HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Kimyasal Likit Tank Projesinde Geri Adım

 CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde halk sağlığına tehdit oluşturacak kimyasal likit tank çiftliği projesi

corlu 08.05.2020 20:46:50    (1468) Okunma

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde halk sağlığına tehdit oluşturacak kimyasal likit tank çiftliği projesinden vazgeçildiğini açıkladı. Yüceer, “Bugün girişimlerimizin ardından olumlu bir adım atıldı ve likit tank projesinden vazgeçildi. Bunu sağduyulu bir adım olarak görüyoruz. Halkımızın sağlığı için süreci yakından takip edeceğiz” dedi.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde halkın tepki gösterdiği Ceyport Tekirdağ Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş tarafından kurulması planlanan likit tank çiftliği projesinden vazgeçildi. Kimyasal depo olarak risk yaratan projeyi TBMM gündemine taşıyan CHP Tekirdağ Milletvekili Yüceer, bugün tarafların katılımı ile gerçekleştirilen toplantının ardından projeden geri adım atıldığını duyurdu. Toplantıya CHP’li Yüceer’in yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Tekirdağ Şube Başkanı Cemal Polat ve proje sahibi Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı’nın katıldığı öğrenildi.

“Süreci yakından takip edeceğiz”

Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yüceer, “Bugün girişimlerimiz ve kamuoyunun tepkilerinin ardından olumlu bir adım atıldı ve kimyasal likit tank projesinden vazgeçildi. Toplantıda projeye ilişkin bilgi aldık ve sürece ilişkin endişelerimizi, vatandaşımızın kaygılarını dile getirdik. En önemlisi ise Tekirdağ’da deprem bölgesinde ve konut alanlarına yakın olduğu gerekçesi ile ciddi endişe yaratan, TMMOB, çevre örgütleri ve halkımızın tepki gösterdiği likit tank projesinden girişimlerimizin ardından vazgeçilmesi hepimiz açısından sevindirici. Şehrimizin ve hemşehrilerimizin talepleri ve doğrultusunda, Tekirdağ’ın sağlığı ve güvenliği için süreci yakından takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

corlu 08.05.2020    (1468) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Tekirdağ Valiliği 2019 Raporu
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Çorlu Belediye Meclisi Ağustos Toplantısı 05.08
  CHP 37. Büyük Kurultay Sonuçları 01.08
  Çorlu Belediyesinden Piyasaya 6.5 Milyon TL. 29.07
  Belediyelere Doğrudan Temin Eğitimi 29.07
  Ergene Belediyesinde Neler Oluyor. 28.07
  TESKİ den Ödeme Duyurusu 28.07
  AKPARTİ İl Başkanı Kimi Kastetti. 21.07
  TESKİnin Vatandaştan Topladığı 19 Milyon TL. Nerede 14.07
  Vidasız Dar Kanal Ameliyatı 14.07
  Şaban Terzi Seçim Manifestosunu Açıkladı 13.07
  BŞehir Belediye Meclisi Komisyon Üyeleri 09.07
  Orion Fotoğraf Yarışması Devam Ediyor. 03.07
  Belediye Cafe Ürükleri Zamlandı. 03.07
  Belediye Meclisi Komisyon Üyeleri Belirlendi. 23.06
  Çorlu yu Sahipsiz Sanmasınlar 23.06

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası