HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

O Pankart Örtülü Mesaj mı?

 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle Çorlu İlçe Milli Eğitim binası dış cephesine asılan Sokrates afişi TBMM ne gündeme geldi.

Milli Eği

corlu 27.11.2018 07:50:11    (773) Okunma

24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle Çorlu İlçe Milli Eğitim binası dış cephesine asılan Sokrates afişi TBMM ne gündeme geldi.

Milli Eğitim Bakanı tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi veren CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ´´Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Sokrates’in sözlerinin yazıldığı pankart asılması, örtülü bir mesajdır´´ dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Atatürk’e hiçbir atıf yapmayan pankarta karşı soru önergesi verdi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Çorlu Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, ilçe binasına Atatürk’e Başöğretmen unvanı verilmesinin 90. Yıldönümünde Atatürk yerine Sokrates’in sözlerinin yer aldığı pankart asmasını TBMM’ye taşıdı. Aygun, “Atatürk’e ve O’nun fikirlerine duyulan rahatsızlık; açıkça söylenemese de atıf yapılmamak suretiyle sezdirilmektedir” dedi.

Aygun, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde; “Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’nın Önderi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen Unvanı verilişinin 90. Yıldönümünü kutladığımız bu yılki 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Sokrates’in sözlerinin yazıldığı pankart asılması, örtülü bir mesajdır” dedi.

Aygun, Sokrates’in “Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez” sözlerinin yazılı olduğu pankartın içeriğine itirazlarının olamayacağını, bu sözlerin içeriğinin anlamlı olduğunu belirterek, “Ancak 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamasının kaynağı olan Atatürk’e ve O’nun öğretmenlikle ilgili önemli sözlerine hiçbir atıf yapılmaması, iletişimde ‘bildirişimsel sezdirim’ olarak tanımlanan nitelik taşımaktadır. Atatürk’e ve O’nun fikirlerine duyulan rahatsızlık; açıkça söylenemese de atıf yapılmamak suretiyle sezdirilmektedir” dedi.

Aygun, şu sorulara yanıt istedi:

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB); Danıştay’ın kararının bozulması amacıyla verdiği 11 sayfalık temyiz dilekçesinde; Andımızın okullarda okunmasının askeri ağırlıklı rejimlerde uygulandığı yönünde itirazda bulunması dikkat çekicidir.  Okullarda Atatürkçülük ile ilgili ders saatlerinin de azaltıldığı dikkate alındığında 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Atatürk’e atıf yapılmaması, planlı bir anlayışın tezahürü müdür?
 Okullarda Atatürk’ü, hedeflerini, aklı ve bilimi esas alan ilkelerini genç kuşaklara en iyi ve doğru şekilde özümsetmek üzere yeni bir program uygulayacak mısınız?
corlu 27.11.2018    (773) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Tecrübe Deyince İbrahim Gönül.. 13.12
  ÇORLU TSO YENİDEN “A” SINIFI 12.12
  CHP İle İttifak Söz Konusu Değil. 12.12
  Onların 9 unu Toplasan İbrahim Uyan Yapmaz 09.12
  Ergene nin Birleştirici Gücü Müge Yıldız 09.12
  Saray da Sandığın Zaferi 09.12
  Belediyelerin 2019 Bütçesi; 2.7 Milyar TL. 08.12
  Çorlu Belediyesinde Su Usulsüzlüğü 05.12
  Vatandaş Ne İstiyorsa Onu Yapıyoruz. 05.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Valilik açıklaması 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Ceza Yok 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Son Nokta. 30.11
  Adalet Tecelli Etti 30.11
  O Pankart Örtülü Mesaj mı? 27.11
  Otopark Ücretlerin Kimin İşene Yaradı 21.11

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası