HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Çorlu Belediyesi 2019 Denetim Raporu

 Çorlu Belediye Meclisi 2019 Denetim Raporunun bazı bölümleri basına sızdırıldı. 19 Haziran 2019 Cuma günü Olağanüstü toplanacak Çorlu Belediye meclisi

corlu 18.06.2020 21:24:44    (1997) Okunma

Çorlu Belediye Meclisi 2019 Denetim Raporunun bazı bölümleri basına sızdırıldı. 19 Haziran 2019 Cuma günü Olağanüstü toplanacak Çorlu Belediye meclisinde okunacak denetim raporunun taslak olduğu öğrenildi.

İşte o raporun dikkat çeken bölümleri;


Özel Kalem müdürlüğünün yapması gereken alımların Kültür müdürlüğü tarafından yapıldığı görülmüştür. Bu da kültür müdürlüğünün iş yükünü artırmaktadır. 
Destek hizmetleri müdürlüğü tarafından belediye araçlarımıza lastik alımlarının 
Topluca açık ihale ile alınmasının uygun olacağı belirlenmiştir.

Cenaze pilav hizmet alımının aşevi müdürlüğümüz tarafından karşılanmasının maliyet açısından daha düşük olacağı komisyon üyelerimizce uygun görülmüştür. 

Komisyon üyeleri Mustafa Eryılmaz, Vijdan Yılmaz, aşevinin günlük 600- 700 kişilik yemek çıkardığı bilgisi alınmış olup. Yıllık aşevinin giderinin müdürlük tarafından 21 B ihale yöntemi ile KDV dahil 3.237.663,24 TL olduğu diğer maliyetlerle birlikte toplam maliyetinin 4.600.000,00 TL olduğu belirtilmiş olup, bu rakamın yüksek olduğu ayrıca aşevi ihalesinin 4’er aylık olmak üzere bir yılda 3 kez yapılması maliyet artışına sebep olmuştur. 

Komisyon üyeleri Değer Kara, Engin Akın , Adviye İşbuyuran şerh düşerek yıl içinde yapılan açık ihalelerin itirazlar ve ihale şartlarının gerçekleşmemesi sebebiyle zorunlu olarak iptal edilmesinden kaynaklandığından dolayısıyla aşevinin faaliyetlerinin devam etmesi için 21 B pazarlık usülu ile yıl içinde ihale yapılmıştır. 21 B ihale bedelinin Kdv dahil 3.237.663,24 TL olması araç ve araç giderleri (mazot, bakım, onarım, sigorta. kasko, mtv), personel giderleri, yüklenici karı dahil olduğu, toplam maliyetlerinin bahse konu 4.600.000.00 TL de ihale giderlerinin yanında Gıda alımı, elektrik, su, doğalgaz, tamir yedek parça, demirbaş alımı, tek kullanımlık ürünler, telefon vb. giderlerden oluştuğu tespit edilmiş olup kanunlara uygun olduğu görülmüştür. 
Komisyon üyeleri Mustafa Eryılmaz, Vijdan Yılmaz, aş evi araç kiralama ücretinin çok yüksek olduğu gözükmektedir. Frigolu araç 18.500,00 TL+ KDV, binek araç 12.500.00 TL +KDV, tenteli kamyonet 14.500.00 TL+KDV aylık kiralama ücretinin yüksek olduğu belirlenmiştir. 

Komisyon üyeleri Değer Kara, Engin Akın , Adviye İşbuyuran şerh düşerek kiralanan araçların 21 B pazarlık üsülü ile ihaleye girenler tarafından belirlendiğinin kiralama ücretlerine mazot, bakım, onarım, sigorta. kasko, mtv ve benzeri bütün giderlerin firma tarafından karşılanmakta olduğunu belirtmişlerdir. 

Komisyon üyeleri Mustafa Eryılmaz, Vijdan Yılmaz, kültür Müdürlüğü tarafından festival kapsamında 21 F usülü ile yapılan ihale yemek ücretlerinin öğle yemeği 83,50 TL+KDV, akşam yemeği 103,50 TL +KDV olarak ihale edilmiştir. Bu fiyatların çok yüksek olduğu tespit edilmiştir. Daha sonraki ihalelerde birim fiyatlar düşerken kişi ve adet sayısı artmıştır.

Komisyon üyeleri Değer Kara, Engin Akın, Adviye İşbuyuran yemek bedellerinin faturalı olduğu ve kişi sayısının belirtildiğini beyan ederek şerh düşmüşlerdir.

Komisyon üyeleri Mustafa Eryılmaz, Vijdan Yılmaz, cenaze ve amatör spor kulüpleri taşıma hizmeti KM başına 20.00 TL+ KDV İhale edilmiştir. Piyasa şartlarının üstünde olduğu gözükmektedir. 

Komisyon üyeleri Değer Kara, Engin Akın , Adviye İşbuyuran şerh düşerek taşıma hizmetinin 21 F ihale yöntemi ile yapıldığının kanunlara uygun olduğunun en düşük teklifi veren firmanın taşıma işini aldığını beyan etmişlerdir. 

Komisyon üyeleri Mustafa Eryılmaz, Vijdan Yılmaz, festival ve organizasyon konaklama ücretinin kişi başı 235,00 TL – 240,00 TL ihale edildiğinin piyasa şartlarının üzerinde olduğu görülmektedir. Teknik şartnamede 5 yıldız şartı belirtilmiştir.

Komisyon üyeleri Değer Kara, Engin Akın , Adviye İşbuyuran şerh düşerek kişi başı konaklama ücretinin makul olduğunu beyan etmişlerdir. 

Komisyon üyeleri Mustafa Eryılmaz, Vijdan Yılmaz, cenaze pilav alımı hizmetinin yaklaşık 1.400.000.00 TL olduğu görülmüştür. Bu hizmetin 4 kez 21 F pazarlık usülü , 4 kez de 21 D doğrudan temin ile ihale edilmiştir. Bu durum ihale bedelini yükseltmiş hem de etik bulunmamıştır. 
Komisyon üyeleri Değer Kara, Engin Akın , Adviye İşbuyuran şerh düşerek cenaze pilav alımı hizmetinin 19 A açık ihalelere çıkılmış, iptallerden kaynaklanan gecikmelerden dolayı hizmetin devam etmesi açısından 21 F ve doğrudan temin yolu ile kanunlara uygun yapıldığı görülmüştür.
Komisyon üyeleri Mustafa Eryılmaz, Vijdan Yılmaz, festival organizasyonunun tanıtımı için 30 kez yerel basın ve sosyal medyada Çorlu Kitap fuarı ve Kum yol alış veriş programı için özel bir firmadan hizmet alımı yapılmıştır. Bu durum hem maliyet artışına sebep olmuştur hem de etik değildir. 
Komisyon üyeleri Değer Kara, Engin Akın , Adviye İşbuyuran şerh düşerek hizmet alımının kanunlara uygun oluğunu beyan etmişlerdir. 
corlu 18.06.2020    (1997) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  Emlak Vergisi Son Gün 2 Ağustos 16.07
  SİT Alanlarında Mekruk Binaların Yıkımı 16.07
  Yeni Sanayi Sitesi Basın Açıklaması 16.07
  Davaya Müdahil Olacağız 29.06
  6 İlçenin Çöpü Çorluya 29.06
  CHPli Yüceerden Çiftçilere Destek 29.06
  Bir Avuç Mama Projesi Hayata Geçirildi 29.06
  Sınavdan VİP Platinum Şube 23.06
  Covid-19 Sonrası Hayata Yeniden 16.06
  Orion Kavşağı Asfat Yenilendi 14.06
  Bulgaristan Türklerine Çağrı 13.06
  Avukat Çantası Aranması Olayı Büyüdü. 12.06
  Yele Duyarlı Siyaset Adamı Ödülü 10.06
  Çölyak Hastalarının Sorunları Meclise Taşındı 10.06
  Asyaporttan denizin temizliğine büyük katkı 09.06

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası