HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Sanayicinin Kredi Borcu 30 Yıla Çıkartılmalı

 

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan ´´Sanayicinin kredi borcu 30 yıla çıkartılmalı´´ dedi.

Çorlu´da

corlu 26.01.2019 18:14:20    (699) Okunma

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan ´´Sanayicinin kredi borcu 30 yıla çıkartılmalı´´ dedi.

Çorlu´da sosyal medya üzerinden yayın yapan corluceptv yayınına katılan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan bölgedeki Organize Sanayi Bölgeleri  (OSB) ve Tekirdağ Sanayi Odası hakkında soruları cevapladı.

Tekirdağ Sanayi Odasına Herkes Olumlu Baktı.

Tekirdağ Sanayi odasının kurulma aşamasında Müteşebbis Heyette ve kurulan Dernekte Başkan yardımcısı görevi aldığını belirten Erdim Noyan ‘Sanayi odasının kurulması aşamasında  dönemin Vali ve Milletvekilleri, bu süreci desteklemişlerdi.
Başlangıçta herkes olumlu yaklaştı.Fakat ilerleyen günlerde Sanayi Odasının kurulması yönünde olumlu cevap gelmeyince mahkeme süreci başladı.´´dedi 

Mahkeme Süreci Başladı.

Erdim Noyan ´´Bir yerde Sanayi odasının kurulması için en az 1000  sanayicinin Oda kurulmasına müracaatı gerekiyordu. Bu konuda kanunun diğer bir maddesine göre de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin oluru ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığının onayı gerekiyordu. TOBB olur vermeyince Mahkeme süreci başladı.  İdari Mahkemenin Sanayi Odası kurulması kararı sonrası Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Odanın kuruluşuna onay verdi. Bu onayın ardından İl seçim kurulu Başkanı, Meslek komiteleri oluşumu için Komisyon görevlendirdi´´dedi.Komisyon tarafından oluşturulan Meslek Komiteleri TOBB’ne gönderildi

Danıştay İdari Mahkemeye Geri Gönderdi.

Tekirdağ Sanayi Odası kurulma sürecinin devam ettiğini kaydeden ÇTSO Meclis Başkanı Erdim Noyan  ´´Daha sonra Sanayi Odası kurulumu ile ilgili olarak Bakanlığın İstinaf mahkemesine yaptığı itiraz da reddedildi ancak TOBB’nin Danıştaya yaptığı itirazla ilgili geçen hafta bir ara karar geldi. TOBB’un Danıştay da yaptığı itiraz kabul edilerek yeniden görüşülmek üzere İdari mahkemeye gönderildi
mahkeme süreci halen Tekirdağ Sanayiciler Derneği Başkanı Ömer Sarıoğlu ve Dernek Yönetimi tarafından takip edilmektedir.”dedi.

Çevreyi Kirletmekten Ağır Cezada Yargılanıyorsunuz.

Bölgemizdeki çevre kirliliğine de değinen ÇTSO Meclis Başkanı Erdim Noyan ‘’Çevreyi kirleten sanayicilere ağır para cezaları kesiliyor, kamuoyunda konuşulduğu gibi değil, çevre kirliliği suçundan dolayı Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanıyorsunuz ‘’ dedi.

Arıtma Tesislerini Sanayici Ödüyor.

Bölgede yapımı devam eden Organize Sanayi Bölgelerindeki arıtma tesislerinin Bakanlık tarafından sağlanan kredi ile sanayici tarafından ödendiğinin belirten Erdim Noyan ‘’bu arıtma tesisleri için Devletimiz Sanayiciye 3 yıl ödemesiz 10 yıl vadeli kredi verdi´´dedi.

Arıtma Tesislerinde Çalışmalar Devam Ediyor.

Bölgemizdeki OSB´lerdeki arıtma tesislerinin tamamlanarak Marmara Denizine derin deşarj yapılma çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Erdim Noyan ´´Muratlı Organize Sanayi Bölgesi arıtma tesisi tamamlandı ve devreye alındı, Çorlu1 OSB ve Ergene2 OSB tamamlandı ancak kamulaştırma ve altyapıdan süreci devam ediyor,Ergene1 OSB ve Velimeşe OSB de ise Mütahhit sorunlarından dolayı inşaat devam ediyor´´dedi.

Sanayici Bir An Önce Yapılsın İstiyor.

Erdim Noyan ´´bölgedeki sanayicilerin de bu arıtma tesislerinin bir an önce hayata geçmesini en az orada yaşayan Vatandaşlarımız kadar istiyorlar, Sanayici şu anda kendi fabrikasındaki arıtma tesisini de çalıştırıyor, aynı zamanda ortak arıtma tesisinin ödemesini de yapıyor çünkü 3 yıl geri ödemesiz süre bitti, 10 yıl geri ödemeli kredinin geri ödemesi başladı ´´dedi.

Geri Ödeme Süresi 30 Yıla Çıkartılmalı.

Arıtma tesislerinin yapımı için devletin 10 vadeli kredi süresinin 30 yıla çıkartılması gerektiğini kaydeden ÇTSO Meclis Başkanı Erdim Noyan ´´Devlet kredi verdi ancak öngörülemeyen bazı nedenlerden dolayı süre uzadı,içinde bulunulan ekonomik durumda göz önüne alınacak olursa,10 yıllık geri ödeme vadesinin 30 yıla çıkartılmasını istiyoruz´´ dedi.

Görüşmelerimiz Devam Ediyor.

Erdim Noyan ´´bu kredinin 30 yıla çıkarılması için, Bölge Sanayicilerimiz, Milletvekillerimiz ve Hükümet temsilcileri çalışmalarına devam ediyor, en kısa zamanda olumlu cevabı bekliyoruz´´dedi.
corlu 26.01.2019    (699) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Herkes Eleştirebilir Ama Sayın Yel Hariç 10.08
  Bşehir Sorumluluğundaki Yollar İçler Acısı 10.08
  ÇTSO Başkanı Hayalini Açıkladı 03.08
  Kütüphanede Öğrenciler Dertli 03.08
  Trakya Birlik Bu Fuara Neden Katılmadı 02.08
  Yaz Aylarında Sağlık İçin 10 Öneri 30.07
  Sulamada Yenilikçi Çözümler 29.07
  Gece Bekçiliği Yaparken 6 Kitabı Yayınlandı 19.07
  Tepkiler Artınca Basın Açıklaması Geldi 13.07
  Süleymanpaşa da Sinirler Gerildi. 11.07
  CHP İlçe Başkanından Vahim İddia 07.07
  Türkiye de Satılmadık Yer Bırakmadılar 05.07
  Bundan Sonra Ergene de Rahat Uyku Yok 04.07
  Deniz ve Havuzdan Bulaşan Hastalıklar 04.07
  Akparti İl Yönetimine 2 Kadın 01.07

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası