HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

O Tekridağ ın Hacı Abisi

 Çorlu Sinoplular Derneğinde düzenlenen etkinliğine katılan Büyükşehir Belediyesinin CHP´li başkanı Kadir Albayrak ´´Tekirdağ´ın Hacı Abisi´´anonsu ile

corlu 04.02.2019 14:52:28    (647) Okunma

Çorlu Sinoplular Derneğinde düzenlenen etkinliğine katılan Büyükşehir Belediyesinin CHP´li başkanı Kadir Albayrak ´´Tekirdağ´ın Hacı Abisi´´anonsu ile kürsüye davet edilmesi dikkat çekti.

Toplantının sunumunu yapan Muharrem Sarıhanoğlu ´´O bizim hacı abimiz Tekirdağ´ın hacı abisi, bir yere gidiyorsunuz, ya da bir köye gidiyorsunuz yapılan hizmetlere iyi diyen de oluyor kötü diyende de oluyor, Belediye hizmetlerini beğenen de oluyor beğenmeyen de oluyor, ama ortak bir kanaat var, Hacı abi geldi Sabah namazını kıldı diyorlar, böyle cümleler duyuyoruz, efsaneler böyle doğuyor, yolu açık olsun, Tekirdağ´ın Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı ağabeyimizi konuşmasını yapmak üzre arz ediyorum´´dedi.

Konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak hacı abi söylemine açıklık getirmek istedi.

Albayrak ´´Böyle güzel bir Pazar sabahında siz değerli davetlilerle Çorlu Sinoplular derneğinin üyeleri ile bir arada olmanın güzelliği ve mutluluğu için de sizleri selamlıyorum´´ dedi.

Hacı Abi İşini Açıklığa Kavuşturalım
Albayrak ´´Değerli arkadaşlarım görüyorum ki çok güzel bir topluluk var, birlik beraberlik var, bu birlik beraberlik günümüzün şartlarında en çok ihtiyaç duyduğumuz beraberlik ama önce şu namaz işini, Hacı Abi işini bir açıklığa kavuşturalım´´ dedi.

Namaz Kılarken Benim Fotoğrafımı Göremezsiniz
Albayrak ´´Değerli arkadaşlar ibadet etmek Allah ile kul arasında olan bir şey, benim herhangi bir köyde veya herhangi bir camide veya herhangi bir yerde, namaz kılarken bir tek fotoğrafımı göremezsiniz, ben bunu sosyal medya sayfamda paylaşırsam işte ben o zaman ria yapmış olurum, Bu herkesin Allah´la kul arasında olan bir şey, ama gittiğimiz yerde de zamanı uyarsa sabah namazını da kılarsın, diğer beş vakit namazını da kılarsın, vatandaş da bundan memnun olmuş ki herhalde burada bunu söylüyor´´dedi.

Allah Bize O Ünvanı Verdi.
Bu güne kadar Hacı unvanını kullanmadığını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ´´Allah bize o ünvanı verdi, gittik görevimizi yaptık, şimdi o ünvanı korumaya çalışıyoruz, gidip gelmek kolay şimdi bugün de gider gelirsin ama önemli olan oradan geldikten sonra o ünvanı korumak´´dedi.

Ama Benim Berat Verme Yetkim Yok 
Albayrak ´´Benim başkaları gibi ruzi mahşerde berat belgesi vermek gibi bir hakkım yok, öyle bir yetkim de, yok, öyle bir haddim de yok, böyle güzel bir günde, sen namaz kılıyorsun sen bizdensin, orada ne işin var, gibi bu konuları siyasi mesele yapmanın asla ve asla doğru bulmuyorum´´ dedi.

İşte Bu yüzden Atatürk´e Minnettarız.
Kimse kimsenin inancına ibadetine karışamaz diyen büyükşehir Belediye başkanı Kadir Albayrak ´İşte bunun için ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk´ü, şükran minnet ve saygıyla anıyorum, çünkü laiklik ilkesini koyarken Dünya´nın en güzel dini olan, en mükemmel dini olan İslam dinini, gayri ciddi, kendini Hoca sanan, fetvalarla yozlaştırılmasına önlemek için de laiklik ilkesini koymuştur, dinimizde bugüne kadar korunmuştur, korunmaya da devam edecektir, Bu bizim kutsal görevimiz, bu konuyu da burada kapatıyorum´´dedi.

corlu 04.02.2019    (647) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  31 Mart Seçimlerinde Tekirdağ Adayları
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  AK Parti Adayına İlk Tepkiler
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Saadet Kadroları görücüye çıktı 19.02
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018) 18.02
  İYİ Parti Çorlu Resti Çekti 17.02
  CHP Çorlu İlçe Başkanı Belli Oldu 15.02
  CHP Çorlu Belediye Meclis Üye Listesi 15.02
  AKPARTİ Çorlu Belediye Meclis Listesi 12.02
  Rasim Yüksel 500 milyonu Nereye Harcadı 11.02
  CHP Çorlu İstifasını Değerlendirdiler. 11.02
  CHP Çorlu Örgütü İstifa Etti. 11.02
  Çorlu Kumyol Festivali Başlıyor. 08.02
  Serkan Kardeşim Endişelenmesin 07.02
  9 Kitap Fuarı Başlıyor. 06.02
  Mestan Özcan Bir Projesini Açıkladı 05.02
  Gıda Enflasyonunda Rekor 05.02
  Yazar Ramis Çınar, Meşale Anneleri İle Buluştu 05.02

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası