HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Hurda Araçlar Toplatıldı

 Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Yönetimi, gelişi güzel etrafa bırakılan araç ve atıkları toplattırarak görüntü kirliliğini ortadan kaldırdı.

corlu 13.05.2019 17:30:16    (1241) Okunma

Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Yönetimi, gelişi güzel etrafa bırakılan araç ve atıkları toplattırarak görüntü kirliliğini ortadan kaldırdı.


Çorlu Yeni Sanayi Sitesi içerisine gelişi güzel etrafa bırakılan araçlar ve atıklar, görüntü kirliliği yaratıyor, atıklar da çevreye zarar veriyordu. Site yönetimi duruma el atarak, sanayi sitesi içerisinde bulunan araçları numaralandırıp atık malzemelerin toplanması için girişimde bulundu. Yapılan toplantılar ve görüşmeler sonucunda araçlar ve atık maddeler toplanarak, görüntü kirliliğinin önüne geçildi. 

Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetiminden yapılan açıklamada “Sitemizin ortak yeşil alanı ve ana yollarda araç, gereç ve atık malzemelerin dolması, çevre ve görüntü kirliliği yaratıyordu. Özellikle terk edilmiş araçların madde bağımlıları tarafından kullanıldığı, yol üzerinde bulunan araçların da ölümcül trafik kazalarına sebebiyet verdiği gözlemlenmiştir. Özel güvenlik firmamızın raporlarında ve esnaflarımızın yoğun şikayetleri sonrasında yönetim kurulumuzun aldığı karar, hukuk danışmanlarımızın görüşleri doğrultusunda anlaşma yaptığımız otopark firmasınca kaldırılmıştır. Toplanan bu araç ve atıklar ile ilgili süreç, Çorlu Kaymakamlığı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile de paylaşılmıştır. Araçları kaldırılan vatandaşlarımızın en kısa sürede anlaşma sağladığımız otopark şirketine başvurarak araçlarını almaları gerekmektedir. Daha güzel, temiz ve yaşanabilir bir sanayi sitesi tesis etmek adına çalışmalarımız devam etmektedir.”denildi.

SANAYİ ESNAFI VE VATANDAŞ MEMNUN
Konu ile ilgili bilgilendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çimen, “Yeşil alanlarımızda çevre düzenlemesi yapılması girişimlerimiz sonucunda hurda araçlar, gereçler ve atık malzemeler yönetim kurulumuz tarafından anlaştığımız firma ile kaldırıldı. Uygulamanın sonunda sitemizde daha fazla yaşanabilir alan yaratmak için çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarımız olacak. Görüntü kirliliğinin ortadan kalkması hem esnafımız hem de vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılandı.”dedi.
corlu 13.05.2019    (1241) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Tekirdağ Valiliği 2019 Raporu
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  BŞehir Belediye Meclisi Komisyon Üyeleri 09.07
  Orion Fotoğraf Yarışması Devam Ediyor. 03.07
  Belediye Cafe Ürükleri Zamlandı. 03.07
  Belediye Meclisi Komisyon Üyeleri Belirlendi. 23.06
  Çorlu yu Sahipsiz Sanmasınlar 23.06
  Becemiyorsanız Yol Gösterelim 23.06
  Çorlu Belediyesi 2019 Denetim Raporu 18.06
  Bu Masala İnanalım mı? 16.06
  Her Hafta bir ilçemizde olacağız 16.06
  Ergene Belediyesine Müfettiş. 03.06
  Rasim Yüksel den AKPARTİ ye Yeşil Işık 20.05
  Ramazanda Beslenme Önerileri 08.05
  Kimyasal Likit Tank Projesinde Geri Adım 08.05
  İş Dünyası Kiraları Konuşuyor. 26.04
  Tekirdağ Valisini Kınıyorum 22.04

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası