HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Yeniden Refah Çorlu Basın Açıklaması

 

Yeniden Refah Partisi Çorlu İlçe yönetimi basın mensupları ile bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Çorlu şehrisanat baklavacısında yapılan

corlu 18.01.2020 19:12:58    (959) Okunma

Yeniden Refah Partisi Çorlu İlçe yönetimi basın mensupları ile bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Çorlu şehrisanat baklavacısında yapılan toplantıda basın açıklamasını ilçe başkanı Hamit Hamitoğlu yaptı.

Yapılan basın açıklaması şöyle;
Bildiğiniz üzere 23 Kasım 2018 tarihinde Dr. Fatih Erbakan liderliğinde Yeniden Refah Parti’mizi kurduk.
Türkiye geneli 50 vilayet ve 790 ilçemizde teşkilatlarımız kurulmuştur ve üye sayımız 300 bine ulaşmış durumdadır. 17 Kasım 2019 da Ankara Arena da yapılan Büyük Genel Kongremiz Cumhuriyet tarihinin en kalabalık kongreleri arasında gösterilerek tam 50 bine yakın kişiyi Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya toplamıştır.
Her geçen gün büyüyen teşkilat yapımız ve halkımzın büyük teveccühü ile hedefimiz yapılacak olan ilk genel seçimlerde iktidara gelmektir.Bu bağlamda en büyük bir gayret ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Ülkemizin problemlerini, sıkıntılarını biliyoruz.Genel başkanımız Fatih Erbakan ve konusunda uzman ekibi bu problemlerin çözülebilmesi adına proje geliştiriyorlar.
Bu noktada çok kısa bir takım bilgiler sunacağım;
Bugüne kadar gelen Cumhuriyet Hükümetleri ve özellikle 18 senedir senedir iktidarda olan Akparti Hükümetinin uyguladığı BORÇ-FAİZ ekonomisi sebebiyle üzülerek ifade ediyorum ki, ülkemiz çok büyük bir borç batağı içerisine girmiştir.
Devlet, millet, özel sektör toplamda 1 trilyon dolar borçlu durumdayız.
Hükümet her sene 30 milyar dolar dış borç faizi ödemektedir.Ve bu sarmal devam etmektedir.
Milli müesseselerimizin 70’i satılmış ve ya özelletirilmiş, devletin tek gelir kaynağı halktan topladığı vergiler olarak gözükmetedir. Bu sebeple özellikle son iki yıldır vergi çeşitliliği ve katsayıları sürekli artış göstermekte, üretimin azalıp ,ithalatın artması sonucu ile de yüksek döviz kurlarına bağlı olarak hayat pahalılığı her geçen gün artış göstermektedir.
Her ne kadar hükümet 8,5 olarak açıklasa da Pazar verileri ve piyasa incelendiğinde gerçek enflasyonun en az 25’lerde olduğu görülecektir.
Peki bu gidişat böyle devam ederse ne olacak?
Bizim tesbitimiz hükümet bu borç politikasını devam ettirirse 10 sene sonra Milli Gelir gelir,borcu ödemeye değil borç faizini ödemeye bile yetmeyecek, bu da İFLAS demektir, Allah muhafaza buyursun.
Biz Milli Görüş, Yeniden Refah Partisi olarak diyoruz ki, bu derin ekonomik sıkıntıdan kurtulmanın tek çaresi her sene 100 milyar dolar kaynak üretmekle mümkündür.
Yalnız bu, 100 milyar dolarlık kaynak dışarıdan borç alarak değil, vergi,zam ve ceza ile halktan toplanarak değil, yerli ve milli imkanlar üretilerek bulunmalıdır.Genel başkanımız bu 100 milyar dolarlık kaynağı kalem kalem tesbit etmiştir.Bu 100 milyar dolarlık kaynağın yarısını borçları ödemek için diğer yarısı ile de milletimizin hizmeti görülecektir.
Millete hizmetten kastımız bugünkü iktidar gibi Kanal İstanbul gibi çılgın projeler değildir.
Bizim çılgın projemiz çalışanların maaşlarına 50 zam yapmak olacaktır.
Evet, hedefimiz iktidarımızın ilk yılında maaşlara 50 zam yapmak ve ülkemizde tek bir kişiyi bile Açlık sınırı altında yaşamaya mecbur bırakmamaktır.Sonraki yıllarda ise mutlaka gerçek enflasyon oranında maaş artışı vererek insanımızın refah seviyesini yükseltmektir.
Bundan başka bizim yatırımlarımız , AVM, REZİDANS,KANAL,KÖPRÜ gibi taşa,betona olmayacak.Biz teknoloji, AR-GE ve bilişime en büyük desteği ve bütçeyi ayıracağız. Gelişmiş ülkeler seviyesine çıkabilmek adına MUTLAKA katma değerli ürün üretimine ve ihracatına ihtiyacımız vardır.Bunun farkındayız ve bu noktada çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Dış politika da Amerika,Rusya ve Batılı devletlerin uydusu olmak yerine Müslüman ülkelerin lideri olmak istiyoruz.Bu liderlik Amerika’nın bize biçtiği ‘Rol model’lik şeklinde değil,aksine Batı Sömürgeciliğinin dışında gerçek manada işbirliği,ticaret ve dayanışma temelinde olacak. Ortadoğu petrol,doğalgaz,genç nüfus ve yer altı zengillikleri bakımından çok önemlidir.
Zaten bu sebeple Emperyalistler Ortadoğu da barış istemiyor.
Biz bu zinciri kırıp,Ortadoğuyu, yeniden yapılandıracağımız D-8 projesi ile kan,gözyaşı merkezi değil, ticaret,üretim ve istihdam merkezi haline getireceğiz.
Toplumumuzda son 15 senede maalesef aile kurumu büyük yara almıştır.
Bizim tesbitimiz özellikle Avrupa Birliği normlarına ulaşmak adına getirilen kanunların bir çoğu Geleneksel Türk aile yapısına,örf ve adetlerimize hatta inanç değerlerimize dahi terstir.
2011 yılında imzalanan İstanbul Sözleşmesi bu konuda çarpıcı bir örnektir.
Bu sözleşmenin imzalanması ile Türkiye de boşanmalar artmış,aileler dağılmaya yüz tutmuştur.
Somutlaştıracak olursak 2019 yılında evden uzaklaştırma alan baba sayısı 500 bini geçmiştir.Türkiye de kadın sığınma evleri artmış, anne,baba,koca gibi kavramlar değersizleştirilmiştir.Kadının sözlü beyanının esas kabul edilmesi
Aile içerisinde en küçük bir problemi dahi karakola taşımaya hatta evden uzaklaştırma,boşanma ve süresiz nafaka gibi zulüm boyutuna taşımasına bu sözleşme sebebiyet vermiştir.
Bu konuda hükümeti derhal bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.
Diğer taraftan çorbaya dönen ve her geçen yıl değişen müfredat ile eğitim sistemi maalesef çökmüştür.Bu çöküşü OECD raporlarında görmek mümkün.
O raporlara göre Afrika ülkeleri ile aynı kategoriye kadar gerilemiş durumdayız Eğitim ve öğretim alanında.
tüm bu olumsuzlukları tesbit ve teşhis ediyoruz.ayrıca tedavi olarak da milli görüş reçetesinden istifade edeceğimizi ve milli görüş’ün tüm bu dertlere tek deva olduğunu bir kez daha sizler vasıtası iel tüm milletimize iletiyoruz.
corlu 18.01.2020    (959) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Tekirdağ Valiliği 2019 Raporu
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Çok Büyük Rant Artışı Var. 22.09
  Çorlu ya Korona Test Cihazı Geliyor. 19.09
  Teşkilatlarından İl Başkanına Destek 19.09
  Belediye Meclis Üyeliği Düşecek mi 17.09
  CHP 97 Yaşında İlk Mesaj MUysalcandan 07.09
  Çorludaki Zehir Kokusunun Raporu Çıktı. 02.09
  Çorlu TSO Üniversite Öğrencilerine Burs 02.09
  Çorlu Millet Bahçesinde Neler Oluyor? 17.08
  Çorlu Belediye Meclisi Ağustos Toplantısı 05.08
  CHP 37. Büyük Kurultay Sonuçları 01.08
  Çorlu Belediyesinden Piyasaya 6.5 Milyon TL. 29.07
  Belediyelere Doğrudan Temin Eğitimi 29.07
  Ergene Belediyesinde Neler Oluyor. 28.07
  TESKİ den Ödeme Duyurusu 28.07
  AKPARTİ İl Başkanı Kimi Kastetti. 21.07

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası