HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Bora Küçükçetin Karara İtiraz Ettik.

 CHP´den istifa ettikten sonra DSP´den Ergene Belediye Başkan adayı olan Bora Küçükçetin için, seçim kanununun 40. maddesi gereği ilçe seçim kuruluna i

corlu 27.02.2019 09:23:33    (1320) Okunma

CHP´den istifa ettikten sonra DSP´den Ergene Belediye Başkan adayı olan Bora Küçükçetin için, seçim kanununun 40. maddesi gereği ilçe seçim kuruluna itiraz edilmiş, itirazı değerlendiren ilçe seçim kurulu, Bora Küçükçetin´in adaylık başvurusunu düşürmüştü.

Konu hakkında haber sitemiz muhabirinin sorularını yanıtlayan Bora Küçükçetin ´´Ergene´de birilerini fazla endişelendirmişiz ki böyle bir yola başvurdular, evet ilçe seçim kurulu böyle bir karar almış ve adaylığımız düşürmüştür, ama Türkiye hukuk devleti, bizde itirazımızı Tekirdağ il seçim kuruluna yaptık, DSP genel merkez avukatlarımız ile görüşmelerimiz devam ediyor. bunun Türkiye´de örnekleri var, bu konumda benim seçilme hakkım engellenemez´´ dedi.

Ben Kanunda Yazan Önseçime Girmedim
CHP´deki adaylık sürecini anlatan Bora Küçükçetin ´´ben CHP´de aday adayı olmak için başvuruda bulundum ama, kanunda belirtilen önseçime girmedim, ya da partide (CHP) adaylık yoklamasına katılmadım, CHP PM yada MYK sında oylamaya girmedim´´dedi.

4 Şubat´ta CHP´den İstifa Ettim.
Açıklamasına devam eden Bora Küçükçetin ´´CHP genel merkezi tarafından 4 Ocak 2019´da sayın Rasim Yüksel´in adı açıklanınca bende 4 Şubat 2019 CHP´den istifa ettim, istifa ettiğimi de o gün İlçe Seçim Kuruluna bildirdim, bunu tüm kamuoyu ve sizler biliyorsunuz, ben o gün CHP´den ilişiğimi kestim´´dedi.

Türkiye´de Örnekleri Var.
19 Şubat 2019 günü DSP´den Ergene Belediye Başkan Adayı olduğunu kaydeden Bora Küçükçetin ´´Benim konumumda olan bir çok örnek var, İstanbul´da var, Türkiye´nin çeşitli illerinde var, biz DSP genel merkez avukatlarımız ile görüşme sonucu itiraz dilekçemizi İl Seçim Kuruluna verdik.´´ dedi.

Korkuları Nedir?
CHP´de istifa ettikten sonra özellikle sosyal medya üzerinden hakarete varan yazılar paylaşıldığını kaydeden DSP Ergene Belediye Başkan Adayı Bora Küçükçetin ´´Neden korkuyorlar ben de her Türk vatandaşı gibi seçilme hakkımı kullanıyorum, biz bir ekibiz, amacımız kimseyi kaybettirmek ya da kazandırmak değil, bizim bir sevdamız var, biz Ergene´ye, Ergene´de yaşayan Ergene halkına hizmet etmek istiyoruz´´dedi.

corlu 27.02.2019    (1320) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Aldığı Maaşı Öğrencilere Veriyor. 25.05
  Ergene Velimeşe 2.Lige Yükseldi 24.05
  Gazeteciler S.O.S Verdi 21.05
  19 Mayıs Çorluda Çoşku İle Kutlandı 21.05
  Zabıta Fırınlarda Gramaj Kontrolü Yaptı 18.05
  Emlak Konutları Köprülü Kavşağına Başlanıyor. 13.05
  Hurda Araçlar Toplatıldı 13.05
  Arsayı Çorlu dan Sat, Okulu Kapaklı ya Yap 06.05
  2 Lige Çıkmaya Ramak Kaldı 04.05
  Çorlu İçin Gurur Kaynağısınız 03.05
  Çorlunun Havası Değişiyor. 25.04
  Sarıkurt; 1 mm Dahi Geri Adım Atmayacağız 23.04
  Mv. İlhami Aygun 23 Nisan Mesajı 23.04
  Mv. nin Çocukları Bakanlıkta İşe Başladı. 21.04
  Çorlu Belediyesi 2018 Denetim Raporu. 15.04

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası