HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Baba Dediğin Böyle Olur.

 Ergene Derin Dejarz AŞ Genel Müdürü, Tekirdağ Eski Çevre Müdürü Mehmet Ceyhan’ın 24 yaşındaki kızı Esra Ceyhan genç yaşına rağmen inanılmaz bir başarı

corlu 13.01.2020 10:00:30    (2071) Okunma

Ergene Derin Dejarz AŞ Genel Müdürü, Tekirdağ Eski Çevre Müdürü Mehmet Ceyhan’ın 24 yaşındaki kızı Esra Ceyhan genç yaşına rağmen inanılmaz bir başarıya imza atarak Türkiye’de belli sayıda bulunan kimsayal atık plastik geri dönüşüm fabrikasının sahibi oldu. 


Tekirdağ´da yayınlanan tekirdagodak.com internet sitesinin özel haberine göre 24 yaşındaki çevre mühendisi Fabrikatör genç kız, az sayıda geri dönüşüm fabrikalarının sahip olduğu ruhsatlı fabrikayı ise kısa bir süre önce ortağı AK Parti Eski Milletvekili Metin Akgün’ün damadı Gökhan Diktaş’a sattı.

24 yaşındaki çevre mühendisi Ceyhan, fabrikadaki hisselerini devrederek hayatına başka bir sektörde iş kadını olarak devam etme kararı aldı.

BAŞARI MERDİVENLERİNİ HIZLA TIRMANDI
Ergene Derin Dejarz AŞ Genel Müdürü, Tekirdağ Eski Çevre İl Müdürü Mehmet Ceyhan’ın ve İlim Yayma Tekirdağ Kız Konuk Evi Müdürü Meral Ceyhan’ın çevre mühendisi kızları Esra Ceyhan kısa sürede başarılı iş hayatı ile parmak ısırttı. Şanslı çevre mühendisi Ceyhan AK Parti Eski Milletvekili Metin Akgün’ün damadı Gökhan Diktaş ile ortak Ergene ilçesi Marmaracık Mahallesi’nde deri OSB’de kimyasal plastiklerin geri dönüşümünü sağlayan devasa bir fabrika kurdu. Türkiye’de belli sayıda bulunan fabrikada kimyasalların taşındığı plastik kutu ve variller yıkanarak geri dönüşüme kazandırılıyor. Fabrika işlem hacmi bakımında Türkiye’nin en büyük tesislerinden biri.

HİSSELERİNİ MİLLETVEKİLİNİN DAMADINA DEVRETTİ
Ceyhan, kısa sürede fabrikaya iyi bir ivme kazandırarak fabrikadaki hisselerini AK Parti Tekirdağ Eski Milletvekili Metin Akgün’ün damadı Gökhan Diktaş’a yüksek bir karla devretti. Tekirdağ Odak Haber’in sorularını yanıtlayan Diktaş ise fabrikayı ortak olarak kurduklarını ortağı Esra Ceyhan’ın hisselerini kendilerine sattığını kaydetti.

YÜKSELİŞİ İLE PARMAK ISIRTTI
Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği’nden mezun olan Esra Ceyhan’ın kısa sürede fabrika sahibi olup yüksek bir karla fabrikayı sattığı öğrenildi. Türkiye’de sayılı ruhsata sahip fabrikalardan birinin ortaklığını yapan Ceyhan’ın Babası Ergene Derin Dejarz AŞ Genel Müdürü, Tekirdağ Eski Çevre İl Müdürü Mehmet Ceyhan, annesi ise İlim Yayma Tekirdağ Kız Konuk Evi Müdürü Meral Ceyhan. Esra Ceyhan’ın yaşıtlarının aksine genç yaşına rağmen fabrikatör olup işlerini geliştirmesi gözleri bu yöne çevirdi.

İŞTE O FİRMA
Firmanın internet sitesinde ise şu bilgiler yer alıyor: BALKAN ATIK YÖNETİMİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. olarak sektördeki hizmetine Tekirdağ’da başlamıştır. Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde hizmet verecek olan tesisimiz IBC Konteynır Yıkama, Varil ve Plastik Bidon Yıkama konularında faaliyet gösterecektir. Tesisimizin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 43986390-150/7040 belge numaralı GFB (Geçici Faaliyet Belgesi) mevcut olup, İzin ve Lisans Belgesi için başvuruda bulunulacaktır. Tesisimizin Hizmet Amacı; Endüstri tesislerden kaynaklanan çeşitli kimyasallarla kontamine olarak tehli atık özelliği kazanmış Plastik Bidon, Varil ve IBC Konteyner yıkama işlemi gerçekleştirerek endüstri tesislerinin atık yükünü hafifletmek, çevreye verilecek atık miktarını azaltmak, bu atıkların geri kazanımının yapılarak tehli atık özelliği gösteren malzemelerin tekrar kullanımını sağlamaktır. Ambalaj atıklarının çevreye zarar vermesini önler. Ülke ekonomisine katkı sağlar.
corlu 13.01.2020    (2071) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Tekirdağ Valiliği 2019 Raporu
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Ünlü Baklavacıdan İki Bin Maske 01.04
  Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne kavuşuyor 31.03
  Kocaman Bir Aileyiz Hesap Numaraları 31.03
  Biz Bize Yeteriz İBAN Hesap Numaraları 31.03
  Tekirdağ da Personel Alımı 28.03
  OHAL i Kimse Aklından Geçirmesin 27.03
  Belediye Meclis Toplantıları Ertelendi. 26.03
  Hep Birlikte Atlatacağız 24.03
  Çalışmalarıma Evden Devam Edeceğim 22.03
  Çorluda Corona Virüs Haberi 19.03
  Sağlık Çalışanlarına Jest 19.03
  Atatürkçülüğümü Sorgulayanlara Kapak Olsun 18.03
  Çorluda Her gün 250 TON Çöp Çıkıyor. 14.03
  AK Parti siyaset akademisi başladı 13.03
  Tarım ve Orman Bakanı Tekirdağa gidiyor 11.03

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası