HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Adalet Tecelli Etti

 Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, hakkında açılan 8 ayrı şikayet ve 2 soruşturma beraat ederken açtığı karşı davaları da kazandı.

Feh

corlu 30.11.2018 09:51:15    (839) Okunma

Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, hakkında açılan 8 ayrı şikayet ve 2 soruşturma beraat ederken açtığı karşı davaları da kazandı.

Fehmi Altayoğlu´na yapılan yapılan hakaret ve iftiralar da cezasız kalmadı.


Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu’na iftira atan Bülent Başol ve Salih Erman Can’ın yargılandığı dava sonuçlandı.

Bülent Başol, 2 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılırken, Salih Erman Can’a verilen 1 yıl 15 gün hapis cezası hükmünün açıklanması geri bırakıldı.

Hayrabolu’da ikamet eden Bülent Başol isimli şahıs Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu hakkında Hayrabolu Cumhuriyet Başsavcılığına üç ayrı konuda asılsız suçlamalarda bulunarak şikayetçi olmuştu. Ayrıca aynı şahıs BİMER´e yazdığı dilekçede yine asılsız iddialarda bulunarak beş ayrı konuda şikayetçi olduğunu bildirmişti.

Salih Erman Can isimli şahısta Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu’ndan üç ayrı konuda şikayetçi olmuştu.

Bütün bu asılsız iddialar nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından iki ayrı soruşturma açılmış, ancak yürütülen soruşturmalar neticesinde Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu’nun ve diğer kamu görevlilerinin hiç bir suçu olmadığı anlaşılmıştı.

Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve diğer kamu görevlileri kendilerine iftira atan Bülent Başol ve Salih Erman Can hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Yürütülen Savcılık soruşturmaları neticesinde Bülent Başol hakkında BİMER şikayeti nedeniyle iftira suçundan dava açılırken ayrıca yine iftira suçundan Salih Erman Can ile birlikte yargılandığı ayrı bir dava daha açıldı. Mahkemece birleştirilmesine karar verilen davanın 27 Kasım Salı günü yapılan duruşmasında Mahkeme,

Salih Erman Can hakkında iftira suçundan sonuç ceza olarak 1 yıl 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilirken CMK.nın 231. Maddesi uyarınca sanık hakkında verilen hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti. Verilen kararda Salih Erman Can’ın 5 yıllık denetim süresi içerisinde kasten yeni bir suç işlemesi durumunda verilen hükmün açıklanacağı belirtildi.

Bülent Başol hakkında ise iftira suçunu aynı anda birden fala kişiye karşı ve birden fazla zamanda gerçekleştirmiş olduğu için cezada artırım uygulanarak sonuç ceza olarak 1 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetti. Hapis cezasına hükmedilmesinin yanı sıra Bülent Başol hakkında daha önce başka bir suçtan Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması kararı verilmiş olduğu ve denetim süresi içerisinde yeniden suç işlediği için önceki dosyasının yeniden ele alınarak hükmün açıklanmasına yönelik değerlendirme yapılacağı öğrenildi.
corlu 30.11.2018    (839) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Tecrübe Deyince İbrahim Gönül.. 13.12
  ÇORLU TSO YENİDEN “A” SINIFI 12.12
  CHP İle İttifak Söz Konusu Değil. 12.12
  Onların 9 unu Toplasan İbrahim Uyan Yapmaz 09.12
  Ergene nin Birleştirici Gücü Müge Yıldız 09.12
  Saray da Sandığın Zaferi 09.12
  Belediyelerin 2019 Bütçesi; 2.7 Milyar TL. 08.12
  Çorlu Belediyesinde Su Usulsüzlüğü 05.12
  Vatandaş Ne İstiyorsa Onu Yapıyoruz. 05.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Valilik açıklaması 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Ceza Yok 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Son Nokta. 30.11
  Adalet Tecelli Etti 30.11
  O Pankart Örtülü Mesaj mı? 27.11
  Otopark Ücretlerin Kimin İşene Yaradı 21.11

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası