HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

CHP Çorlu Örgütü İstifa Etti.

 CHP Çorlu İlçe yönetimi görevinden istifa etti. CHP ilçe başkanlığında yapılan basın toplantısında ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mens

corlu 11.02.2019 12:59:22    (702) Okunma

CHP Çorlu İlçe yönetimi görevinden istifa etti. CHP ilçe başkanlığında yapılan basın toplantısında ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen ilçe başkanı Tolga Kerem Dönmezer ilçe yönetiminden istifa ettiklerini kaydetti.


2017 yılında yapılan ilçe başkanlığı seçimlerinde göreve geldiklerini belirten Dönmezer, “Gerçekleştirilen delege seçimlerinde partililerimizin bizlere verdiği yüzde 86´lık delege desteği ile sandıktan çıkarak bu yönetim kadrolarını oluşturduk. Bizler seçilmemizin öncesinde ve sonrasında, bulunduğumuz her platformda, her toplantıda, basının mikrofonları bize her uzatıldığında sandık demekten biran geri durmadık.´´ dedi.

Önseçim İstedik
Dönemzer ´´Önseçim istedik çünkü; Ankara´daki bir kişinin iki dudağının arasından çıkacak kararın, Çorlu´da yaşayan binlerce kişinin yaşamını etkileyeceğini biliyorduk. Önseçim istedik çünkü; her gün eleştirdiğimiz tek adam diktasına karşı partimizde demokrasinin işletilmesi gerektiğine inanıyorduk. Önseçim istedik çünkü; bu baskıcı rejimin bir kara bulut gibi ülkemize çöktüğü günleri yaşarken, Cumhuriyet Halk Partisinde sadece üye olmak bile cesaret göstergesi olmuştu. Önseçim istedik çünkü; İlçe Başkanının, Gençlik Kollarının, Kadın Kollarının, hatta mahalle delegesinin bile seçimle belirlendiği bir partide, iş Belediye Başkan Adayına,Meclis üyelerine gelince üyelere siz şöyle kenarda durun denmesinin akılla mantıkla açıklanacak bir tarafı yoktu.´´dedi.

Genel Merkeze Bildirdik.
Aday adaylığı sürecine gelene kadar her platforma dile getirdiğimiz, Çorlu´daki parti tabanından yüzde 86´lık destek almış bir yönetim olarak oy birliği ile aldığımız önseçim kararını genel başkanımız başta olmak üzere genel merkezimizin her birimine resmi yollarla, yazılı bir şekilde bildirdik.´´dedi. 

Genel Merkez Cevabı
Dönmezer ´´Ardından daha belediye başkan adayı belli olmadan, genel merkezimiz bize bir genelge gönderdi. Genelgede şöyle deniyordu; talep ettiğiniz takdirde ilçenizde belediye meclis üyeliğinde 2-4-6-8 gibi çift sayılı aday sıralarının önseçimle belirleyebilirsiniz, tarihini bize yazın önseçimi yapın. Biz de tekrar yönetim kurulu üyelerimizle oybirliği ile aynı kararı alıp, Genel Merkezimize ve İl
Başkanlığımıza ilettik. Bekledik, cevap alamadık. Tekrar sorduk ne oldu bizim önseçim? diye yine cevap vermediler.

Ankara´daki Ağababalar
Dönmezer ´´Anladık ki bütün Türkiye´ye gönderilen bu yazıya, Çorlu tamam deyince Ankara´daki ağababalar devreye girmiş, buna cevap verilmesini engelleyerek yaptırmamıştı. Sonuç; bir resmi yazı ile cevap bile alamadan belediye başkan adayı atandı. Yani hayatında Çorlu´da bir gece bile geçirmemiş kişiler, nesiller boyu Çorluda yaşamış ve çocuklarının torunlarının da burada yaşayacağı 260 binin üzerindeki yurttaşımızın geleceğini tayin ettiler.´´dedi.

Bizim partili duruşumuz gereği kol kırıldı, yen içinde kaldı. Biz bu süreçte partinin seçimlerde bir sorun yaşamaması için bütün çalışmalarımızı sürdürdük tabi ki. Sandık örgütlenme modelimiz çıkarıldı, eğitimler başladı, seçim hazırlıkları eksiksiz yerine getirildi. Bu hafta Genel Merkezimiz bir genelge daha gönderdi. Sayılı bazı illerde belediye meclis üyesi aday listelerini İl Başkanlığı, geri kalan illerde Genel Merkez seçim kuruluna verecek. Demek oluyor ki, üyeye zaten söz hakkı vermedik, üyelerin seçtiği ilçe başkanlığından da yetkilerini aldık. İl başkanlıklarına yetki verdiğimiz illerde de son karar hakkını MYKya verdik.

CHP Genel Merkezinde olanları üzülerek takip ediyoruz. Genel Başkanın, Merkez Yönetim Kuruluna, Merkez Yönetim Kurulunun, Parti Meclisine, Genel Merkezin, İl ve İlçe Başkanlıklarına güvenmediği bir siyaset ortamı oluşmuştur. Kısaca; belediye başkanlığı için önseçim istedik, olmaz dediler. Meclis Üyelikleri için istiyorsanız önseçim yapabilirsiniz dediler, tamam dedik. Ses soluk çıkmadı. Şimdi de biz il, ilçe başkanlıklarımıza güvenmiyoruz, listeleri biz teslim edeceğiz diyorlar. Yani yetki vermedikleri kişilerden, sorumluluk bekliyorlar. Sürecin hiç bir yerine müdahil olma ama sonuçta da sorumluluk senin diyorlar. Bu tavır da ne yazık ki ahbap-çavuş, dost -akraba ilişkilerinin ön plana çıkmasına ya da aşiret ağalarının aday olarak belirlenmesine sebep oluyor.

CHPde tuzu kuru olanlardan değiliz biz, Çankaya, Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy, Çorlu buraları aldık mı bizlere yetmiyor. Seçim gecesi Niğde, Sivas, Erzincan, Rize, Malatya haritada sarı işaretlendiği zaman içimiz acıyor. Değerli Arkadaşlarım; sayın belediye başkan adayımız da her ortamda bizlerle çalışmak istemediğini defaatle dile getirmiştir.

Bu sunulan şartlar, özetle Cumhuriyet Halk Partisinde aktif siyaset yapmayın demektir. Mustafa Kemal Atatürk´ün ve çağdaş sosyal demokrat değerlere gönülden bağlı, Sade bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak kalmayı tercih ediyoruz. Bu anlayışla Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Başkanlığından ve yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ediyoruz.
corlu 11.02.2019    (702) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Herkes Eleştirebilir Ama Sayın Yel Hariç 10.08
  Bşehir Sorumluluğundaki Yollar İçler Acısı 10.08
  ÇTSO Başkanı Hayalini Açıkladı 03.08
  Kütüphanede Öğrenciler Dertli 03.08
  Trakya Birlik Bu Fuara Neden Katılmadı 02.08
  Yaz Aylarında Sağlık İçin 10 Öneri 30.07
  Sulamada Yenilikçi Çözümler 29.07
  Gece Bekçiliği Yaparken 6 Kitabı Yayınlandı 19.07
  Tepkiler Artınca Basın Açıklaması Geldi 13.07
  Süleymanpaşa da Sinirler Gerildi. 11.07
  CHP İlçe Başkanından Vahim İddia 07.07
  Türkiye de Satılmadık Yer Bırakmadılar 05.07
  Bundan Sonra Ergene de Rahat Uyku Yok 04.07
  Deniz ve Havuzdan Bulaşan Hastalıklar 04.07
  Akparti İl Yönetimine 2 Kadın 01.07

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası