HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

O Pankart Örtülü Mesaj mı?

 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle Çorlu İlçe Milli Eğitim binası dış cephesine asılan Sokrates afişi TBMM ne gündeme geldi.

Milli Eği

corlu 27.11.2018 07:50:11    (920) Okunma

24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle Çorlu İlçe Milli Eğitim binası dış cephesine asılan Sokrates afişi TBMM ne gündeme geldi.

Milli Eğitim Bakanı tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi veren CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ´´Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Sokrates’in sözlerinin yazıldığı pankart asılması, örtülü bir mesajdır´´ dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Atatürk’e hiçbir atıf yapmayan pankarta karşı soru önergesi verdi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Çorlu Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, ilçe binasına Atatürk’e Başöğretmen unvanı verilmesinin 90. Yıldönümünde Atatürk yerine Sokrates’in sözlerinin yer aldığı pankart asmasını TBMM’ye taşıdı. Aygun, “Atatürk’e ve O’nun fikirlerine duyulan rahatsızlık; açıkça söylenemese de atıf yapılmamak suretiyle sezdirilmektedir” dedi.

Aygun, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde; “Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’nın Önderi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen Unvanı verilişinin 90. Yıldönümünü kutladığımız bu yılki 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Sokrates’in sözlerinin yazıldığı pankart asılması, örtülü bir mesajdır” dedi.

Aygun, Sokrates’in “Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez” sözlerinin yazılı olduğu pankartın içeriğine itirazlarının olamayacağını, bu sözlerin içeriğinin anlamlı olduğunu belirterek, “Ancak 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamasının kaynağı olan Atatürk’e ve O’nun öğretmenlikle ilgili önemli sözlerine hiçbir atıf yapılmaması, iletişimde ‘bildirişimsel sezdirim’ olarak tanımlanan nitelik taşımaktadır. Atatürk’e ve O’nun fikirlerine duyulan rahatsızlık; açıkça söylenemese de atıf yapılmamak suretiyle sezdirilmektedir” dedi.

Aygun, şu sorulara yanıt istedi:

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB); Danıştay’ın kararının bozulması amacıyla verdiği 11 sayfalık temyiz dilekçesinde; Andımızın okullarda okunmasının askeri ağırlıklı rejimlerde uygulandığı yönünde itirazda bulunması dikkat çekicidir.  Okullarda Atatürkçülük ile ilgili ders saatlerinin de azaltıldığı dikkate alındığında 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Atatürk’e atıf yapılmaması, planlı bir anlayışın tezahürü müdür?
 Okullarda Atatürk’ü, hedeflerini, aklı ve bilimi esas alan ilkelerini genç kuşaklara en iyi ve doğru şekilde özümsetmek üzere yeni bir program uygulayacak mısınız?
corlu 27.11.2018    (920) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Gazeteciler S.O.S Verdi 21.05
  19 Mayıs Çorluda Çoşku İle Kutlandı 21.05
  Zabıta Fırınlarda Gramaj Kontrolü Yaptı 18.05
  Emlak Konutları Köprülü Kavşağına Başlanıyor. 13.05
  Hurda Araçlar Toplatıldı 13.05
  Arsayı Çorlu dan Sat, Okulu Kapaklı ya Yap 06.05
  2 Lige Çıkmaya Ramak Kaldı 04.05
  Çorlu İçin Gurur Kaynağısınız 03.05
  Çorlunun Havası Değişiyor. 25.04
  Sarıkurt; 1 mm Dahi Geri Adım Atmayacağız 23.04
  Mv. İlhami Aygun 23 Nisan Mesajı 23.04
  Mv. nin Çocukları Bakanlıkta İşe Başladı. 21.04
  Çorlu Belediyesi 2018 Denetim Raporu. 15.04
  Ergene Samsunlular Derneğine Yeni Başkan 15.04
  Çorlu Belediye Meclisinde Görev Bölümü Yapıldı 14.04

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası