HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Yerli Aday Söylemini Hemşerilerimiz İstedi

 AKPARTİ Çorlu Belediye Başkan Adayı Serkan Erçili’nin basın toplantısında sorulan ‘’Çorlu’da yerli aday istiyoruz’ söylemi hakkında sorulan soruya cev

corlu 28.01.2019 17:15:11    (1028) Okunma

AKPARTİ Çorlu Belediye Başkan Adayı Serkan Erçili’nin basın toplantısında sorulan ‘’Çorlu’da yerli aday istiyoruz’ söylemi hakkında sorulan soruya cevap veren İlçe Başkanı Yavuz Uylaş ‘’Bu bizden talep edilen bir söylemdir’’ dedi.

AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş ‘’Biz yönetim olarak göreve geldiğimiz günden bu yana sahalarda, sokaklarda, STK larda, Derneklerde sürekli gezen bir ekibiz, bu durum vatandaşlarımızın veya STK larda ki hemşehrilerimizin bize bulunduğu talepler doğrultusunda verilmiş bir söylemdir’’ dedi.

Karanlıkta Göz Kırpanlar Yanılıyorlar.
Uylaş ‘’Bu benim talebim ya da benim isteğim ile oluşan bir şey değildir, bize yakın olan bizimle derdini paylaşan, makamınıza gelip de dertlerini anlatanlar zaten bellidir, ama karanlıkta göz kırpıp, bir yerlerden bir şey isteyenler de burada yanılıyorlar´´dedi.

Biz Kimin Ne Yapmak İstediğini Biliyoruz.
Uylaş ‘’Bize gelip de derdini anlatanlara bizim her zaman her şekilde kapımız açık, Biz kimin ne yaptığını da biliyoruz, ne yapmak istediğini de, veya kime ne mesaj gönderdiğin de biliyoruz. Biz işimizin başındayız ne yaptığımızı da biliyoruz, Biz yarından itibaren STK lar ve Dernekleri gezmeye devam edeceğiz onların da fikirlerini alıp meclisimize o şekilde oluşturacağız´´dedi.

O Kelimeyi Kabul Etmiyorum.
Yavuz Uylaş ‘’Biz yerli ve milli demedik, bunu sahadaki insanımız, halkımız söyledi. biz de bunu dile getirdik, 3 - 4 ay önceden belediye başkan adayımız belli değildi, belirli olsaydı zaten aday adayları çıkamazdı, burada yanılıyorlar, veya yanlış yorumladılar, ben o kelimeyi kabul etmiyorum, ben gezip herkesin derdini dinleyen bir insanım’’ dedi.

Yanlış Bir Algı Var
AK Partiye Çorlu Belediye Başkan adayı Serkan Erçili yaptığı açıklamada ‘’yanlış bir algı var, partimiz 2002 yılında kurulduğu günden bugüne ilçe başkanları ilçe yönetimleri adaylarımız dahil kesinlikle yerli-yabancı olmadığını düşünüyorum. Özellikle Çorlu dışından arkadaşlarımıza daha çok görevler verildi, daha çok sahip çıktılar Parti bize bizler Belki biraz daha yeni yeni partimize sahip çıkmaya başlıyoruz bu konuda bende başkanım gibi düşünüyorum, Çorludaki bütün sivil toplum kuruluşları ve bütün hemşehri dernekleri yönetimlerinde çok çok iyi arkadaşlarımız var ‘’dedi.

Bu Algıyı Kırmak İstiyorum.
Erçili ‘’Benim görev aldığım STK larda ve odalarda 81 ilden gelen bütün arkadaşlarımla ve temsilcileri ile dostluğum vardır, Mart seçimlerinde Belediye meclisimizi yaparken de bu hemşehri derneklerimizi tek tek ziyaret edeceğiz, Çorludaki STK temsilcilerinde de çok dostumuz var, onlardan da icazet alacağız, bu algıyı kırmak istiyorum, kesinlikle böyle bir şey yok. Meclisi yaparken de bunu göreceksiniz Çorlu’muz da belediye kazanmak için geldim, ayrım yapmadan 81 ilden bütün arkadaşlarımızın fikrini alacağız ve bu şekilde de meclis yapacağız’’ dedi.

Hiç Kimseye Söz Vermedim.
Şu ana kadar hiç kimseye meclis üyeliği sözü vermediğini kaydeden Belediye Başkan Adayı Serkan Erçili ‘’kimseye meclis üyeliği sözü vermedim, beraber liste yapacağız çok geç kalmadık 60 gün süremiz var, bence çok zaman var, bunu çok erken yapıp da onun manevi yorgunluğunu yaşamak ve yaşatmak istemiyorum’’ dedi.

corlu 28.01.2019    (1028) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Herkes Eleştirebilir Ama Sayın Yel Hariç 10.08
  Bşehir Sorumluluğundaki Yollar İçler Acısı 10.08
  ÇTSO Başkanı Hayalini Açıkladı 03.08
  Kütüphanede Öğrenciler Dertli 03.08
  Trakya Birlik Bu Fuara Neden Katılmadı 02.08
  Yaz Aylarında Sağlık İçin 10 Öneri 30.07
  Sulamada Yenilikçi Çözümler 29.07
  Gece Bekçiliği Yaparken 6 Kitabı Yayınlandı 19.07
  Tepkiler Artınca Basın Açıklaması Geldi 13.07
  Süleymanpaşa da Sinirler Gerildi. 11.07
  CHP İlçe Başkanından Vahim İddia 07.07
  Türkiye de Satılmadık Yer Bırakmadılar 05.07
  Bundan Sonra Ergene de Rahat Uyku Yok 04.07
  Deniz ve Havuzdan Bulaşan Hastalıklar 04.07
  Akparti İl Yönetimine 2 Kadın 01.07

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası