HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Gece Bekçiliği Yaparken 6 Kitabı Yayınlandı

 Çorluda inşaatlarda gece bekçili yapan Yazar İdris Ay´ın 6 kitabı basılarak yayınlandı.

Çorlu’da yaşayan 51 yaşındaki İdris Ay yılla

corlu 19.07.2019 14:12:23    (1949) Okunma

Çorluda inşaatlarda gece bekçili yapan Yazar İdris Ay´ın 6 kitabı basılarak yayınlandı.

Çorlu’da yaşayan 51 yaşındaki İdris Ay yıllarca inşaat işçisi olarak çalıştı, çalışırken edebiyata olan düşkünlüğünü bırakmayan Ay en sonunda 6 kitap yazmayı başardı.

EDEBİYATA İLGİM ÇOCUKLUKTAN GELİYOR
İdris Ay hayatıyla ilgili konuştu: “1968 Bulgaristan Silistre doğumluyum. 1978 yılının Temmuz Ayı’nda Türkiye’ye geldik. İlk, orta ve liseyi Çorlu’da okudum. Devamında İstanbul Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’nu bitirdim. Okumanın yaşı yok diyerek daha sonradan Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdim. Edebiyatla haşır neşirliğim, çocukluk yıllarımdaki ´Arkası Yarın´ programları vardı, TRT 1 Radyosu’nda onları dinlerdim. Bu programlarda romanlar okunur, tiyatrolar seslendirildi. Hep yazmak hayalimdeydi. Yıllar içerisinde kendi anılarımızı ve insanları gözlemledikçe onların öykülerini yazılıp okunmasının değerli olabileceğini düşünüp kaleme almaya başladım” dedi.

“UZUN YILLAR İNŞAATLARDA ÇALIŞTIM”
Değişik sektörlerde işçilik yaptığını kaydeden yazar İdris Ay “En son İnşaat sektörüne girdim, orada bekçilik, amelelik ve benzeri işleri yaptım. En son gece bekçiliği yaparken sıkıntılı süreçler yaşadım. Bir üniversite mezunu gece bekçisi olarak çalışır mı diye hayıflanıyordum, ama maalesef bunlar bizim ülkemizin gerçeği, birçok insan şu anda üniversite mezunu olarak işsiz dolaşıyor. Bizde boyun büktük ve bu işe girdik, daha sonra gece bekçiliğinde çok büyük zaman diliminin olduğunu gördüm ve bunu değerlendirmeye karar verdim. Bunun sonucunda da daha önce küçük küçük notlar alıp kenara attığım denemeleri yazmaya başladım. Masallar, şiirler, romanlar, öykü ve deneme çalışması gerçekleştirdim. Kitaplarım 2019 Mayıs ayında basıldı” dedi.

ŞU ANDA 6 KİTABI VAR
Kitaplarını anlatan İdris Ay, “Kitaplarımız Bir Avuç Ay Işığı şiir kitabımdır, Sokak Lambası deneme kitabıdır, Arayış yıllar içinde yazdığım öykülerin toplanmasıdır, öykü kitabımız. Masallar kitabımız, süreç içerisinde kendi çocuğumuz olmadı, çocuklara olan özlemimizden yazdığımız masal kitabımızdır. Monaliza Gülüşü yıllar önce gülmeye ihtiyacımızdan dolayı yazdığımız yine bir deneme kitabıdır. Bedel romanımız en son romanızdır, yine yaşanmış olayların bir araya gelmesiyle yazılmıştır” dedi. 

ÇORLU ÜZERİNE ROMAN ÇALIŞMAMIZ VAR
Yazmaya devam edeceğini kaydeden İdris Ay  “Çorlu üzerine bir roman çalışmamız var. Bulgaristan göç olayını romanlaştırmak istiyorum. Birde duvarlarla ilgili bir roman çalışmamız olacak. Yazmayı bırakmayı düşünmüyorum. Yazarak mutlu oluyorum. Tabi bizim gibi insanların, yazarların desteklenmesi gerekiyor. Destek olduğu sürece daha güzel yapıtlar ortaya kayabiliriz” dedi.
corlu 19.07.2019    (1949) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Tekirdağ Valiliği 2019 Raporu
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Çorlu ya Polis Takviyesi Yapılabilir 24.01
  Belediye Başkanından Son Uyarı 21.01
  Yeniden Refah Çorlu Basın Açıklaması 18.01
  Reyap Hastanesinde Son Durum 15.01
  Ergene Belediyesi İcralık Oldu. 14.01
  Baba Dediğin Böyle Olur. 13.01
  Tekirdağ Valiliği 2019 Raporu 12.01
  2020 Uyusturucu İle Mücadele Yılı 06.01
  Balmumu Heykeller Müzesi Detayları 03.01
  Tekirdağın Bağrına Hançer 26.12
  CHP Çorlu Özgür Ertaş la Devam 23.12
  Dünya Odalar Federasyonunda Bir Çorlulu 20.12
  Hiç Kimseyi Sokakta Bırakmamalıyız 18.12
  Ergene Belediyesinde kaybolan 1 Milyon TL. 15.12
  OSB ye Hayır Oyu Verenler 15.12

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası