yaparız, ikiyi dört. Şimdi, daha güçlü ve daha kararlı bir şekilde, kadınların yerel yönetimlerde kendine yer edinme zamanıdır.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Kadınlarını geride bırakan toplum, geride kalmaya mahkûmdur.”
Genel Başkan’ımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi “Kadınlar, değişimci ve devrimcidir. Değişimde ve devrimde sonuna kadar gideceğiz. Sevginin egemen olduğu bir dünyada, kardeşçe bir olacağız.“Akıllı Kent” olmaya aday, büyüyen Çorlu’ya hak ettiği hizmeti vermek için; genciyle, yaşlısıyla, emekçisiyle, işvereniyle, üreticisiyle, tüketicisiyle; dünya görüşü, yaşam tarzı, cinsiyeti, dini inancı, etnik kimliği, memleketi ve mezhebi ne olursa olsun birlikte yönetmek için
“İçten Biri, İçinizden Biri Olarak”
Çorlu Belediye Başkanlığı için Aday Adayı’yım.
Düzenlemiş olduğumuz basın toplantımıza katılımlarınızdan dolayı, hepinize en derin saygılarımı sunarım…’dedi.

corlu 24.10.2018    (511) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Özel Kaleme Atama Yapıldı 15.11
  Trabzonlulara Cevap Geldi 14.11
  AKPARTİ Gönül Belediyeciliği 14.11
  Uysalcan dan Anlamlı Ziyaret 14.11
  Müge Yıldız Aday Gibi Konuştu 14.11
  Umut Güngör TOBB Fuarcılık Meclisine Seçildi. 12.11
  Orion AVM Boyner de Çılgın İndirim 10.11
  Kaymakamdan Yeni Sanayi Sitesine Ziyaret 10.11
  ÇTSO dan 10 Kasım Mesajı 09.11
  Yaşlı Teyze İstedi Kaymakam Yaptı. 07.11
  Hükümet Süleymanpaşa yı Unutmuş 07.11
  Nuhoğlu Eşit ve Doğru Hizmet Verilecek 06.11
  AKPARTİ Ergene de Son Durum 06.11
  Uysalcan Muhtarların Sorunlarını Dinledi. 06.11
  Çorlu İş Dünyasından Tam Destek 03.11

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası