HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Süleymanpaşa da Sinirler Gerildi.

 

Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa´da Belediye başkanları arasında sinirler gerildi.

31 Mart seçimlerinde göreve gelen Akparti

corlu 11.07.2019 12:41:02    (2523) Okunma

Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa´da Belediye başkanları arasında sinirler gerildi.

31 Mart seçimlerinde göreve gelen Akparti´li Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile CHP´li Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak arasında yaşanan sıkıntılar su yüzüne çıkmaya başladı.
  
Süleymanpaşa´daki eski SGK binasının bulunduğu arsaya içinde kapalı otopark, kapalı pazar yeri ve düğün salonlarının bulunduğu tesisi yapmak üzere Büyükşehir belediyesinden tahsisini isteyen Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, arsa tahsisine önce OLUR, daha sonra RED cevabı veren Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak´ı topa tuttu.

Ankara´ya Gidiyorum.
AK Parti Tekirdağ il yönetim kurulu tanışma toplantısında konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ´´Bu akşam Ankara´ya gidiyorum büyük müjdelerle döneceğim inşallah´´dedi.

Devleti Yöneten Akparti´dir. Bunu Bilmen Gerekiyor.
Konuşmasına devam eden Yüksel ´´bir örnek vereyim Gençlik Merkezi Büyükşehir Belediyesine tahsis edilmişti, biz Süleymanpaşa belediyesi olarak Kadir Başkan´dan bu tahsisi istedik ´olmaz´ dedi, sonunda Ankara burayı bize tahsis etti devleti yöneten Ak partidir bunu bilmen gerekiyordu´´ dedi.

Bakanlık Bize Tahsis Etti.
Süleymanpaşa´da yaşayan 200.000 vatandaşın kullanmış olduğu Tekirdağ Gençlik Merkezinin tahsisinin Bakanlık tarafından Büyükşehir Belediyesine tahsis edildiğini kaydeden Yüksel ´´Burayı daha önce Tekirdağ Belediyesi kullanıyordu Bizler önceki CHP´li Süleymanpaşa belediyesi de kullanıyordu, Bakanlığa; bunun tahsisine bize verin dedik Bakanlık uygun gördü, Büyükşehir Belediye Başkanlığının tahsisi iptal edildi o alan Süleymanpaşa Belediyesi ne geçti bu mudur yani arkadaş devleti idare eden sistem Ak partidir bunu anlayacaksınız´´dedi.

Projeyi Hazırla Getir Dedi.
Tekirdağ Devlet Hastanesinin bitişiğindeki eski SGK arazisini Büyükşehir belediye başkanlığından isteyen Cüneyt Yüksel ´´Biz burada zeminde otopark, düğün salonları ve kapalı pazar yeri yapmayı istiyorduk, bu konu ile ilgili projeyi hazırla getir, eğer uygun görürsek veririz dedi. projeyi hazırladık proje sunumları yaptık´´ dedi.

Şimdi de Red Dediler.
Cüneyt Yüksel ´´Bugün Tekirdağ büyükşehir belediye meclisinde bu proje Red yedi, çok ilginç değil mi?´´dedi.

Ne Zaman Bitireceksin Dedi.
Büyükeşhir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile görüşmesinin detayları hakkında bilgiler veren Cüneyt Yüksel ´´Kadir Başkan dedi ki ´nasıl bir proje yapacaksın? ne kadar ne zaman başlayacaksın? ne kadar sürede bitireceksin? onu da bize bir izah et ona göre verelim´ dedi

2 Yıl İçinde Başlamazsak İade Ederiz
Yüksel ´´Ben de dedim ki siz bize şartlı verin 2 yıl içinde başlamazsak tahsisi geri verelim´´ dedi. 

6 Yılda Kaç Projeyi Tamamladın?
Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Süleymanpaşa´nin Akparti´li Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ´´Sen Tekirdağ´ın genelinde 6 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanı yapmış birisi olarak soruyorum? salonda bulunanlara da Allah rızası için şahit olsun, siz söyleyin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığının bugüne kadar başlayıp da bitirdiği bir proje söyleyin bana´´ dedi.

Yarım kalan Projeleri Saydı.
Yüksel ´´Tekirdağ Büyükşehir Belediye binası yarım, otogar yarım, balık hali yarım, su arıtma tesisi yarım, Çorlu ve Çerkezköy deki yapılan yatırımların yüzde altmışı daha başlamadı, Hayrabolu otopark alanı yarım, Marmaraereğlisi´ndekiler yarım, sen Tekirdağ´da bugüne kadar neyi bitirmişsin ki, bana kaç yılda tamamlayacaksınız diye soruyorsun?´´ dedi. 

Sen AKPARTİ´li Belediyesin
Konuşmasına devam eden Cüneyt Yüksel ´´bana deyin ki arkadaş sen AKPartili Belediye Başkanısın, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi arazilerinden veya nimetlerinden sana faydalandırmayacağız, Biz, 1.5 Katrilyon paramızı, gideceğiz aynen bu şekilde heba edeceğiz, bu belediyeyi böyle yönetmeye devam edeceğiz deyin eyvallah diyeyim.´´ dedi.
corlu 11.07.2019    (2523) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Tekirdağ Valiliği 2019 Raporu
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  CHP 37. Büyük Kurultay Sonuçları 01.08
  Çorlu Belediyesinden Piyasaya 6.5 Milyon TL. 29.07
  Belediyelere Doğrudan Temin Eğitimi 29.07
  Ergene Belediyesinde Neler Oluyor. 28.07
  TESKİ den Ödeme Duyurusu 28.07
  AKPARTİ İl Başkanı Kimi Kastetti. 21.07
  TESKİnin Vatandaştan Topladığı 19 Milyon TL. Nerede 14.07
  Vidasız Dar Kanal Ameliyatı 14.07
  Şaban Terzi Seçim Manifestosunu Açıkladı 13.07
  BŞehir Belediye Meclisi Komisyon Üyeleri 09.07
  Orion Fotoğraf Yarışması Devam Ediyor. 03.07
  Belediye Cafe Ürükleri Zamlandı. 03.07
  Belediye Meclisi Komisyon Üyeleri Belirlendi. 23.06
  Çorlu yu Sahipsiz Sanmasınlar 23.06
  Becemiyorsanız Yol Gösterelim 23.06

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası