HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

MÇalık: Baklavayı Marka Yapacağız

 Şehri Sanat Baklavacısı Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çalık, firmalarının baklavayı Türkiye markası haline getireceklerini belirterek, mağazalarında 95 k

corlu 11.09.2019 09:43:11    (249) Okunma

Şehri Sanat Baklavacısı Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çalık, firmalarının baklavayı Türkiye markası haline getireceklerini belirterek, mağazalarında 95 kişilik kapasiteleri ile haftanın 7 günü sabah 07.00 ile gece 01.00 arası perakende, paket, sıcak ve soğuk satışı ile müşterilerinin her türlü hizmetini karşıladıklarını belirterek, baklava restoranımızda meşhur Adana böreği ve su böreği çeşitlerimizle, çayımızla, kahvemizle, 14 ayrı çeşit baklavamızla, Maraş dondurmalarımızla, çikolata setlerimizle müşterilerimizin hizmetindeyiz. Şehri Sanat, Türkiye’nin baklavadaki markası haline gelecek. Nasıl ki, insanlarımız sadece tava ciğer yemek için Edirne’ye gidip, saatlerce sıralarda bekliyorlarsa, bizim ürünlerimizde oklava işçiliği ve odun ateşinde pişen lezzetiyle, kalitesiyle, hijyeniyle insanlarımızın aradığı, talep ettiği ve herkes özel lezzetlerimizi tatmak istediği bir baklava mekanıyız. “Çorlu içine kurye, Türkiye veya Yurt dışına kargo ile gönderebilme imkanına sahibiz. Doğum günü, yeni işin hayırlı olsun, özür dileme hediyesi, evlilik yıl dönümü gibi tüm özel günlerde müşterilerimizin farklı taleplerini sınırsız olarak karşılayabilmekteyiz. Müşterilerimizin özel taleplerini not kağıdıyla istedikleri adrese tam zamanında ve anında teslim edebilmekteyiz” dedi.

İyi bir baklavanın 5 duyuya hitap etmesi gerektiğinin altını çizen Murat Çalık, şöyle devam etti: “Saman sarısı rengiyle öncelikle göze hitap eder. Çatalı batırdığınızda çıkardığı hırş sesi ile kulağa hitap eder. Çatalı ağzınıza götürürken, tereyağını kokladığınızda bu nefis rayiha ile burnunuza hitap eder. Daha sonra ağzınızdaki müthiş lezzetiyle damak tadınıza hitap eder. Bütün bunları hissettiğiniz için, hislerinize hitap eder. Midenize hitap eder.” Biz kalitemizle beş duyuya hitap eden baklavayı üretiyoruz. Öncelikle şunu vurgulamam gerekir ki, beş duyuya hitap eden, insanlarımızın lezzet haritasını ortaya koyan baklavanın kaliteli olması için, lezzetli olması için, kaliteli malzemeden üretim yapılması şarttır. Kalitenin olabilmesi için de kaliteli malzeme kullanılması gerekmektedir. Bu sebeple insanlarımıza merdiven altı üretim hanelerde yapılan baklavalardan uzak durmalarını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Şehri Sanat Baklavacısının, Türkiye’nin baklava denilince akla ilk gelen ili olan, Baklavanın başkenti Gaziantep’teki kaliteyi ve lezzeti aratmayacağını ifade eden Çalık, “Gaziantep Baklavasının kalitesi ve lezzeti üretimindeki sırrından ve hakiki ustalarından ileri geliyor. Biz de firma olarak lezzetli ve kaliteli baklavamızı üretebilmek için çok özel ustalarımızla çalışıyoruz. Ustalarımızın ortaya koyduğu lezzet haritası, firmamızı bölgemizde baklavada aranılan bir lezzet noktası haline getirmiştir” açıklamasını yaptı. Murat Çalık, kaliteleriyle, kalite konseptleriyle ve marka güçleriyle Çorlu’da baklavanın en doğal adresi olduklarını ifade etti.

corlu 11.09.2019    (249) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Anadolu Basını Batıyor. 14.09
  MÇalık: Baklavayı Marka Yapacağız 11.09
  Çorlu Belediyesi İndirim Yaptı Sıra Kadir Abide 09.09
  Herkes Eleştirebilir Ama Sayın Yel Hariç 10.08
  Bşehir Sorumluluğundaki Yollar İçler Acısı 10.08
  ÇTSO Başkanı Hayalini Açıkladı 03.08
  Kütüphanede Öğrenciler Dertli 03.08
  Trakya Birlik Bu Fuara Neden Katılmadı 02.08
  Yaz Aylarında Sağlık İçin 10 Öneri 30.07
  Sulamada Yenilikçi Çözümler 29.07
  Gece Bekçiliği Yaparken 6 Kitabı Yayınlandı 19.07
  Tepkiler Artınca Basın Açıklaması Geldi 13.07
  Süleymanpaşa da Sinirler Gerildi. 11.07
  CHP İlçe Başkanından Vahim İddia 07.07
  Türkiye de Satılmadık Yer Bırakmadılar 05.07

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası