HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Arsayı Çorlu dan Sat, Okulu Kapaklı ya Yap

 Çorlu Belediye Meclisi mayıs Ayı olağan toplantısında şehrimizdeki Kamu ve Belediye yatırımları hakkında bilgilendirme yapan belediye Başkanı Ahmet Sa

corlu 06.05.2019 17:01:20    (2431) Okunma

Çorlu Belediye Meclisi mayıs Ayı olağan toplantısında şehrimizdeki Kamu ve Belediye yatırımları hakkında bilgilendirme yapan belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ilginç bir detay verdi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Çorlu´da satılan arsaların karşılığında Kapaklı´da okul yapıldığı bilgisini veren Belediye Başkanı Sarıkurt ´´Orası da Tekirdağ´ımızın bir ilçesi ancak Çorlu´daki okul ve derslik ihtiyacını da göz önünde bulundurmalıyız bunları dikkatinize sunuyorum´´ dedi.

Tekirdağ´da Derslik Başına Düşen Öğrenci: 22

Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ´´2018 yılında Tekirdağ´da okul kurum sayısı ve derslik sayısı ile derslik başına düşen öğrenci sayısı üzerinden bir değerlendirme yaptık, Tekirdağ´da ilkokul ve ortaokulda derslik başına düşen öğrenci sayısı ortalama da 27 öğrenci, genel orta öğretimde 22 öğrenci mesleki ve teknik kısımda 19 öğrenci´´dedi.

Çorlu´da Derslik Başına Düşen Öğrenci:33
Konu hakkında konuşmasına devam eden Sarıkurt ´´Bununla beraber ne yazık ki şehrimiz Çorlu´daki şartlar, genel şartlar ile örtüşmüyor, bu durumu hep beraber takip etmemiz gereken konu olarak düşünüyorum, Çorlu´da ilkokulda derslik başına düşen öğrenci sayısı 2018´de yılında 37 kişi iken 2019 yılında 33 öğrenciye düşmüş, bir gelişme var, benzer şekilde genel orta öğretimde 25, mesleki ve teknik lise bölümünde 31 öğrenci, bu hep beraber ilgilenmeniz gereken bir konu olarak değerlendiriyorum´´dedi.

Çorlu´daki Okul Yapımı İçin Arsa Satışına İtiraz Yok.
Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ´´Diğer önemli bir konu ise Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz tarafından okul yapılmak üzere arsa satışlarına başlandı, arazi karşılığında okul yapımı ile ilgili burada şehrimizde yapılacak okullarla ilgili Çorlu´daki arazilerin satışına herhangi bir itirazımız yok´´dedi. 

Doğru Bulmadığımızı İfade Edeyim.
Sarıkurt ´´Ancak Kapaklı ilçesinde yapılacak okullar için Çorlu´daki arazilerin satışı ile ilgili değerlendirmeler var, bunu da şehrimiz adına doğru bulmadığınız ifade etmem lazım, sorgulanması iyi olur diye düşünüyorum´´dedi.

Sarıkurt ´´Çorlu´da yaklaşık 26 milyon liralık bedelli bir arsa satılıyor, yapılacak okullar 3 etapta ihaleye çıkıyor, 2 tanesi Çorlu´daki okullar, 1 tanesi Kapaklı´da yapılacak okullarla ilgili ihale yapılmış, ama satılan arsalar Çorlu´da bu maddeye itirazımızın olduğunu söylemem lazım´´ dedi.

Bilgilendirme sonrası gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
corlu 06.05.2019    (2431) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Tekirdağ Valiliği 2019 Raporu
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  BŞehir Belediye Meclisi Komisyon Üyeleri 09.07
  Orion Fotoğraf Yarışması Devam Ediyor. 03.07
  Belediye Cafe Ürükleri Zamlandı. 03.07
  Belediye Meclisi Komisyon Üyeleri Belirlendi. 23.06
  Çorlu yu Sahipsiz Sanmasınlar 23.06
  Becemiyorsanız Yol Gösterelim 23.06
  Çorlu Belediyesi 2019 Denetim Raporu 18.06
  Bu Masala İnanalım mı? 16.06
  Her Hafta bir ilçemizde olacağız 16.06
  Ergene Belediyesine Müfettiş. 03.06
  Rasim Yüksel den AKPARTİ ye Yeşil Işık 20.05
  Ramazanda Beslenme Önerileri 08.05
  Kimyasal Likit Tank Projesinde Geri Adım 08.05
  İş Dünyası Kiraları Konuşuyor. 26.04
  Tekirdağ Valisini Kınıyorum 22.04

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası