HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Atatürkçülüğümü Sorgulayanlara Kapak Olsun

 Sosyal medya facebook/corluceptev canlı yayın programına katılan AKPARTİ Tekirdağ İl başkanı Mestan Özcan ´´Atatürkçülüğümü sorgulayanlara bu da kapak

corlu 18.03.2020 17:24:11    (1278) Okunma

Sosyal medya facebook/corluceptev canlı yayın programına katılan AKPARTİ Tekirdağ İl başkanı Mestan Özcan ´´Atatürkçülüğümü sorgulayanlara bu da kapak olsun´´ dedi.

Bir süre önce sosyal medya hesabından yaptığı bir beğeniyi, Atatürk´e hakaret olarak algılayan ve kendisinin Atatürk sevgisini sorgulayanlara Atatürk sevgisini anlattı.

Atatürkçü Bir Aileden Geliyorum
AKPARTİ İl Başkanı Mestan Özcan ´´Atatürk ile ilgili hassasiyeti olan bir ailede dünyaya geldiğimi ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum, babam dahil olmak üzere annem dahil olmak üzere biz bu kültürle, bu ananeyle büyümüşüz´´ dedi.

Öğretmenlerim İyi Bilir;
Mestan Özcan ´´Eğitimlerimizi bu şekilde almışız, ben Süleymanpaşa İlköğretim okulu mezunu, Tekirdağ 50. Yıl Ortaokul mezunu, Tekirdağ Namık Kemal Lisesinde 2 yıl okuduktan sonra Tuğlacılar Lisesinin ilk mezunuyum, benim oradaki öğretmenlerim beni yetiştiren öğretmenlerin benim ne kadar Atatürkçü olduğumu iyi bilirler, düşüncelerimi bilirler´´ dedi.

Askerliğimi Jandarma Komondo Olarak Yaptım
AKPARTİ Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ´´Ben Askerliğimi 1997-98 yıllarında Mardin ili Savur ilçesinde Jandarma Komando asteğmen olarak yaptım, görev yaptığım Jandarma Bölük komutanlığının büyük bir bahçesi vardı o yıllarda içtima yaptığımız bahçede herhangi bir Atatürk büstü yoktu, bu durumu o zamanki komutanımıza bildirdim ´burada Atatürk büstü yok´ dedim buraya bir tane Atatürk büstü yapalım dedim´´ dedi.

Kendi Maaşım İle Atatürk Anıtı Yaptık
Komutanın kendisine Atatürk anıtını nasıl yapacağını sorduğunu kaydeden AKPARTİ İl Başkanı Mestan Özcan ´´Ben de o zamanki maaşımdan bunu buraya yaparım dedim, askerlerimi topladım işlerinde fayansçı olanı, mermerci olanı, İnşaat işinden anlayanları çağırdım, oturduk bir proje çizdik Atatürk büstü maskı yoktu, gittim Mardin il merkezinden Atatürk´ün ham halindeki büstünü aldım, kendi ellerimle zımpara yapıp boyadım, daha sonra arkasına bir Türk bayrağı yaptık´´ dedi.

Bu Da Kapak Olsun.
Mardin Savur Jandarma Bölük Komutanlığı bahçesindeki Atatürk Anıtının mimarı ve müteahhitinin kendisi olduğunu kaydeden Mestan Özcan ´´O büstün mimarı müteahhiti benim, anıtı tamamlayıp bitirdikten sonra arkasına da şunu yazdım, ´bu büstü 97/4 Erler ve Asteğmen Mestan Özcan tarafından yaptırılmıştır´ işte bu da benim Atatürkçülüğümü sorgulayanlara kapak olsun gidip Mardin ili Savur ilçesinde Jandarma Bölük komutanlığının bahçesindeki Atatürk büstüne baksınlar´´ dedi.

corlu 18.03.2020    (1278) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Tekirdağ Valiliği 2019 Raporu
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Ergene Belediyesine Müfettiş. 03.06
  Rasim Yüksel den AKPARTİ ye Yeşil Işık 20.05
  Ramazanda Beslenme Önerileri 08.05
  Kimyasal Likit Tank Projesinde Geri Adım 08.05
  İş Dünyası Kiraları Konuşuyor. 26.04
  Tekirdağ Valisini Kınıyorum 22.04
  Bakkallara 1000 Bayrak. 22.04
  Lila Grouptan anlamlı bağış 21.04
  Millet Bahçesinde Üzüntü Verici Gelişme 20.04
  TGGK Ürettiği Tüneli Hibe Edecek 20.04
  Üreticimizin yüzü gülecek 19.04
  CHPli Belediyelerden Ortak Açıklama 16.04
  Sağlık çalışanlarını sahiplenmeliyiz 14.04
  KYK Yurtlarında Kalan öğrenciler ailelerine kavuşmak için yola çıktı 05.04
  Tekirdağ da Ulaşım Durduruldu 04.04

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası